neděle 17. srpna 2014

TOP 10 Most Owned Authors

Aneb TOP 10 autorů, od kterých mám ve své knihovně nejvíc knih. Tenhle žebříček jsem viděla už u zahraničních booktuberů a přemýšlela jsem, jestli se do toho zapojit, ale nakonec jsem na to nějak pozapomněla. Ovšem teď mi to připomněl Filipskhek svým vlastním článkem, tak jsem si řekla, proč to nesepsat? :)
K mému překvapení se nakonec ukázalo, že od některých autorů mám ve své knihovničce víc knih, než bych čekala. :D U některých mám naopak méně, než bych chtěla, takže to budu muset brzy napravit. :)
Tak jdeme na ten seznam, co říkáte?

U mě na prvním místě není nikdo jiný než J. K. Rowlingová, od které vlastním devět knih, jak můžete na fotce vidět. Samozřejmě jde o celou sérii Harryho Pottera a pak její dvě knihy pro dospělé Prázdné místo a Volání kukačky, které v češtině vyšly. Prázdné místo a Volání kukačky vlastním jen díky tomu, že jsem knihy vyhrála v soutěži. Nejsem si jistá, jestli bych si je sama koupila, protože jsou přece jenom kousek dražší a do knih za takovou cenu nerada chodím naslepo. Nicméně mám v plánu si obě knížky snad brzy přečíst a pokud se mi Volání kukačky zalíbí, je jasné, že časem budu mít od paní Rowlingové ještě více knih. :)

Technicky vzato nejsou tyto knížka od Joa Nesboho moje, ale mé mamky, nicméně trůní v mé knihovničce, proto je do tohoto seznamu zapojím. Jak můžete vidět, je tu celkem osm dílů ze série Harry Hole. To je docela úctyhodné číslo, ne? Navíc se v následujících měsících ještě zvýší, protože v říjnu vychází nová kniha. Ani jednu z těchto knih jsem nečetla, avšak v plánu to mám. Jak jsem si tak všimla, moje mamka není jediná, komu se tyto knížky líbí. :) Trochu mě u této série mrzí, že jak vycházela na přeskáčku, tak část knih je očíslovaná a část ne. Na té poličce to vypadá prostě divně.

Osm knih mám doma i od Patricie Briggs. Konkrétně vlastním pět dílů ze série Mercy Thompson a tři díly ze série Alfa a Omega. Jak vidno, ze série o Mercy mi chybí tři díly, které zatím vyšly. Doufám, že se mi knihy podaří do konce tohoto roku ještě pořídit, abych to měla prozatím kompletní. Hádám, že knihy od paní Briggs mi budou i nadále přibývat - přece jenom má vyjít další Alfa a Omega, také určitě i další Mercy a povídková kniha, jop. Knihy o Mercy, které vlastním, jsem četla všechny, z Alfy a Omegy jsem četla jen první díl, což tedy snad brzy napravím. :) Mimochodem, nevypadají ty knihy vedle sebe krásně? :D :)

Posledním autorem, od kterého mám doma osm knih je pan J. R. R. Tolkien. Od Tolkiena vlastníme Pána prstenů, Hobita, Húrinovy děti, Silmarillion, Nedokončené příběhy a List od Nimrala a jiné příběhy. S ostudou musím přiznat, že jsem s těchto knih pořádně četla jen Hobita, jop. Já jsem vlastně ani jednu z těchto knih nekoupila, to byla má sestra, protože jednu dobu naprosto propadla Pánovi prstenů a chtěla mít doma všechny Tolkienovy knihy, které šly normálně v knihkupectví sehnat. A kdyby teď někde našla od Tolkiena něco dalšího, co souvisí se Středozemí, určitě by po tom skočila. :)

A autorem, od kterého vlastním sedm knih je C. S. Lewis. Od něho mám sérii Letopisy Narnie, která čítá sedm dílů. Tady se naopak můžu pochlubit, že jsem všechny tyto knížky přečetla. Četla jsem ji tuším ještě před Harrym a byla to jedna z motivací, proč se do Harryho pustit. :) Narnii mám ráda, i když těžko říct, jak bych na ni nahlížela, kdybych se do ní pustila třeba teď. Pamatuji si, že nejradši jsem měla díl Kůň a jeho chlapec. Také si pamatuji, že celý konec pro mě byl hrozně smutný a neviděla jsem smysl v tom, proč to muselo takhle skončit. Ovšem pořád budu mít tuto sérii ráda. A zbožňuji tohle vydání se lvem na hřbetech!

Druhým autorem se sedmi knihami je Richelle Mead. Od té jsem mívala dokonce dvanáct knih, než jsem se rozhodla své knihy ze série Sukuba a Pokrevní pouta prodat. Ze Sukuby mi sice první díl zbyl, ale dost možná ho věnuji do nějaké soutěže. Jinak mám doma kompletní Vampýrskou akademii, u té jsem rozhodnutá, že si ji ponechám a snad i časem dočtu. U ostatních knih od Richelle jsem totiž měla pocit, že je už číst nebudu, proto jsem se jich zbavila. Sukuba mě přestala lákat a o Pokrevních poutech jsem slyšela spíše negativní věci od lidí, se kterými mívám podobný názor, proto si nemyslím, že by se mi to líbilo. Takže tak, no. :)

No a sedm knih mám i od Stephenie Meyer. :D Máme doma šest knih týkajících se Stmívání a k tomu Hostitele. Abych byla upřímná, vůbec se mi sem tuhle autorku nechtělo dávat, ale pak jsem si řekla, že budu fér a dám sem aspoň ji, když už se nedokážu přemluvit k tomu, abych tu uvedla Školu noci. Přece jenom byly doby, kdy jsem to Stmívání měla fakt ráda. Navíc se na ty knížky hezky dívá, když jsou tak elegantní. Hostitele jsem ještě nečetla, ale nemyslím si, že se k tomu dokážu někdy přemluvit, i když mi už tolik lidí řeklo, že tak špatná ta kniha není. :)

Pět knížek mám ve své knihovničce od Trudi Canavan a upřímně doufám, že má sbírka knih od této autorky se brzo ještě kousek rozšíří. Zatím mám doma kompletní Trilogii o černém mágovi a dva díly z Trilogie Zrádkyň. Takže je asi jasné, že chci dokoupit poslední díl trilogie, že? :) Ráda bych si pořídila i Tessiu a vůbec by mi nevadilo mít doma i Věk pěti, jen by se mi dost líbilo, kdyby ty knížky vyšly také v pevné vazbě. :) Trudi Canavan teď nedávno v zahraničí vyšla nová kniha, začátek nové série, a já doufám, že se časem dočkáme i překladu. :) Bylo by to moc fajn.

A ještě od jednoho autora mám právě teď v knihovničce pět knih. Tím autorem je Ilona Andrews a vlastním pět knih ze série o Kate Daniels. Tohle číslo se snad brzy rozroste o další díl Kate a také o Magii střelného prachu. Tyto knihy už mám hezky přečtené a samozřejmě jsem byla ze všech nadšená, protože mám tuto sérii moc ráda. Jestliže se nepletu, je tato série naplánována na deset dílů a já se už jen těším, až je budu mít doma. :) Časem bych si ráda pořídila i jiné knihy od Ilony Andrews, nejlepší by bylo, kdyby to šlo v češtině, ale asi bych byla ochotná se podívat i na angličtinu, protože mě knihy od této dvojice autorů fakt baví. :)

Autorů, od kterých mám doma čtyři knihy, je celkem dost (pokud počítám dobře, tak konkrétně devět), avšak já jsem se rozhodla, že do tohoto seznamu uvedu Brandon Sandersona. Stejně mi od něj přibudou v září další dvě knížky, takže bych ho do tohoto seznamu tak či tak bývala zařadila. Zatím od Sandersona mám jen původní trilogii Mistborn a knihu Tři tváře, která spojuje autorovy tři povídky/novely. Nejradši bych od Sandersona měla doma všechny jeho knihy, aspoň ty, které vyšly v češtině, k čemuž se snad časem dopracuji (i když sehnat takovou Elantris mi dá asi zabrat).

Teď jsem si vzpomněla, že čekám na dodání balíčku, který bude obsahovat pět knih od jednoho autora, tudíž by měl do tohoto seznamu také patřit. Nicméně nevím, kdy knihy dorazí, proto článek zveřejním bez něj a až knihy dojdou, tak ho do seznamu případně doplním. :)

To jsou tedy aktuální autoři, od kterých mám doma nejvíce knih. Hádám, že se to brzy změní, do konce roku určitě ano. Možná pak někdy udělám aktualizovanou verzi, pokud ta změna bude nějak výrazná, uvidíme. :)

Tak kteří autoři mají nejvíce knih ve vaší knihovničce? :)

24 komentářů:

 1. U mě vede Richelle Mead, Enid Blyton, Meg Cabot, Rowlingová a samozřejmě Rick Riordan! Časem si plánuju pořídit všechno, co napíše Rainbow Rowell, ale zatím jsem na 2 :D Od Richelle zkus ještě Věk X, třeba z knihovny nebo tak, to se nejvíc blíží té staré Richelle z VA :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já nepočítala knihy z dětství, kdyby jo, tak je Enid Blytonová na prvním místě, protože od té mám dobrých 12 knih. :D Od Ricka Riordana nic nemám, což mě tedy dost trápí, ale pracuji na změně. :) S Rainbow Rowell to mám stejně. :D Zatím od ní vlastním jen dvě knihy, ale chci všechno, co napíše. :D Víš co je dobré? Že ten Věk X mám doma zrovna z knihovny vypůjčený. :D :)

   Vymazat
 2. Pěkný seznam! :) U mě vede Rowlingová, Garth Nix, Palacký, Dostojevský a Douglas Adams :) :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Palacký a Dostojevský? Páni! :) Od Nixe mám jen Sabriel, ale hádám, že až to konečně přečtu, budu to chtít napravit. Od Adamse jsem zatím také nic nečetla, i když to mám v plánu. :) A řekla bych, že Rowlingová bude vést asi u hodně lidí. :D :)

   Vymazat
 3. Takovou sbírku ti upřímně závidím. Hlavně ty knížky od Joa Nesboho... od něj jsem nečetla zatím nic, ale určitě na to jednou přijde. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem od Nesboho četla dva díly z jeho dětské série Doktor Proktor a to mě neuvěřitelně moc bavilo. :D I proto mám v plánu se do jeho dalších knih pustit a doufám, že se mi budou líbit. :)

   Vymazat
 4. U mě asi vede taktéž Rowlingová a co se tak rozhlížím po knihovně, tak tam moc knih od jednoho autora nemám. Nebo mám, ale třeba pana Dumase a jeho třináct knih, které se mi v knihovně válí, jsem zatím nečetla. A osm knih mám od Cassandry Clare jen protože mám první tři díly dvakrát :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Páni, tolik knih od Dumase? :D Hezké. Jé, ty máš ty knihy dvakrát? :D I když hádám, že možná nebudeš jediná. Kdybych měla doma to první české vydání, také bych si ty knihy patrně koupila znovu, aby mi k tomu ty další seděly. :)

   Vymazat
  2. Já jsem doma měla právě to původní vydání, ale pak jsem sérii začala recenzovat pro DN a oni mi je poslali od začátku ve vydáním novém, za což jsem fakt ráda.
   Od Dumase mám samé staré knihy, "ukradla" jsem je kdysi babičce. Jedno z toho je série asi o devíti dílech, tak si nejsem jistá, jestli je vůbec někdy přečtu :D

   Vymazat
  3. Jo, jo, to jsi vlastně tuším už někdy zmiňovala. :) A nedivím se ti, taky bych byla ráda. :D :)
   To nevadí. Máš to doma, máš. Tak co. :D :)

   Vymazat
 5. Pekné série 8) Ja mám k HP sérii ešte aj 3 novelky 8) ale zase chýbajú by nové romány JKR. No sama si ich tiež určite nekúpim, pre to isté ako ty. Sú drahšie a ono ma tá téma zase až tak neláka. Ale zase Hostitela si plánujem požičať z knižnice 8)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já ty novelky nemám, protože tenkrát, kdybych si je koupila, už nebyly k sehnání. I když třeba ty Bajky bych si jednou ráda pořídila, ty se mi moc líbily. :) Ty zbylé dvě doma mít nemusím. Já jsem si ty nové knihy od Rowlingové přečíst chtěla, ale do koupě jsem se nehnala. Avšak jsem ráda, že jsem je vyhrála. :)

   Vymazat
 6. U mě vede Meg Cabot s 19 kousky. U Martina Steven King s 12 kousky a Jiří Kulhánek s 11 :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No páni! Já mám od Meg Cabot první dvě knížky ze série o Heather Wellsové a plánuji tu sérii dokoupit. :) Moc by se mi líbilo mít doma od Meg Mediátora, ale ten je těžko k sehnání, no. Nebo třeba sérii 1-800-Where-R-You bych brala. :) A těch dvanáct a jedenáct knihy od Kinga a Kulhánka je také dost úctyhodné. :)

   Vymazat
 7. Ještě koukám, že mi utekla kolonka, kde vystavuješ Meyerovou :D Podle mě se není za co stydět, já jsem tu sérii taky dřív měla dost ráda a mrzí mě, když někdo, kdo to má stejně teď najednou tvrdí, že to nenávidí. Jasně, není to nic čím by se člověk asi chlubil a kvalitní čtení to taky není, ale buďme upřímní a přiznejme si, že každá jsme byl nějaký. (Tohle pro tebe samozřejmě neplatí, evidentně se nesnažíš skrývat, že jsi sérii měla ráda :)
  Jinak Hostitele si určitě přečti, to je krásná kniha! Mnohem lepší než celá série, já už jsem ho četla dokonce třikrát :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já přiznávám, že jsem dřív byla velká fanynka, jen už teď vím, že ty knížky nejsou tak úžasné, jak jsem si dříve myslela. Ovšem mou nechuť k této sérii způsobil ten humbuk kolem filmů, jak ty fanynky byly vždycky tak šílený a tak. Chápeš, co tím chci říct? :D Navíc když spousta lidí prohlašuje, jaká chujovina to je, časem si uvědomíš, že mají pravdu, no. :D :)
   Série Stmívání mě celkem dost ovlivnila, o tom žádná. Minimálně jsem se díky ní začala zajímat o upíry, díky čemž jsem našla celkem dost fajn sérií ke čtení. :)
   Možná mu dám někdy šanci, ale moc nadějně to nevidím. :D :)

   Vymazat
  2. Naprosto tě chápu, i já jsem na to změnil názor. Ale prostě mi vadí, když se někdo tváří, jako že to nenávidí, a přitom to přímo žral, jestli mě chápeš :D Mě Stmívání taky přivedlo k upírům a odtud už to bylo k fantasy jen kousek :)

   Vymazat
  3. Jo, jo, chápu tě. :D Já jsem k fantasy přišla jinou cestou, ale nebýt Stmívání a objevení upírů a vlkodlaků, tak bych se nedostala k žánru urban fantasy, který mám teď tolik ráda. :)

   Vymazat
 8. Rowlingová je prostě klasika! A myslím, že pokud vládne v knihovně zrovna tato autorka, není se čeho obávat! :D :) Máš poměrně pěknou sbírku Tolkiena, což tak trochu závidím, protože sám mám doma jenom trilogii Pána prstenu, jehož závěr právě teď čtu :) :3 Jop, Tessia se ti bude určitě líbit a co se týče té nové knihy, kterou Trudi napsala... český překlad pravděpodobně nebude :/ No a na závěr musím říci, že ti stejně tak závidím i Mistborn! Doufám, že si jej někdy přečtu!! :))
  btw. pěkný článek! ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ohledně Rowlingové souhlasím! :D :) Musím se k tomu Pánovi prstenů konečně dostat. Přece jenom je to klasika a když mám to fantasy tak ráda, asi bych to vážně měla mít přečtené. :D Já jsem Tessiu četla, jen ji nemám doma. :) Tak to mě moc mrzí. :/ Ale co se dá dělat, no. I když kdo ví, třeba si to jednou přečtu v angličtině. :) Mistborn si musíš přečíst! :D
   Děkuji. :)

   Vymazat
 9. Bojím se, že v tomhle se tak nějak projevuje to, že já tak nějak nekupuju série. Ne moc často. (Ale na pár jich teď mám zálusk, u některejch hlavně tvojí vinou.) =D Vlastně jen pár autorů u mě má větší zastoupení. Terry Pratchett, samozřejmě, ten má vyhrazenou vlastní polici. Tolkien. (Na rozdíl od tebe jsem četla trochu víc, než jen Hobita.) =D Lynn Flewelling, Douglas Adams a (ke zbytku kapku neladící) Oscar Wilde. =D Ten zbytek mám už po jedný, maximálně dvou knížkách...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To já kupuju asi hlavně série. :D (Pardón. :D) Jasně, Terryho Pratchetta jsem u tebe čekala. :D (Jasně, ale já to taky přečtu! Jednou! :D) Od Lynn Flewelling mám čtyři knížky, ale samozřejmě plánuji dokoupit i zbylé díly z Nočních běžců. Oscar Wilde? Páni, kolik knih od něj máš? :D Já mám pak často po třech knihách, když jsou ty trilogie tak oblíbený, jop. :D :)

   Vymazat
 10. tak samozrejme Harryho mam taky :-) Letopisy a Twilight taky, i kdyz ty mas par pridanych knih, ktere ja ne, no a Pan prstenu, tam nemam tolik knih jako ty, krome Hobita a trilogie mam jen Silmarillion

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Harryho bude mít v dnešní době určitě hodně lidí. :) Tak toho máš od Tolkiena také dost! :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.