neděle 14. září 2014

Recenze: Remy [RV]

Autor: Katy Evans
Originální název: Remy
Přeložila: Zuzana Ľalíková
Série: Real
Díl: 3.
Počet stran, vazba: 248 stran, hardback
Nakladatelství: Baronet, 2014
Hodnocení na GoodReads: 4,33/5 (15 292 hodnotících)
Hodnocení obálky: 4/5 (pěkná jako všechny předchozí)

Něco málo k ději
Brooke Dumasová svůj příběh již odvyprávěla, teď je řada na Remingtonovi Tateovi. Zajímá vás, co přesně se slavnému Uragánovi, bojovníkovi ligy Undergroundu, honí hlavou? Co ho vedlo k jeho činům? Přesně na tyto otázky patrně zjistíte odpověď, když si přečtete jeho příběh.

Autorka a styl psaní
Katy Evans patří mezi takzvané self-published autory, takže své knihy publikovala vlastním nákladem, než se jí ujalo pořádné nakladatelství. A právě díky tomu, že si její knihy ze série Real získaly takovou popularitu, se jí podařilo prorazit. Autorka žije v texaském San Antoniu společně se svou rodinu, kterou tvoří její manžel a dvě děti. Když nepíše, velice ráda peče či čte.

Nikdy mi nepřišlo, že by autorka psala nějak špatně, ale ani jinak výjimečně. U prvních dvou knih jsem ale měla problém s tím, že je vypráví Brooke, protože ta mi jako vypravěčka příliš nesedla. Tentokrát vypráví knihu Remy. A i přesto, že se mi kniha z jeho pohledu četla mnohem lépe, jsem lehce zklamaná. Asi jsem čekala něco jiného, něco trochu... mužnějšího. Bohužel nemám pocit, že bych se toho dočkala. Což je velká škoda.

Příběh, průběh děje
Příběh znáte už z předchozích dvou knih, proto se nedá očekávat, že by se snad našlo něco, co vás překvapí. Nepřijde mi, že jsem se dozvěděla něco nového – Remy vlastně zopakoval to, co už vyprávěla Brooke, jen nezacházel tolik do detailů a spíše se věnoval jen důležitým scénám. Druhý díl je vlastně převyprávěn jen na posledních padesáti stránkách. Poměrně mě mrzí, že je vypuštěno převyprávění pár scén, které by mě z pohledu Remyho zajímaly. Jediné, co samotný příběh ozvláštňuje, jsou kratičké kapitoly, které se věnují tomu, co se děje v současnosti, to čtenář z předchozích knih nezná.

Prostředí
Prostředí je čtenáři známé už z předchozích knih, zde je naprosto stejné. Možná jsem trochu doufala, že při vyprávění Remyho se autorka dostane ke světu boxu poněkud hlouběji a blíže, avšak to se nestalo. Sice jí to nevyčítám, ale je to trochu škoda.

Postavy
Pokud vám sedly postavy v prvních dvou knihách, asi s nimi nebudete mít problém ani nyní. Já byla hrozně ráda, že nevidím do hlavy Brooke, protože její myšlenky mě vždy poněkud unavovaly. U Remingtona je to trochu podobné – ono vás nakonec přestane bavit jeho neustálé popisování, jak je vzrušený jen z toho, že Brooke vidí. Ovšem stále to bylo snesitelnější než v případě Brooke, neměl totiž neustálou potřebu vzdychat nad tím, jak je božsky krásná. Ale i tak je škoda, že nám autorka nepředvedla Remyho jako postavu s kousek větší psychologickou hloubkou.

Vedlejší postavy z předchozích knih jsou tu opravdu naprosto vedlejší – autorka se jim věnuje ještě méně než předtím. To snad ale vynahradí v samostatných knihách, které některým z nich chystá.

Pocity, dojmy, hodnocení
Kniha není špatná, pokud se vám líbily první dvě, bude se vám líbit i tato. Já si ale myslím, že to mohla autorka zmáknout lépe. Mělo to větší potenciál, který nebyl využit. Což je hrozná škoda, vážně. Čtenář moc nových informací nezjistí, Remy svým vyprávěním neohromí. Naštěstí se kniha čte rychle a pokud máte rádi podobné romantické příběhy, u kterých můžete vypnout, bude se vám líbit. Já sama se teď těším spíše na další díl, ten se totiž zaměří na Melanie, kamarádku Brooke, a podle náznaků z této knížky by mohlo jít o zajímavý příběh.
Jestliže jste tedy četli předchozí dvě knihy a váháte nad tím, jestli se pustit i do této, myslím, že jejím přečtením nic nezkazíte, avšak nemějte přehnaná očekávání. Kniha by vás pak mohla zklamat. Pokud jste s touto sérii ještě nezačali a hledáte nějakou romantiku okořeněnou erotikou, proč nesáhnout právě po příběhu Remyho s Brooke?

Konečné hodnocení:
6,5/10
Za poskytnutí recenzního výtisku velice děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum.
Knihu Remy si můžete objednat na stránkách knihkupectví.
Zdroj obálky: www.goodreads.com
Zdroj obrázků: zde, zde a zde

6 komentářů:

 1. Já jsem zatím přečetla jen první díl této série a celkem se mi líbil, i když by autorka nemusela tolik s tím Remym zacházet do detailů. :) Každopádně bych si další díly rozhodně chtěla přečíst. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Brooke vzdychající na Remym mě v prvním díle hrozně rozčilovala. :D Ve druhém byla o něco snesitelnější. :) A pokud se ti líbil ten první díl, patrně se ti budou líbit i ty další. :)

   Vymazat
 2. Knížka jako taková mě moc neuchvátila, ale obálka je fakt pěkná :-DDD

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tahle série má celkově moc hezké obálky. :D Tedy až na tu u čtvrtého dílu, ta mi přijde hrozně divná. :D Samotná kniha je vhodná jako četba, když potřebuješ vypnout a u čtení nepřemýšlet, jop. :)

   Vymazat
 3. První díl se mi líbil, druhý ještě víc, ale tento byl pro mě docela velikým zklamáním. :/ O příběhu z Melaniina pohledu jsem vůbec nevěděla, to by vážně nemuselo být špatné. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z celé série se mi ten druhý díl líbil zatím nejvíce, tenhle asi nejméně, jop. :) Jo, jo, autorka napsala příběh i o Melanie - v angličtině se to jmenuje Rogue. Pokud se nemýlím, mělo by to vyjít v češtině, jen bohužel nevím kdy. :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.