čtvrtek 28. srpna 2014

Knižní přírůstky - červenec a srpen 2014


Sice ještě není úplně konec měsíce, ale pokud vím, tak mi dnes ani zítra nemá už žádná kniha dorazit, tudíž jsem si řekla, že bych vám už mohla své letní knižní přírůstky ukázat. Upřímně se přiznám, že jsem si původně myslela, že jich bude podstatně méně. Ale prostě se to nějak vyvrbilo a já jsem si koupila některé knížky, které jsem plánovala pořídit až později. Plus se mi na mé poměry podařilo získat poměrně dost recenzních výtisků, z čehož mám velkou radost. :) Tak se půjdeme na ty mé nové knížky podívat, co říkáte?
Dopředu se omlouvám za poněkud horší kvalitu snímků, až teď jsem si všimla, že foťák evidentně měl nějaký špatný den.

Začnu přírůstky, které jsem si za prázdniny, tedy vlastně za srpen, pořídila sama. Jako první tu mám Školu dobra a zla od Somana Chainani. Tu jsem si objednala přímo ze stránek albatrosmedia.cz - klikla jsem na nějakou reklamu na YT a podařilo se mi získat slevu 25% + poštovné zdarma, takže ta kniha byla jasná volba. :D Jen asi mají v albatrosmedia.cz nějakého šotka, co mě nemá ráda, protože téměř každá kniha mi od nich přišla lehce či kousek více poničená - tenhle výtisk má takový pomuchlaný roh, naštěstí to pod přebalem není zas tolik vidět. Jinak ale ta knížka vypadá božsky (ta obálka!) a s obsahem je to zrovna tak, jak se můžete dočíst už i v mé recenzi. :)

Trnového prince od Marka Lawrence jsem si chtěla pořídit až někdy v září, společně s mou plánovanou objednávkou z dobre-knihy.cz, jenže pak jsem se jen tak ze zvědavosti koukla na bazar databazeknih.cz, jestli tu knihu někdo náhodou nenabízí. No a jak můžete vidět, tak ji tam jedna slečna nabízela. :D A celkem za levně, tudíž jsem neváhala a hned jsem si o knihu napsala. :) Takže už ji mám konečně doma a můžu se do ní brzo pustit! Pořád mě ale nepřestává překvapovat, jak moc hubená kniha to je. 


A poslední knihy, které jsem si koupila a z kterých jsem happy jak dva grepy! :D Jak můžete na fotkách vidět, jde o americké vydání Percyho Jacksona od Ricka Riordana s těmi novými úžasnými obálkami! Já je prostě musela mít doma. :D Ty knížky vypadají krásně a já už se jen těším, až se do Percyho pustím v angličtině. :) V boxu byl i menší plakát, který zobrazuje celkovou ilustraci, kterou dávají všechny knihy dohromady.
Mou radost z knih zkazil jen velice poničený box - už na první fotce můžete vidět, že je takový odřený. Jak je jinak celý pomačkaný vám radši nebudu ani ukazovat, protože nad tím by člověk zaplakal. Pokud porovnám můj box třeba od Vampýrské akademie nebo od Harryho Pottera s tímhle, tak je to jako nebe a dudy. Ten Percyho box je prostě jen složený (možná trochu pevnější) papír. Kdyby mi tohle přišlo z českého e-shopu, tak to ihned reklamuji, ale vzhledem k tomu, že je to z BookDepository, řekla jsem si, že to nebudu řešit, když jsou knihy v pořádku, avšak stejně mě to mrzí, jop. :)

Než přejdu k recenzním výtiskům, mám tu ještě jednu knihu, kterou jsem vyhrála. Na FB stránkách albastromedia.cz probíhala soutěž o čtyři CooBoo knihy s tím, že jsme nevěděli, komu kterou knihu pošlou. Mně nakonec poslali Nejistý zítřek od Avery Williams. První díl - Alchymie věčnosti - doma sice nemám, ale už jsem ho četla, takže se teď v klidu můžu pustit do tohoto dílu a zjistit, jak to s postavami dopadne. :) Ještě uvidím, jestli si pak knihu nechám doma, možná poputuje do nějaké soutěže. :)

Nyní už k recenzním výtiskům! První hrob napravo a Druhý hrob nalevo od Daryndy Jones jsem k recenzi získala od nakladatelství Beta, když jsem na jejich FB stránkách reagovala na jejich nabídku. Původně jsem chtěla jen první díl, ale byl mi rovnou nabídnut i ten druhý, tak proč to nevzít? :) Nakladatelství Beta samozřejmě ještě jednou moc za poskytnutí knih k recenzi děkuji. K téhle sérii o Charlie Davidson jsem se totiž chtěla dostat už moc dlouho, jen e-shop, na kterém obvykle nakupuji, ji nevede. Knížky mám už jak jinak než přečtené a obě se mi moc líbily. Už se těším na třetí díl! :)

Knihy Šance a Remy od Katy Evans jsou recenzní výtisky, které mi poskytlo Knihcentrum, za což ještě jednou moc děkuji. Remyho se teprve chystám číst, Šance už je přečtená, i když se u mě společně s knihou V ringu už dlouho neohřeje, protože zítra poputuje k vítězce HOPu - doufám, že se jí knihy budou líbit. :) Na Remyho jsem zvědavá. Celkem mě překvapilo, že je to docela hubená knížka, jop. 

Čistý od Julianny Baggott je recenzní výtisk od nakladatelství Jota, za který samozřejmě také moc děkuji. Knihu jsem získala výměnou za vytvoření projektu, který na blogu nedávno probíhal. Doufám, že se vám projekt líbil a na knihu vás nalákal, protože je vážně povedená. :) Dost se těším na druhý díl, tak snad vyjde co nejdříve! :)


Na závěr tu mám dva recenzní výtisky od nakladatelství Host, kterému za poskytnutí recenzních výtisků také moc děkuji. V červenci jsem k recenzi získala e-výtisk knihy Esej o tragédii od Elizabeth LaBan, která se mi celkem dost líbila. Rozhodně to bylo velice rychlé a zajímavé čtení. Já osobně si myslím, že za přečtení stojí. :)
Recenzním výtiskem za srpen je kniha Téměř ctihodná liga pirátů: Poklad Čarodějky ze severu od Caroline Carlson a jak můžete vidět, jde o fyzický výtisk, z čehož mám ohromnou radost! :) Knihu jsem včera dočetla a opravdu moc se mi líbila, takže se v následujících dnech můžete těšit na recenzi, ve které se vás pokusím přesvědčit, že si tu knížku chcete přečíst. :D Upřímně doufám, že u nás vyjde i pokračování. :)

Hromadné foto:
Tak to máme za červenec a srpen všechno! :) Já mám ze všech přírůstků moc velkou radost a už se jen těším, až se pustím do knih, které jsem ještě neměla čas přečíst. :) 
Další knižní přírůstky čekejte v říjnu. Patrně budu i nadále dělat ty knižní přírůstky jednou za dva měsíce, protože toho mám pak trochu víc pohromadě a vypadá to kousek lépe, jop. :D Jen bych si měla začít ty knížky někam psát, protože při připravování tohoto článku jsem měla trochu zmatek, kdy mi která kniha přibyla, jop. :D

Četli jste některou z mých nových knih? A co na ni říkáte? A co pěkného přibylo vám? :)

26 komentářů:

 1. Páni! Tomu tedy říkám kupa knížek. A skoro samé tituly, které bych chtěl mít doma! :) Trnové prince ti strašně závidím a těším se na recenzi, ať vím, jestli si knihu opravdu koupit! Školu Dobra a Zla mám doma taky, takže už nemusím tolik závidět! :DDZahraniční vydání Percyho je strašně krásné a vypadá to pěkně, když to dohromady vytváří jeden obraz. :3 A je jenom otázka času, než si Čistého taky pořídím. Ta kniha vypadá opravdu zajímavě! :)
  Co pěkného přibylo mě? No... Toho ani moc není. :D Ale vše sepíšu v Měsíčním zúčtování, takže si to aspoň dám dohromady. :D :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trnového prince se pokusím přečíst co nejdříve, protože se na něj sama opravdu těším. A pak rozhodně dám v recenzi vědět, jaké to bylo! :D Opravdu nelituji, že se mi nakonec nepodařilo si pořídit to české vydání Percyho v boxu, jsem mnohem radši, když mám doma tohle, jop. :D Plánuji pořídit i ostatní knihy od Riordana v AJ, protože těm obálkám se prostě nedá odolat. :) Doufám, že se ti bude Čistý líbit, až se k němu dostaneš! :) Podle mě to bylo moc fajn. :)
   Těším se na článek! :)

   Vymazat
 2. Já se tak moc těším, až se v září pustím do toho Trnového prince, protože vypadá fakt skvěle, ale já teď prostě potřebuji dočíst jiné knihy :D Moc pěkné přírůstky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já na Trnového prince teď také nemám čas, ale v září by mi to možná mohlo vyjít. Hm... Nechceš si dát společné čtení, třeba? :D Děkuji! :)

   Vymazat
 3. Krásne kúsky :) Škola dobra a zla mi má doraziť, moc sa na ňu teším, ale naša obálka je divná, lebo je to akési posunuté doprava celé :D Pirátov a Druhý hrob nalevo by som si tiež rada prečítala, jednotku z tej série mám doma.
  A z nejakého dôvodu má láka aj tá Esej dosť, včera som ju obdivovala v kníhkupectve :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! :) Vážně to máte posunuté? Tak to mě mrzí! Ale ať se ti kniha jinak líbí, podle mě je naprosto skvělá, jop. :D :) Piráty a i série o Charlie Davidson doporučuji, oboje se mi moc líbilo. :)
   Esej je moc hezká knížka, taková pochmurná, ale zároveň i docela obyčejná. Je dobré od toho nemít přehnaná očekávání, pak se ti to patrně bude líbit mnohem víc. :)

   Vymazat
 4. Úžasné knihy! Esej o tragédii je vážně skvělá kniha a Poklad Čarodějky ze severu je na tom úplně stejně. Moc se mi obě líbily. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! :) Souhlasím, obě knížky jsou vážně moc povedené. :)

   Vymazat
 5. Téda, to je kopa knih a samé krásné přírůstky. Školu dobra a zla a Čistého ti vážně závidím:)
  Esej o tragédii jsem si půjčila v knihovně, v tištěné podobě má nádhernou obálku a i obsahově vypadá hodně zajímavě, takže se na ni vážně těším.
  První hrob napravo jsem četla a bohužel se mi vůbec nelíbil, tak snad to u tebe dopadne s hodnocením lépe:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! :D Snad se ke Škole dobra a zla a k Čistému sama brzo dostaneš. :)
   Esej o tragédii je v čištěné podobě moc hezká, s tím naprosto souhlasím. Doufám, že se ti bude líbit, pro mě to bylo rozhodně zajímavé čtení. :)
   Já jsem už četla oba díly ze série Charlie Davidson a moc se mi líbily, ale já mám celkově moc ráda urban fantasy a perfektně mi sedl humor hlavní hrdinky, jop. :)

   Vymazat
 6. Spousta knih, které bych si také ráda přečeta :D
  Americké obálky Percyho jsou nádherné :3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak doufám, že si je jednou opravdu přečteš! :)
   Ano, to opravdu jsou! :)

   Vymazat
 7. No, upřímně, já si vždycky říkám, jak si to můžete vy knižní blogeři pamatovat, co vám za ten měsíc přibylo. =D Já v tom mám vždycky příšernej guláš, a to si knížky nekupuju zdaleka tak často. =D Každopádně, tvoje přírůstky jsou super... =)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, že hodně lidí si to opravdu zapisuje. :D A já odteď už asi fakt taky budu, protože naaranžovat si ty knížky krásně do kupičky, nafotit si to a pak si vzpomenout, že ti vlastně přišla ještě jedna kniha, není úplně příjemné. :D Děkuji! :)

   Vymazat
 8. Bože, ten Percy je tak dokonalý! :o :3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím! :D Pořád z něho mám neskutečnou radost. :D

   Vymazat
 9. Taky si vždy říkám, že toho moc nebude a pak se mi sejde hromada. :D Čistého i Školu dobra a zla bych také ráda měla doma. :) Esej jsem četla, krásná knížka. :) Ten Percy je úžasný! Další knihy mám v plánu si také přečíst, ale nespěchám na ně. A jaktože se ti povedlo získat od Hosta hmotnou knihu? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že to tak nemám sama! :D Čistého a Školu dobra a zla moc doporučuji, rozhodně stojí za přečtení. :) Esej je moc pěkná. :) Jo, z Percyho jsem pořád hrozně nadšená. :D Asi jsem měla štěstí, no. :) Ono to asi nevyšlo jako e-book, tak proto. :)

   Vymazat
 10. Och, úžasné prírastky.:) Ten Percy vyzerá dokonale, škoda toho boxu.:/ Inak si chcem prečítať hlavne tú Školu, ale zaujala ma napríklad aj Téměř ctihodná liga pirátů: Poklad Čarodějky ze severu (ale ten názov som skopírovala, je hrozne dlhý:D).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! :) Jo, ten box mě hrozně mrzí. :/ TCLP by tě také mohla bavit, řekla bych. :D A chápu, že jsi ten název zkopírovala. :D

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.