sobota 30. listopadu 2013

Student knihomol - listopad 2013

Tento projekt vytvořila Cathy z blogu Mezi nebem a peklem.


• Na západní frontě klid - Erich Maria Remarque / 184 stran

- Tak mám za sebou další kousek z povinné četby. A tato knížka se mi překvapivě dost líbila. Rozhodně obsahuje zajímavé myšlenky a názory, s některými i vážně souhlasím. Četba to byla rychlá - ta kniha není nijak dlouhá a čte se dobře. Navíc mě k rychlé četbě motivoval fakt, že z toho musím udělat portfolio, jop. :)
Určitě mám v plánu si od Remarqua přečíst i něco dalšího, protože mě tahle knížka zaujala a dost lidí tvrdí, že jeho další knížky jsou ještě lepší. I když v povinné od něj už nic jiného nemám, což je podle mě škoda, ale co se dá dělat, že.
Na GoodReads hodnoceno 4/5 hvězdiček.


• Monument 14 - Emmy Laybourne / Monument 14 / 1. díl / 296 stran

- Poslední dobou jsem nemohla najít žádnou knihu, do které bych se pořádně začetla a prostě jsem se nemohla dočkat, než se k ní zase dostanu. K mému velkému překvapení byl právě Monument 14 knihou, která mě opravdu bavila. Četla se skvěle, úžasně rychle a i mě bavila. Z toho jsem měla velkou radost. I když na druhou stranu je pravda, že postavy tu nejsou nijak zvlášť zdařilé a občas to s originálností poměrně pokulhává. Avšak to nic nemění na faktu, že se celkem dost těším na druhý díl, jop. :)
Na GoodReads nakonec hodnoceno 3/5 hvězdiček.

• Jsem roztříštěná - Tahereh Mafi / Jsem roztříštěná / 1. díl / 288 stran

- Pokud jste už četli moji recenzi, patrně víte, že tahle knížka pro mě byla celkem zklamání. Já jsem prostě čekala něco výrazně lepšího a taky docela jiného. A vážně mě to mrzí, ale opravdu mě to zklamalo. Ono se tam vůbec nic nedělo, postavy jsou také takové nijaké a moc originální to též není. Jediný ten styl psaní je nový a dle mého názoru na knize dobrý. Jestli se mrknu na další díl, tak to je ve hvězdách, ale rozhodně na to nebudu nijak spěchat.
Na GoodReads hodnoceno 2/5 hvězdiček.


• Učeň lovce duchů - Joseph Delaney / Kroniky Wardstone / 1. díl / 192 stran

- Teď ke konci měsíce jsem se pustila do knih pro mladší čtenáře - potřebovala jsem změnu a zrovna jsem tyhle knížky měla doma, a tak jsem se do nich pustila, jop. :) I když konkrétně tuhle knížku jsem si půjčila z důvodu, že se připravuje film, který se knihou inspiruje. Já chtěla zjistit, jak moc volná inspirace to bude. A podle ukázky ten film převezme asi jen pár faktů... No, knížka se mi jinak líbila a rozhodně mám v plánu si přečíst i další díly. :) V češtině je sice vydáno jen pět dílů, ale v angličtině jich je už dvanáct a brzy bude třináct, takže mám co dělat. :D
Na GoodReads hodnoceno 4/5 hvězdiček.

• Artemis Fowl - Eoin Colfer / Artemis Fowl / 1. díl / 235 stran

- A v těch knihách pro děti jsem pokračovala ještě dál. O Artemisovi Fowlovi jsem toho už dříve dost slyšela, jen jsem se k němu prostě nikdy nedostala. Buď nebyl čas nebo mě to nelákalo, to už si nepamatuji. Nicméně teď mě to dosti mrzí, jelikož si myslím, že tenkrát bych tu knihu zbožňovala. I když i teď se mi velice líbila. Hlavně díky své originalitě, tu této knize upřít nemůžu. Celkově to pro mě bylo po dějové stránce milé překvapení. Na další díly se rozhodně podívám, vlastně i s jistým nadšením. Zločinecký Artemis Fowl je sympaťák. :)
Na GoodReads hodnoceno 4/5 hvězdiček.

• Doktor Proktor a prdicí prášek - Jo Nesbo / Doktor Proktor / 1. díl / 196 stran

- A ještě jednu knihu pro děti jsem stihla v listopadu přečíst. Na tuhle knížku jsem byla hodně zvědavá - Jo Nesbo je známý autor severských detektivem (a moje mamka ho naprosto zbožňuje), takže zrovna knihy pro děti jsou naprosto odlišný žánr než ty detektivky. Za sebe musím říct, že ta knížka byla skvělá - neuvěřitelně vtipná, mile švihlá a velice úsměvně napsaná. Opravdu se mi to líbilo a fakt se nedivím, že tolik dětí Doktora Proktora zbožňují! :) Těším se na pokračování. :)
Na GoodReads hodnoceno 4/5 hvězdiček.

• Jak dokázat lásku - Meg Cabot / Boy / 3. díl / 324 stran

- Tuhle knížku jsem musela vrátit do knihovny a hlavně proto jsem se do ní pustila. Ale aspoň mám tak dočtenou tuhle volně navazující sérii v emailech. I když tento díl je vyprávěn spíše pomocí různých deníkových zápisků, než pomocí těch emailů. To podle mě bylo lepší - děj byl takový ucelenější a logičtější. Příběh je jinak takový milý a i romantický, i když jinak nejde o nic, co bych už neviděla v nějakém romantickém filmu, jop. :) Alespoň se to tentokrát odehrává ve slunné Itálii a ne v Americe. :)
Na GoodReads hodnoceno 3/5 hvězdiček.


To je za listopad vše. V porovnání s ostatními jde o dosti ubohé skóre, ale když se já osobně mrknu na množství knih, které jsem přečetla od té doby, co zase chodím do školy, tak pro mě jde o skvělý výkon. :D Prostě mám kvůli škole méně času nebo se mi do toho čtení nechce. Nejhorší je, že tak mám hrozný skluz ve své čtecí výzvě. Doufám, že to zvládnu do konce roku nějak nahnat, ale moc tomu nevěřím, nó. Tak uvidíme. :)

A jak jste na tom se čtením vy? :)

4 komentáře:

 1. Ja mám výzvu za sebou, tak už chill...:D Ale škola aj mňa brzdí. :/ Inak som z týchto kníh čítala iba Shatter me a tam som bola tiež sklamaná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velice ti závidím, že už máš výzvu hotovou, vážně. :D Škola, to je děs, no. :/

   Vymazat
 2. Dala si Som roztrieštenej 2 hviezdičky? Mňa to strašne bavilo. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, dala. :D Podle mě to bylo strašně o ničem, jop. :D :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.