pondělí 24. června 2013

Třicetidenní knihobraní (12)

Třicetidenní knihobraní je projekt, který si pro nás na červen připravila VeEee. Více informací o projektu si můžete přečíst právě na jejích stránkách.
Dohromady je připraveno 15 témat, přičemž tím dvanáctým je:

Kniha s nejhezčí obálkou
Tohle možná bude těžké, ale najděte ve vaší knihovničce knihu, která má podle vás tu nejhezčí obálku.

Myslíte to vážně? :D Vybrat jen jednu knížku? Uf. Víte, jak mi to dalo zabrat? Protože těch knížek s krásnou obálkou je strašně moc. Já jsem asi půl dne obcházela svou knihovničku a prohlížela jsem si své knížky. Dokonce jsem si nechala poradit od své sestry, až tak nerozhodná jsem byla. :D Nakonec jsem s pomocí své sestry tu obálku vybrat zvládla, no. :)

No, myslím, že můj výběr vás nakonec asi moc nepřekvapí, protože tuhle obálku bych já mohla opěvovat skoro pořád. :D Do užšího výběru se dostala i kniha Prozření Mary Dyerové (ta obálka je fakt skvělé), Dvojí spravedlnost (zbožňuji obálky knih od Patricie Briggs!) či Rudá jako rubín (miluju obálky téhle série!). Ale nakonec, po kratším dohadování se sestrou, jsem vybrala tu Loď mezi hvězdami. Ona celá tahle trilogie má přímo božské obálky. Avšak mám slabost pro fialovou, proto jsem nakonec zvolila právě první díl. Ty hvězdy okolo jsou dokonalé a moc se mi líbí, že ty tváře jsou jen naznačené a ponechávají místo pro čtenářovu fantazii. Vážně, vážně moc se mi tahle obálka líbí a asi ji tedy můžu označit za tu nejhezčí. :)

18 komentářů:

 1. Loď mezi hvězdami bych si asi taky vybrala, i když by jí velice silně konkurovala Divergence a Rezistence. Ty jsou vážně boží! Ještě co se týče Lodě mezi hvězdami, škoda, že ten příběh není tak dobrý jako obal. Mě ta knížka sama o sobě moc nezaujala. Teda spíš skoro vůbec :D Ale co člověk, to vkus :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jop, Divergence s Rezistencí mají vážně pěkné obálky. :) No vidíš a mně se knížka třeba líbila stejně jako ta obálka. :) Ale názory na tuhle knížku se dost liší. :)

   Vymazat
 2. Loď mezi hvězdami mě nějak extra nenadchla, ale ta obálka je krásná :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi jsem divná, ale mně se kniha líbila docela dost. :D

   Vymazat
 3. Obálka je nádherná, ale obsah se mi nelíbil :( :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já byla z knížky nadšená, no. :D I když každý na to má trochu jiný názor, no. :)

   Vymazat
 4. Verím, že muselo byť vyberanie náročné... Každopádne táto obálka je vážne skvelá, s tými tvárami máš pravdu.:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bylo to hrozně těžký, fakt jo. :D

   Vymazat
 5. CooBoo má vždy veľmi pekné obálky 8)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je pravda. CooBoo málokdy šlápne vedle. :)

   Vymazat
 6. Jo, to je vážně moc krásná obálka. =) Já bych s tímhle dnem asi neměla problém, kdybych tenhle projekt dělala. Mám jednu knížku s fakt oblíbenou obálkou... =D http://www.bookdepository.co.uk/Picture-Dorian-Gray-Oscar-Wilde/9780141442464

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hm... Zajímavá obálka. :) A ta knížka též! :D Sice jsem se ze začátku nemohla začíst, ale pak se mi to dost líbilo. :)

   Vymazat
 7. Vesmír má jedny z nejhezčích obálek vůbec. :) Fakt mi nejde do hlavy, proč musely v originále ty obálky změnit. :/ (Ještě, že u nás je třetí díl taky pěkně vyvedený. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jop, to máš pravdu. :) Také tu změnu nechápu a jsem jedině ráda, že si s tím CooBoo tak pěkně poradilo. :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.