pátek 7. června 2013

Třicetidenní knihobraní (4)

Třicetidenní knihobraní je projekt, který si pro nás na červen připravila VeEee. Více informací o projektu si můžete přečíst právě na jejích stránkách.
Dohromady je připraveno 15 témat, přičemž tím čtvrtým je:

Kniha, která mě svým koncem „zvedla ze židle“
Jsou knihy, kdy nás konec ani tolik nepřekvapí, ale pak jsou takové, kdy máme chuť umlátit autory pánví po hlavě. Vyberte jednu knihu, jejíž konec vám vyrazil dech, ať už v dobrém, nebo špatném.

Dneska to opět nebylo těžké. Ze své knihovničky tolik knih přečtených nemám, bohužel. Já nemůžu za to, že si knížky stále půjčuji i z knihovny. :D Takže na ty své se většinou teprve ještě chystám. Z těch, co jsem už přečetla, si na moc knížek, které by měly vážně překvapivý konec, nevzpomínám. Nebo mě ten jejich konec prostě nijak nezvedl ze židle. Většinou jsem u nich cítila buď prosté uspokojení, zklamání či jsem konec čekala. I když je tu možnost, že si na to už jednoduše nevzpomínám, no. :D Ale tak která knížka mě svým koncem překvapila a stále ji mám v živé paměti? :)

No jo, kupodivu je to Rezistence, od které jsem toho tenkrát moc nečekala. A možná proto mě tak překvapila, tolik se mi nakonec líbila. Řadím se totiž k těm lidem, které Rezistence nadchla, i když vím, že spoustu z vás zklamala a vlastně i chápu proč. Já od ní kvůli tomu čekala jen to nejhorší. Nakonec se mi líbila více než Divergence. Ale nejvíc mě rozsekal právě ten konec. Protože takové ukončení by mělo být zakázané! Dalo by se říct, že mě i vážně zvedlo ze židle (i když mě asi spíše z postele :D). Rozhodně jsem kvůli němu dost zvědavá na ten závěrečný díl. :)

11 komentářů:

 1. Ďalšia Rezistencia :) Ja som zatiaľ čítala len Divergenciu a tá sa mi dosť páčila, takže v krátkej dobe si musím konečne zaobstarať aj Rezistenciu :) Ani sa ti nedivím, že ťa zdvihla ze židle (v tvojom prípade z postele :D) Keď som dočítala Divergenciu, tak som bola na tom rovnako :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně Divergence nepřišla špatná, ale úplně mě nenadchla. :) Proto jsem od Rezistence nic nečekala. A nakonec jsem z ní byla nadšená. Kdyby se ti knížka náhodou nelíbila, aspoň ten konec tě určitě dostane. :D :)

   Vymazat
 2. Divergence se mi jakž takž líbila, ale s druhým dílem už to bylo hroší, vůbec nevím, jestli jsem zvědavá na pokračování :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já právě od toho druhého dílu čekala naprosto to nejhorší, proto jsem z Rezistence asi nakonec byla nadšená. :D A jsem moc zvědavá, jak to autorka ukončí. :)

   Vymazat
 3. Mně se teda Rezistence moc nelíbila :D ale konec byl zajímavý :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, část čtenářů Rezistence nadchla a část zase ne, no. :D Konec rozhodně byl zajímavý. :)

   Vymazat
 4. Hmm, už si to vážně musím přečíst. Nebo zapomenu co se stalo v prvním díle! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem si sice pamatovala, co se dělo v prvním díle, ale zase jsem měla naprostý guláš ve jménech. :D U většiny jsem v Rezistenci vůbec nevěděla, co jsou zač. :D Takže osobně doporučuji ten druhý díl číst co nejdřív po prvním, no. :D :)

   Vymazat
 5. jesus, ta kniha byla hrozná, málem jsem ji nedočetla. OK, konec za něco stál, ale jen kvůli němu jsem knize nedala jen 2*. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vždyť já vím, že tobě se to tolik nelíbilo. :D Spoustě lidí se to nelíbilo. Ale mně jo, no. :D

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.