neděle 14. července 2013

Prázdninový knihomol - 2. týden

Tento projekt vytvořila Cathy z blogu Mezi nebem a peklem.

• Tygrova stezka - Colleen Houck / Tygří sága / 2. díl / 479 stran

- Tygrovu stezku jsem měla rozečtenou už minulý týden, takže jsem ji tento týden hezky dočetla. Prozatím se jedná o nejdelší knížku, kterou jsem za tyhle prázdniny přečetla a také jde o knihu, která se mi nejdéle četla - já osobně jsem si myslela, že ji přečtu rychleji, ale nakonec mě to tolik nebavilo. Více se také můžete dočíst v recenzi. I když je pravda, že na ten třetí díl se mrknu docela ráda - hodně mě lákají ti draci. :)
Kniha je jinak přečtená v rámci CooBoo-A-Thonu. Na GoodReads ode mě dostala 3/5 hvězdiček.

• Radek (Mistr v komplikování vlastního života) - Katka Heřmanová / 90 stran

- Že vám tahle knížečka nic neříká? Tak to se vůbec nedivím. :) Jde totiž o knihu, kterou si autorka publikovala vlastním nákladem. A autorkou této knížky je Arvari, slečna, jejíž povídky čtu moc ráda. :) Takže jsem se na tuhle knížku těšila a po dočtení Tygra jsem na ni dostala hroznou chuť, tak jsem se do ní pustila a prostě jsem ji na jeden zátah přečetla. Jelikož mám styl Arvari vážně ráda, tak se mi knížečka opravdu líbila. :) Ale více vám povím v připravované recenzi! 
Na GoodReads kniha dostala 4/5 hvězdiček.

• Massagre - Darren Shan / Demonata / 3. díl / 224 stran

- No jo, přečetla jsem další díl Demonaty. Tahle série se mi zatraceně moc dostala pod kůži a s každým dílem mě baví víc a víc. Opravdu hodně se mi líbí Darrenův styl psaní, ale sedly mi i postavy a příběh byl vážně skvělý - třetí díl je pro mě zatím nejlepší ze série, avšak pořád před sebou mám těch dílů sedm, žé. :) Jsem moc zvědavá, čím mě autor překvapí příště. Demonatu vám vážně moc doporučuji! Však si více o knize můžete přečíst i v recenzi. :) 
Jak se dá asi čekat, knihu jsem opět četla v rámci CooBoo-A-Thonu. Na GoodReads jsem ji hodnotila 4/5 hvězdiček.

• Legenda - Marie Lu / Legenda / 1. díl / 280 stran

- A tenhle týden jsem po delší době rozečetla novou sérii - jak asi i sami vidíte, většinou jsem četla pokračování sérií rozběhnutých. :) Zároveň s tím jsem se pustila i do další dystopie. Takže Legenda... Nom. Uf. Ještě teď z ní mám docela rozporuplné pocity. :D I když můžu hned na začátku asi říct, že velkým fanouškem této série se nestanu, bohužel. :) Celá první půlka mě docela nudila, nepřišla mi zajímavá a stálo mě to dost úsilí se dokopat k dalšímu čtení. Druhá půlka je sice lepší (je akčnější), ale děj je příšerně předvídatelný. Postavy jsou suché a... No, více máte v recenziTakže na GoodReads hodnoceno 2/5 hvězdiček. (Po delším přemýšlení hodnocení nakonec sníženo - fakt mi to nesedlo.) Čteno v rámci CooBoo-A-Thonu. :)

• Alchymie věčnosti - Avery Williams / Inkarnace / 1. díl / 184 stran

- Já jsem přečetla ještě jednu knížku?! Né, fakt tomu nevěřím. :D Tenhle týden jsem se docela překonala - normálně toho tolik nepřečtu. :) No ale ke knize...
Alchymie věčnosti mě mile překvapila - nakonec to bylo docela fajn čtení. :) Taková milá jednohubka, která mohla být i delší (vlastně si v tomto případě myslím, že to, jak je kniha krátká, jí docela ublížilo). Zalíbil se mi autorčin styl psaní, ale i postavy byly fajn a celkový nápad, jež je v knize rozvinut, se mi moc líbil. Jen to bylo příliš krátké. Více vám prozradím v recenzi. :)
Poslední kniha čtena v rámci maratonu. Na GoodReads ode mě dostala 3/5 hvězdiček.

Rozečteno:
• Dneska se pouštím do knihy Rozhodující bitva od Ricka Riordana a zatraceně moc se na ni těším. ^^ Pokud to nevíte, knihy od pana Riordana zbožňuji. A tohle je závěr trilogie o Sadie s Carterem! :) Zatím jsem úplně na začátku, ale myslím, že tohle přečtu rychle. :)

Dále za prázdniny přečteno:
• Na útěku - Meg Cabot / V kůži supermodelky / 3. díl / 240 stran
• Démon a zloděj - Darren Shan / Demonata / 2. díl / 240 stran

A jak jste na tom se čtením vy? Co zajímavého jste za uplynulý týden přečetli? No jen se pochlubte! :)

6 komentářů:

 1. Jsi docela rychlík, koukám :) Já toho tenhle týden také přečetla dost díky dovolený, na který byl čas, ale teď už to půjde z kopce :D Legenda i Alchymie věčnosti jsou knihy co si chci přečíst, jsem zvědavá, jak se mi budou líbit :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když ten čas mám, tak toho stihnu přečíst docela dost. :) Hlavně si teď vynahrazuji ten červen, kdy jsem přečetla snad jen jednu nebo dvě knížky. :D Já bych byla ráda, kdybych dál stíhala přečíst aspoň podobné množství, to by bylo fajn. :D Legenda mě vážně nenadchla a čím víc nad ní přemýšlím, tím méně se mi líbí. :) Ale Alchymie je poměrně milá jednohubka. :)

   Vymazat
 2. Wow..ty toho teda stíháš vážně hodně.. No, tak to gratuluji..:) a Jen tak dál..:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nom, myslím, že minulý týden byl tak trochu výjimka. :D Tenhle týden to asi nebude už tak slavné - holt až moc času trávím sledováním Doctora Who. :D

   Vymazat
 3. Heh, já za minulej tejden jen dočetla Stopařova průvodce, a i to jsem považovala za malej zázrak. No jo, nultej den fesťáku byla docela nuda a vedro, takže se mi nechtělo do ničeho jinýho. =D Jinak, vážně tu juchám, že jsem se do toho seznamu taky dostala, a ještě víc nad tím hodnocením, díky. =D A na recenzi se moc těším... =)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stopařova průvodce bych si taky chtěla přečíst. Jen se k tomu né a né dostat. :D Recenze bude snad příští týden - doufám, že se k ní dokopu. Ráda bych. Ale v poslední době se mi chce koukat hlavně na Doctora Who a nic jiného. :D

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.