neděle 6. července 2014

Recenze: V ringu [RV]


Autor: Katy Evans
Originální název: Real
Přeložila: Zuzana Ľalíková
Série: Real
Díl: 1.
Počet stran, vazba: 320 stránek, hardback
Nakladatelství: Baronet, 2014
Hodnocení na GoodReads: 4,29/5 (49 098 hodnotících)
Hodnocení obálky: 4/5

Něco málo k ději
Brooke Dumasová měla sen. Chtěla se stát vrcholnou sportovkyní a účastnit se olympijských her. Jenže pak v jednom jediném okamžiku její sen zmizel. Brooke si vážně poranila koleno, což znamenalo konec se závodním běháním. Brooke se se svým osudem smířila a vystudovala školu v oboru fyzioterapeutky, aby mohla pomáhat sportovcům po zranění, tak jako se dostalo pomoci jí. Bohužel je pro ni těžké si najít práci, ovšem pak ji její kamarádka Mel vezme na zápas v boxu. Tady se poprvé setká s Remingtonem Uragánem Tatem, který ji na první pohled uchvátí. Když ji po jednom zápasu pozve k sobě na hotel, myslí si, že spolu prožijí noc plnou vášně a nic víc. Avšak Remington jí místo toho nabídne práci. Brooke přijímá a je jí hned jasné, že tohle rozhodnutí jí změní život.

Autorka a styl psaní
Katy Evans v roce 2013 debutovala svým románem V ringu, který vydala vlastním nákladem, bez záštity nakladatelství. Kniha si velice rychle získala oblibu u čtenářů. Následovali ji dva další díly Šance a Remy, třetí kniha je vlastně převyprávění prvních dvou z pohledu Remingtona. Tento rok vyjdou v originále další dvě volná pokračování. Katy Evans vyrůstala s knihami, dodnes čtení miluje, také se ráda prochází a peče.

Celá kniha je vyprávěna přímo z pohledu Brooke, čtenář jí vidí přímo do hlavy, ví co přesně si myslí, jak věci vnímá. Podle mě nejde o šťastný výběr vypravěče, protože Brooke neustále popisuje Remyho a ono to po čase začne být otravné. Vyprávění z jejího pohledu mě příliš nebavilo, kazilo mi to požitek z knihy. Ovšem jinak autorka nepíše špatně, kniha se dá číst celkem rychle. Chválím za uvěřitelné popisy některých zápasů.


Příběh, průběh děje
Ze začátku to vypadalo jako nějaká laciná romance, ale po dočtení musím říct, že v tom příběhu je víc. První polovina je bohužel trochu slabší – většinou se v ní odehrává jen přesun z místa na místo, zápasy a Brooke neustále vzdychá nad Remingtonem. Jenže pak přijde překvapivý zvrat, který celou druhou polovinu pěkně nakopne. Děj je poté mnohem zajímavější, nabírá grády, aby mohl vyvrcholit v podařený závěr. Celkově je příběh vážně lepší a propracovanější v porovnání s jinými knihami tohoto žánru. Navíc v druhé polovině i Brooke méně vzdychá nad Remingtonem, takže i po této stránce je příběh snesitelnější.

Prostředí
Toho boxerského prostředí jsem se trochu bála, bála jsem se, že to nebude moc uvěřitelné. Naštěstí to autorka zpracovala velice dobře, takže mě boxerské prostředí na knize bavilo.

Postavy
Když Brooke nepřemýšlela nad Remingtonem, byla to velice příjemná a milá postava. Ve chvíli, kdy nad Remingtonem přemýšlela, byla jen velice těžko snesitelná. To je velká škoda. Svým osudem je to postava originální. Já sama ji sice nezařadím mezi své oblíbené hrdinky, protože mi úplně nesedla, ale věřím, že se najdou čtenářky, které si ji oblíbí.
Remington je postava složitější. Nejsem moc velký fanoušek toho, když se do sebe postavy zamilují na první pohled a ani v této knize mi to nepřišlo přirozené. Nicméně na konci se mi dostalo vysvětletní Remingtonova chování, které trochu zlepšilo můj pohled na jejich vztah. K Remymu jsem si vytvořila neutrální postoj – nebyla jsem z něho nadšená, ale ani mi nijak nevadil.

Oproti tomu vedlejší postavy – Riley, Pete a Mel se mi zamlouvaly celkem dost. Neměly sice tolik prostoru jako Brooke s Remingtonem, ale jinak mě opravdu bavily.

Pocity, dojmy, hodnocení
Nebýt Brooke, užila bych si knihu mnohem víc. Mně Brooke nesedla, proto beru vyprávění z jejího pohledu jako hlavní nedostatek knihy. Ze začátku mi nesedl ani vztah mezi Brooke a Remingtonem, nicméně nakonec jsem si zvykla. Druhá poloviny knihy je mnohem povedenější než ta první, příběh je zajímavější a vlastně i napínavější. Boxerské prostředí se mi moc líbilo a vedlejší postavy se autorce velmi povedly. Kniha je to dobrá, i když je podle mě na ní trochu znát, že jde o autorčinu prvotinu. Na další pokračování se patrně podívám, jsem zvědavá, jak se bude jejich život dál rozvíjet.
Jestliže máte rádi romance a oblíbíte si Brooke, bude se vám tato kniha líbit. Takže knihu doporučuji fanouškům romancí s dávkou erotiky, pro vás by ta kniha mohla být to pravé.

Konečné hodnocení:
7/10
Za poskytnutí recenzního výtisku velice děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.

Knihu V ringu si můžete objednat na stránkách knihkupectví.
Zdroj obálky: www.goodreads.com
Zdroj obrázků: zde, zde a zde

4 komentáře:

 1. Moc pěkná recenze! :) Celkově na knihu vidím spíš ty méně pozitivní, ale i tak si ji chci moc přečíst. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! :) Vážně? Já jsem na knihu tedy slyšela hlavně dost pozitivní reakce. :D :) Většina mých přátel na GR jí dala hodnocení pět hvězdiček, takže je klidně možné, že se ti bude líbit stejně jako jim. :)

   Vymazat
 2. takže bych se k tomu měla vrátit nebo to poslat do devátého kruhu pekla? :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud zvládneš odignorovat Brooke, tak to možná můžeš zkusit ještě jednou. :D :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.