čtvrtek 6. června 2013

Třicetidenní knihobraní (3)

Třicetidenní knihobraní je projekt, který si pro nás na červen připravila VeEee. Více informací o projektu si můžete přečíst právě na jejích stránkách.
Dohromady je připraveno 15 témat, přičemž tím třetím je:

Kniha, kterou bych mohla číst stále dokola
Vyberte jednu knihu ze svého aktuálního stavu knihovničky, kterou můžete číst opakovaně, a přece jen vás neomrzí. Pokud možno napište, kolikrát jste již danou knihu přečetli.

Tak tohle téma bylo celkem snadné a mě bylo prakticky hned jasné, kterou knihu sem napíšu. :) Patrně nebudu příliš originální, ale co. Já osobně totiž moc knih víckrát nečtu, protože na to prostě holt nemám čas. Než abych četla znova nějakou knížku, kterou už přečtenou mám, radši si přečtu něco nového. Kdyby bylo víc toho času, asi by to bylo něco jiného. Víckrát jsem četla všehovšudy jen tři série, pokud se nepletu. A to Stmívání (no jó, klidně se přiznám, že dřív jsem to hrozně žrala, ale berte to s rezervou - tenkrát mi bylo nějakých dvanáct nebo třináct let ^^), nedávno jsem si pak znovu přečetla Percyho Jacksona, kterého prostě žeru a klidně si ho přečtu znova. Ale dnes ho nevybírám. Dnes budu mluvit o té poslední sérii, kterou jsem četla bůhví kolikrát. :)

No myslím, že tohle vás asi moc nepřekvapilo, což? :) Však jsem generace, co na Harrym vyrůstala, takže se z něho celkem rychle stala moje závislost, která se mě tak trochu stále drží. :) (Ona ta závislost byla tak velká, že jsem nějaké dva roky hrála i na Hocz.org RPG ze světa HP, takžé :D). Vybrala jsem si první díl, který beru jakožto zástupce celé série, protože jsem četla několikrát celou sérii. :) Dohromady jsem knihu četla asi čtyřikrát nebo pětkrát, ale jistá si úplně nejsem. Oproti někomu to asi nebude moc, ale u mě je to docela výkon. :D A určitě mám v plánu si někdy zase ten re-reading dát, člověk nikdy neví, co nového v knize objeví. :)
To mnohonásobné čtení je na knížkách z téhle série i docela znát. :D Jako jedny z mála mají ošoupané či lehce ohnuté rohy, jsou takové ohmatané a prostě rozhodně nevypadají jako nové. :)

A jeden detail na závěr:

12 komentářů:

 1. Asi bych si HP měla konečně tajé přečíst. :) Já jsem četla několikrát celkem dost knih, takže by to bylo těžké.. :) Stmívání mezi ně patří. - ne, nestydím se, je mi jedno, kdo si o tom co myslí. I když teď už to tolik nežeru, byl to můj start s upíry. Ale klidně bych si to přečetla znova.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. HP by jsi si rozhodně měla přečíst! :D Jop, ve Stmívání jsem se také poprvé setkala s upíry a tenkrát jsem to hrozně žrala, i když teď mám na ty knížky úplně jiný názor. Ale o upírech čtu pořád, jen už jsou trochu jiného rázu. :D :)

   Vymazat
 2. Já se normálně stydím, že mám Harryho načteného jen po čtyřku! A to mám sice doma všechny díly prvního vydání!
  Já vím, jsem ostuda, když já si nechtěl spoilerovat mnou tak ty milované filmy! Takže všechny zvraty mě překvapily a já je nečekal. A jsem rád... Ale i tak si Harryho přečtu - kompletně! Snad ještě tento rok! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi nečetl knížky, protože jsi si nechtěl spoilerovat filmy?! Sakra, to myslíš vážně? :D Vždyť tohle je rouhání! :D A knížky si rozhodně přečti, stojí za víc než ty tvé milované filmy. ^^ :D

   Vymazat
 3. Harry! :) Milujem prvý a zároveň posledný siedmy diel :) Vybrala si naozaj dobre, séria Harryho Pottera bola aj je skvelá a väčšina z nás na ňom vyrastala :) Tvoj príspevok mi pripomína, že by som si ho mala znovu prečítať :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky mám moc ráda ten sedmý díl, i když někteří ho spíše kritizují. Ale já ho zbožňuji. A úplně nejlepší jsou ty poslední kapitoly. Ty se Rowlingové zatraceně povedly! :)

   Vymazat
 4. Od jedničky po čtyřku jsem ty knížky četla tak dvakrát, možná jedničku a dvojku třikrát, od pětky po sedmičku jen jednou. =D A popravdě se mi to ani moc nechce měnit, sedmička mě vážně zklamala (četla jsem ji v originále) a nějak mě z dřívější přimřené lásky k sérii docela vyléčila. Nějak jsem měla pocit, že zabila to kouzlo...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, já jsem někde četla, že knížkám na kvalitě docela přidává ten náš český překlad, takže těžko říct, co bych říkala na knížky v angličtině. :) Mně se zase sedmička líbila moc, no. Přišlo mi to jako dobré zakončení, i když mi bylo líto, že umřela většina mých oblíbených postav. Ale vím, že spoustu lidí ta sedmička zklamala. :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.