neděle 2. února 2014

Student knihomol - leden 2014

Tento projekt vytvořila Cathy z blogu Mezi nebem a peklem.

  

• Čarodějka stínů - Kalayna Price / Alex Craftová / 1. díl / 300 stránek
Rok 2014 jsem začala s touto knížkou. A osobně si myslím, že jsem rozhodně nezačala špatně. Vlastně pro mě byla Čarodějka stínů opravdu milé překvapení. Knížka se mi líbila, bavila mě a já si její čtení užila. Pokud bude i pokračování podobně dobré, tak se tato série určitě zařadí mezi mé oblíbené urban fantasy. :)
Na GoodReads hodnoceno 4/5 hvězdiček.
• Being Jamie Baker - Kelly Oram / Jamie Baker / 1. díl / 353 stránek
Tuhle knížku jsem na poprvé začala číst už v květnu loňského roku, krátce poté, co jsem dočetla V is for Virgin, které se mi moc líbilo a kvůli nadšení z té knížky jsem se s chutí pustila do další. Bohužel šlo o čtení na počítači, proto mě to brzy omrzelo a já s tím přestala. Nicméně čtečka k Vánocům mi umožnila knihu přečíst. Nakonec to nebylo špatné, ale spíše takové průměrné. Mohlo to být lepší. Avšak druhý díl si určitě přečtu. :)
Na GoodReads hodnoceno 3/5 hvězdiček.
• Fangirl - Rainbow Rowell / 445 stránek
Ach, tohle byla skvělá knížka! Kdybych měla vybrat nejlepší knihu v měsíci, tak určitě vyberu tuto. Z počátku jsem sice měla lehký problém z angličtinou, ale jakmile jsem se pořádně začetla a už jsem za sebou měla pár kapitol, hned se mi celá kniha četla lépe. A byla naprosto famózní. Fakt skvělá knížka, kterou vám všemi deseti doporučuji. Fangirl se určitě ocitne mezi nejlepšími knihami, které za rok 2014 přečtu. :)
Na GoodReads hodnoceno 5/5 hvězdiček.

  

• Enderova hra - Orson Scott Card / Enderova sága / 1. díl / 256 stran
Do Enderovy hry jsem se pustila hlavně kvůli filmu a mé touze ho vidět, nebýt filmu, dost těžko říct, jestli bych se ke knize někdy dostala. Nakonec jsem byla ráda, že jsem si knihu přečetla, protože byla moc zajímavá a vážně dobrá. Jediný kámen úrazu tu byly postavy a jejich velice nízký věk. Prostě to pro mě nebylo uvěřitelné. Až na postavy se mi to tedy líbilo. Jestli se někdy pustím do dalších dílů, tak to opravdu netuším. :)
Na GoodReads hodnoceno 5/5 hvězdiček.
• Stařec a moře - Ernest Hemingway / 176 stran 
Tohle byla má lednová povinná četba, ze které jsem musela vytvořit portfolio. Určitě jde o to zajímavější dílo z povinné četby, docela se mi to i líbilo. Některé myšlenky jsou dobré. Jen škoda, že to bylo takové unavující, uspávající - hrozně těžko jsem u toho udržovala pozornost, jop.
Na GoodReads hodnoceno 3/5 hvězdiček.
• Malý princ - Antoine de Saint-Exupéry / 94 stran
A z této knížky jsem musela v lednu také dělat portfolio. Já jsem ji už četla někdy v létě, ale než jsem se pustila do portfolia, přečetla jsem si ji ještě jednou - abych přesně věděla co jde jak za sebou, navíc je to četba rychlá, která mi moc času nezabrala. A i na podruhé se mi to vážně moc líbilo. Pro mě osobně je to opravdu krásná knížka, kterou si ráda občas znovu přečtu. :)
Na GoodReads hodnoceno 5/5 hvězdiček.

Nebýt toho, že na začátku ledna jsme měli ještě prázdniny, určitě bych tu neměla tolik knih. Škola mi totiž dávala hrozně zabrat, což je i důvod, proč toho na blogu tolik nepřibývalo. Mě samotnou to mrzí, ale škola má holt přednost. A teď jsem naopak nemocná, takže až přijdu do školy, budu mít hodně dohánění, i když to znamená i to, že mám teď čas na čtení, čehož hodlám využít. No, uvidíme. Já se už prostě těším na prázdniny, kdy se nebudu muset stresovat s žádnou školou. Musím to do léta vydržet, od září už totiž nebudu mít předměty jako je chemie, fyzika, bižule či zeměpis, juch! Na ty se totiž musím nejvíc učit a to zabírá hrozně času. Sice mě pak příští rok čeká maturita, ale to snad přežiju, uf... No, dost mého vykecávání! :D

A copak pěkného jste v lednu přečetli vy? :)

12 komentářů:

 1. Being Jamie Baker má skvělou obálku. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím! :) Ta obálka je moc pěkná. :)

   Vymazat
 2. V lednu jsem přečetla jen dvě knížky, co jsem číst vážně chtěla. Tedy, respektive, jednu z toho jsem jen dočetla. A tu druhou jsem přísně technicky vzato dočetla, když byl už půl hodiny únor... =D Zbylých dvanáct, co jsem přečetla, byla povinná školní četba... =D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uf, dvanáct knížek z povinné? Tak to je pěkná hromádka! :D Doufám, že se to aspoň dalo číst, aspoň něco se ti z toho líbilo a k něčemu ti to bylo. :D I když hádám, že něco podobného mě také čeká, když mám v plánu studovat tu češtinu. :) A ty dvě knížky, co jsi chtěla číst, se ti líbily? :D :)

   Vymazat
 3. S názorom na Jamie a Fangirl úplne súhlasím.:) Enderova hra a Čarodejka vyzerajú zaujímavo. Inak, škola je fakt zlo...-_- :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem ráda. :) Rozhodně jsou to moc zajímavé knížky! Až budeš mít někdy čas, doporučuji ti se na ně mrknout. :) Jo, no. :D Je to děs běs. :D Už aby to bylo za námi. :)

   Vymazat
 4. Fangirl si chci moc přečíst. Má nádhernou obálku. =)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obálka je vážně moc povedená. :) A ten obsah je ještě lepší! :) Já osobně doufám, že Eleanor & Park se u nás budou prodávat dobře, a tudíž Knižní klub vydá i Fangirl. No, uvidíme. :)

   Vymazat
 5. Enderovu hru bych taky chtěla zkusit, hlavně tedy ještě před filmem.
  A přečetla jsi toho hodně! :o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za sebe ji určitě doporučuji zkusit, podle mě je to dost dobrá kniha. :)
   Děkuju! I když bych byla mnohem radši, kdyby toho bylo víc, ale co se dá dělat, no. :)

   Vymazat
  2. Mě fascinují lidé, kteří jsou schopni přečíst 40 knih měsíčně. A ještě žijou. Asi budu muset jít na kurz rychločtení. :D

   Vymazat
  3. Jo, to taky nechápu. :D A ještě když ty knížky mají více než tři sta stránek. :D Rychločtení by se někdy hodilo! Ale nevím, jestli se při tom dá kniha plně vychutnat. :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.