úterý 18. června 2013

Třicetidenní knihobraní (9)

Třicetidenní knihobraní je projekt, který si pro nás na červen připravila VeEee. Více informací o projektu si můžete přečíst právě na jejích stránkách.
Dohromady je připraveno 15 témat, přičemž tím devátým je:

Kniha s nejošklivější obálkou
Ne vždy se povede, co naplat, jaká kniha z vaší knihovničky má tu nejošklivější obálku?

Tak dneska jsem musela docela dost pátrat. Musím totiž říct, že nakladatelství se s obálkami dost zlepšila, takže většinou jsou ty obálky docela povedené nebo aspoň snesitelné. Nakonec jsem objevila dvě knihy, mezi kterými jsem se rozhodovala. A posléze jsem tedy vybrala...

Jméno hvězdy sice nemá tak strašnou obálku, ale v porovnání s ostatními se mi zdá nejošklivější. Ta obálka je příšerně tmavá, ta holčina zvláštní a pozadí divné. Nemůžu říct, jak moc to sedí k příběhu, no. Ale já obecně prostě nemám ráda obálky, kde je vám cpána nějaká představa hlavní hrdinky. Celkově obálka vypadá docela neprofesionálně. Jediné, co se mi trochu líbí, je ten font písma, název je hezky výrazný. I když jména autorky si pak vůbec nevšimnete. Jméno hvězdy je prostě kniha s nejošklivější obálkou, hlavně v porovnání s ostatními knihami, které mám doma. :)

6 komentářů:

 1. Není ošklivá, ale hádám, že ani žádnej extra skvost. =D Nějak mi neladí ta červená barva písma s tou oblohou, ale tak co už... =D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud ji srovnám s ostatními obálkami, které mám doma, tak to rozhodně není žádná krasavice. :) Jop, možná to mohla být jiná barva než červená, to je fakt. :D :)

   Vymazat
 2. Obálka nie je vyložene hnusná :) Práveže sa mi páči :D Ja osobne mám ešte aj hnusnejšie :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem viděla už horší, ale v porovnání s knihami, které doma mám, to určitě není žádná sláva. :) Ale třeba ta vaše slovenská se mi u této knihy líbí mnohem víc. :)

   Vymazat
 3. Osobně bych tu holku z obálky klidně i vynechala, mělo by to pak tajemnější nádech :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jop, to asi jo. :) A možná by celkově nemusela být ta obálka až tak tmavá. :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.