úterý 2. září 2014

Knižní maraton - Hledáme společné prvky na obálkách knih


Tak vám přináším již druhou článkovou výzvu, jejíž náplní jest vybrat si pět různých předmětů a pak ty dané předměty najít na minimálně dvou knihách, které máte ve své knihovně. Předměty jsem brala podle toho, co mě právě napadlo a řeknu vám, že jsem si myslela, že to hledání bude mnohem snazší, než nakonec bylo!

První předmět, který jsem se rozhodla hledat, byl klíč. Nakonec jsem našla celkem tři knihy, na kterých se klíč nachází.
Konkrétně jde o knihy Iskrivá od Kristin Cashore, Archiv od Victorie Schwab a Inkarceron od Catherine Fisher. Klíče na Iskrivé mi přijdou asi nejkrásnější, na Archivu jich je naopak nejvíc. Na Inkarceron jsem téměř zapomněla, ale nakonec jsem si vzpomněla, jak je vidno. :) 

Jako druhý předmět jsem si zvolila nějakou sečnou zbraň, jinými slovy jsem se vlastně rozhodla hledat nějaký meč.
Nakonec jsem zjistila, že obálek s tímto předmětem mám doma celkem dost. Když jsem ale našla tyhle knížky, řekla jsem si, že to stačí. Na fotce tedy můžete vidět Magii mrtvých od Ilony Andrews, Tři tváře od Brandona Sandersona, Výnimočnou od Kristin Cashore a Throne of Glass od Sarah J. Maas.
Na obálkách k sérii o Kate Daniels je myslím vždycky postava s mečem, proto jsem si dovolila ukázat jen jednu knihu. Pokud se nepletu, tak meč je i na Kronikách železného druida a patrně i na nějaké jiné fantasy, kterou mám doma, já jsem jen byla už líná hledat. Z těchto obálek se mi nejvíc líbí asi ta k Výnimočné, hned za ní by byla obálka k Throne of Glass. 

Dále jsem si řekla, že zkusím najít nějaký hrad nebo stavbu tomu podobnou.

Na těchto knížkám jsem našla něco, co jako hrad vypadá - nebo aspoň mně to hrad připomíná. Jde o knihy Škola dobra a zla od Somana Chainani a Sto tisíc království od N. K. Jemisin.
Na Škole dobra a zla to asi moc vidět není, avšak opravdu tam ty hrady jsou. I když ony to mají být ty školy, že. U Sto tisíc království si nejsem jistá, jestli to hrad je, ale budiž. Obě ty obálky jsou podle mě naprosto skvělé! :)

Pro předposlední hledání jsem si řekla, že bych mohla najít nějak zvíře a nakonec jsem si vybrala vlka.

Takže vlk je kupříkladu na knize Válka vlků od Henriho Loevenbrucka a Štvanice od Patricie Briggs. Opět jde jen o příklady, protože vlk se nachází i na obálkách dalších knih od pana Loevenbrucka a to samé se týká i dalších dílů ze série Alfa a Omega.
Obálku Štvanice samozřejmě naprosto zbožňuji, Dan dos Santos je prostě úžasný umělec! Obálka Války vlků je také fajn.

Nakonec jsem se rozhodla na knihách najít dveře.

A ono se mi to k mému překvapení povedlo! :D Dveře jsem našla na První stříbrné knize dnů od Kerstin Gier a na More Than This od Patricka Nesse.
Obě obálky se mi hrozně líbí. Na První stříbrné je krásná právě ta stříbrná barva. A jak jsem si teď všimla, i na této knize jsou klíče! :D More Than This mi přijde skvělé právě tím, že je ta obálka jinak docela obyčejná. Ale prostě vás od pohledu zaujme.

Ták, to je pro dnešní článek vše! A co vy, máte doma nějakou obálku s klíči či nějakým jiným předmětem uvedeným výše?

10 komentářů:

 1. To je super nápad! :-) Tak tyto články budu hltat. Moc se mi to líbí. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že se ti ten nápad líbí. :)

   Vymazat
 2. Na Silber jsou i klíče a hrad máš na VA.. Dobrý nápad :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jó, těch klíčů na Silber jsem si pak všimla. :) No vidíš, ale na ten hrad na VA jsem zapomněla! :D Děkuji. :)

   Vymazat
 3. Tohle je naprosto skvělá výzva, moc mě tvůj článek bavil :) Bavila by mě i provádět, kdybych doma měla víc knih. :D

  Nikde jsem na to u tebe nenašla recenze, tak jsem se chtěla zeptat, jestli už jsi četla More Than This a Tři tváře. A jestli jo, jaký je tvůj názor na ně. Uvažuji, že bych si je pořídila :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že se ti článek líbil! :)

   Tři tváře právě teď čtu. Mám za sebou první novelu - Císařova duše. To bylo hooodně dobré. Teď budu číst tu další novelu. A i když to ještě nemám dočtené, tak si myslím, že ti doporučím pořídit si to. :D Přece jenom - je to Sanderson! :D More Than This jsem bohužel ještě nečetla - to u mě byla spíše spontánní koupě a jakási důvěra v to, že budu knihy od Patricka Nesse milovat, i když jsem od něj četla jen Volání netvora. :D :)

   Vymazat
 4. Jů, super! :) Dveře by mě nenapadly :) Ale meče a klíče bývají časté :) I já jsem ráno zveřejnila tuhle článkovou výzvu :) Pěkný výběr! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, meče jsou časté, klíče mě osobně trochu překvapily. :) Děkuji! :)

   Vymazat
 5. To je naozaj super. Dobre si povyberala. :)

  OdpovědětVymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.