pátek 3. ledna 2014

Student knihomol - prosinec 2013

Tento projekt vytvořila Cathy z blogu Mezi nebem a peklem.

  

• Predátoři - Alex Scarrow / Jezdci časem / 2. díl / 336 stran
- Na tuhle knížku jsem se dosti těšila, protože první díl se mi opravdu líbil. Prostě mám ráda cestování v čase, takže je tato série něco přesně pro mě. Predátoři se mi líbili ještě o kousek více než předchozí díl, překvapilo mě, jak autor dané téma zpracoval. Bylo to jednoduše vážně dobré, a tudíž je velká škoda, že v češtině další díly nevyjdou.
Na GoodReads hodnoceno 5/5 hvězdiček.
• Kněžka - Michael Scott / Tajemství nesmrtelného Nicolase Flamela / 6. díl / 504 stran
- Sérii o Flamelových a legendární dvojčatech mám rozečtenou už dost dlouho. Teď jsem ji konečně dočetla. A jsem za to dost ráda. Ta knížka se mi v zásadě líbila, jen jsem měla větší problém v rozpomenutí se k čemu všemu vlastně došlo v předchozích dílech, nějaké připomenutí na začátku knihy by neškodilo. Celkově to bylo slušné zakončení série. :)
Na GoodReads hodnoceno 4/5 hvězdiček.
• Barva kouzel - Terry Pratchett / Úžasná Zeměplocha / 1. díl / 292 stran
- Já jsem se konečně pustila do té slavné Zeměplochy! O knížkách od pana Pratchetta jsem toho slyšela dost, ale doposud jsem od něj nic nečetla. Teď jsem si knížky konečně vypůjčila v knihovně a pustila se do nich. A bylo to milé. Překvapilo mě, že je Barva kouzel psaná formou navazujících příběhů, ale nevadilo mi to. Sedl mi autorův humor. Z postav se mi zdá nejlepší Smrť a Zavazadlo. Místy mi to přišlo trošku zmatené, něco jsem si musela přečíst víckrát. Ale vlastně se mi to líbilo. :)
Na GoodReads hodnoceno 3/5 hvězdiček.

  

• Lehké fantastično - Terry Pratchett / Úžasná Zeměplocha / 2. díl / 271 stran
- Po prvním příběhu ze Zeměplochy jsem se rovnou pustila do toho druhého a v blízké době se chystám na další dva. Tenhle díl mi přišel o chlup lepší než ten první. Tentokrát šlo o jednotný příběh, který byl celkem fajn. Přibyly i nějaké postavy, které se mi líbily. Opět jsem se u té knížky poměrně bavila. Jen mě trochu štvala absence kapitol, přišlo mi to tak trochu nepřehledné, jop. 
Na GoodReads hodnoceno 3/5 hvězdiček.
• S hlavou v oblacích pejru - Kateřina Petrusová / 120 stran
- A tuhle jednohubku jsem si nechala na Štědrý den. Ta knížka byla milá, romantická a čtivá, i když příběh byl poněkud předvídatelný, možná i lehce naivní. Trochu mě rozčilovalo Markétino chování ke konci knížky, podle mě to bylo naprosto zbytečné. Ale uculovala jsem se u té knížky, to je pravda. :)
Na GoodReads hodnoceno 3/5 hvězdiček.
• Válka za bílého dne - Peter V. Brett / Démonský cyklus / 3. díl / 664 stran
- Á, na tuhle knížku jsem čekala tak dlouho! Konečně jsem se jí dočkala, konečně jsem se k ní dostala. První dva díly se mi líbily vážně moc. Tenhle třetí sice o kousek méně, avšak to nic nemění na faktu, že mám tuhle sérii vážně ráda. Pan Brett je skvělý spisovatel. Svět, který v této sérii vytvořil, se mi fakt zamlouvá. I když tentokrát mi to místy přišlo lehce zdlouhavé, některé postavy mě hrozně iritovaly. A poslední věta mě nutí nedočkavě vyhlížet další díl!
Na GoodReads hodnoceno 4/5 hvězdiček.

  

• All my friends are dead & All my friends are still dead - Avery Monsen a Jory John / 96 a 108 stran
- Přiznám se, že po těchto knížkách jsem sáhla tak trochu ze zoufalosti, protože jsem potřebovala splnit svou čtecí výzvu. :D Vůbec jsem nevěděla o čem to bude, i když název toho dost napovídá. Proto jsem byla dosti překvapená, když jsem zjistila, že to jsou vlastně hlavně obrázkové knížky. :D A upřímně? Pobavilo mě to. Některé části byly vážně vtipné. Druhá kniha mi přišla vtipnější než ta první, jop. :)
Na GoodReads hodnoceno 3/5 hvězdiček a 4/5 hvězdiček.
• Rozpolcení - Amanda Hocking / Trylle / 2. díl / 336 stran
- A tohle je moje poslední kniha v roce 2013. No, mohla jsem to zakončit i hůře. Zpočátku jsem měla velký problém si vůbec vzpomenout o čem byla Dědička, nakonec jsem to nějak zvládla. Kniha byla celkem čtivá, ale taková... hloupá. Hlavně co se některých dialogů týče. Wendy v kombinaci s Finnem mě děsně štvala. Uf. Celkově to bylo takové o ničem, příběh se nijak zvlášť neposunul. Pro mě osobně to zachraňoval jen Loki. :)
Na GoodReads hodnoceno 3/5 hvězdiček (ale nebýt toho Lokiho, tak bude mé hodnocení nižší).

V prosinci jsem toho díky prázdninám přečetla víc, i když stále méně, než jsem chtěla. Kromě knih jsem přečetla i pár povídek, bez kterých bych nezvládla svou výzvu, ale jelikož se mi ty povídky tolik nelíbily, nebudu je tu jmenovat a víc se o nich rozepisovat. :) Pro příští měsíce bych si chtěla lépe uspořádat čas, abych stíhala více číst, tak uvidíme, jak se mi to podaří. :) 

A co zajímavého jste v prosinci přečetli vy? :)

8 komentářů:

 1. Abych se přiznala, první dva díly Zeměplochy nějak extra nemusím. =D Jako jo, je to hezký a dobrý, ale vážně miluju až ty další, kde postavy začnou bejt pořádně vykreslený, Mrakoplaš správnej zbabělec... A tak. =D Uvidíš, další díly se ti budou líbit víc... ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak já si myslím, že to bude ještě lepší. :) Teď to prostě beru za takový průměr s tím, že do budoucna čekám víc. Sedl mi autorův humor a celkově jeho styl psaní, takže teď vím, že si přečtu i další knihy od Pratchetta. :)

   Vymazat
 2. Tak knihy All my friends are dead a All my friends are still dead mě zaujaly, asi sepo nich podívám, už jen podle toho nadpisu to vypadá vážně vtipně. :D
  Pokračování Dědičky mám teď půjčené z knihovny, ale nějak se k tomu stále nemám, už ten první díl mě až na pár momentů nebavil, tak nevím... :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsou to sice lehce morbidní knihy, ale takové ulítlé a vtipné. :D Takže doporučuji se po nich mrknout. :)
   Tak jestli tě moc nebavil první díl, myslím, že tě nijak zvlášť nebude bavit ani ten druhý. Takže je jen na tobě, jestli se ti s tím chce ztrácet čas nebo ne. :D :)

   Vymazat
 3. Přiznám se, dívala jsem se jenom na obrázky. :D
  Dinosauři! Jak tak koukám, zachraňuje to challenge každému. :D
  Měla bych si něco přečíst od Pratchetta, hmm...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vždyť to nevadí, já to občas u podobných článků taky tak dělám. :D
   No jo! Však ono je to vážně rychlé čtení a ještě k tomu i vtipné! :D :)
   Ještě jsi od něj nic nečetla? Já myslela, že jo. No, mně osobně se ty knížky líbily a určitě se chystám na další. :)

   Vymazat
  2. Ale jop, dvě knížky jsem od Pratchetta četla, ale chtělo by to zase něco. :D

   Vymazat
  3. Tak si něco přečti, ne? :D I když já osobně ti s výběrem nijak neporadím. :D :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.