čtvrtek 1. prosince 2016

Co za podzim obohatilo mou knihovnu

Aneb nové knižní přírůstky jsou tu! Opět jde o přírůstky za celé tři měsíce. Upřímně přiznávám, že u některých knih ani nevím jistě, kdy přesně jsem si je pořídila, i proto to píšu takhle dohromady. Příliš těch nových knih není, ale pořád je lepší něco než nic. Několik knížek si plánuji pořídit po Vánocích, až budu vědět, kolik peněz mi po koupi všech dárků zbylo, takže si to vynahradím pak. Nicméně pojďme se mrknout, které knížky mi už oficiálně přibyly do sbírky!Zrovna Kalamitu od Brandona Sandersona jsem si pořídila docela nedávno. Konečně jsem se díky tomu odhodlala se do té trilogie Zúčtovatelé pustit. Zrovna Kalamitu už dokonce i čtu a doufám, že se mi ji podaří přečíst co nejdříve. Bylo by fajn mít za sebou další celou sérii. Každopádně vám ale tuhle trilogii doporučuji, i když ty obálky k jejímu přečtení zrovna nelákají.


The Dark Days Club od Alison Goodman jsem si pořídila naprosto spontánně. Tu knížku jsem sice měla vyhlédnutou k přečtení, ale kupovat jsem ji v blízké době neplánovala. Ale to byste mě nemohli nechat jen tak projíždět BookDepository s myšlenkou, že bych si ráda pořídila novou knihu. Ani už nevím jak, ale zkrátka jsem se dostala k tomuhle. Když jsem viděla tu krásnou obálku a tu příjemnou cenu (220 korun za téměř 500 stránek dlouhou knihu!), tak jsem prostě neodolala. A jak se můžete dočíst v recenzi, koupě rozhodně nelituji. Naopak se moc těším na druhý díl. 

The Graveyard Book od Neila Gaimana na mě prostě jeden den náhodou vyskočila u Dobrovského a prostě na mě křičela, abych ji tam nenechávala. A co bych to byla za člověka, kdybych ji neposlechla? Tak jsem si tu chudinku odnesla domů. I když tomu hodně přispěl fakt, že jde o ilustrovanou verzi od Chrise Riddella. Za prvé mám ilustrace od pana Riddella fakt ráda, no a za druhé se mi to hodí do mé menší sbírky, kterou tvoří právě knihy od Gaimana s ilustracemi od Riddella. To si takhle plánuji pořídit i Neverwhere či Coraline.

Och, teď zas jednou knížka, kterou jsem si i nějakou dobu plánovala pořídit. Vlastně od té doby, co YOLI oznámilo, že Mluv od Laurie Halse Anderson vydá. A když pak ukázali českou obálku, rozhodla jsem se na sto procent, že to chci mít doma! Jen tedy musím přiznat, že mě hrozně překvapilo, jak maličká knížka to je. Ale vypadá fakt dobře a já se na ni dost těším.

O tom, že si Uvnitř mé hlavy, které napsala Francesca Zappia, pořídím, rozhodla (sestřina) registrace u Knižního klubu a nutnost si nějakou knihu koupit. Z celého katalogu šlo o jedinou knihu, která mě aspoň trochu zaujala. Těžko říct, jaká bude, slyšela jsem na ni pozitivní, ale i hodně negativní názory (i proto jsem se do jejího pořizování původně nehrnula), takže uvidíme. Ale tak aspoň to má hezkou obálku a v knihovně to vypadá dobře.

A na závěr tu mám nějakou anglickou klasiku, kterou jsme měli do školy přečíst. Já jsem se rozhodla si knížky pořídit, protože to pro mě byl nejsnadnější způsob, jak se k nim dostat a v klidu si je přečíst. Navíc nebyly ani tak drahé. A tahle edice od Penguinu se mi fakt líbí. Takže za prvé tu mám Wuthering Heights od Emily Brontë. Tohle se mi moc nelíbilo, ehm. Ale zas je tohle jedna z nejhezčích obálek v celé edici. A jako nevadí mi to mít doma, to zas ne.

Mám Pride and Prejudice od Jane Austen strašně moc ráda, ale i tak jsem tu knížku doposud neměla doma! Ovšem tohle vydání jsem si chtěla pořídit už strašně dlouho. Teď jsem konečně měla výmluvu, tudíž jsem si ji s radostí objednala. A i v angličtině mě to fakt bavilo. Plus musím říct, že mě i dost překvapilo, že ta angličtina mi tu nepřišla tak těžká.

Přiznávám, že Tess of the D'Urbervilles od Thomase Hardyho jsem ještě nestihla přečíst, ale v blízké době to určitě napravím. Nicméně musím říct, že je dost úsměvné srovnávat tohle vydání s tím nejnovějším českým vydáním - když jsem viděla to české, byla jsem zděšená, co za bichli mi to přijde, ale naštěstí tohle anglické vůbec není tak tlusté.
Jinak jestli vás zajímá ta edice, tak se jmenuje The Penguin English Library a na BookDepository můžete knížky z téhle edice najít zde. Všechny stojí zhruba kolem dvou stovek. Já sama už teď přemýšlím, které další knížky si z této edice pořídím. (Nějaká doporučení?)

Tak to je všech osm knih, které jsem si za podzim pořídila. Ze všech mám samozřejmě velkou radost a těším se, až si je přečtu, jestliže jsem je ještě nečetla. 
Co pěkného jste si v poslední době pořídili vy? Je tu něco, co bych si podle vás také neměla nechat ujít?

2 komentáře:

 1. Nádherné přírůstky :) Obálky knih v angličtině budu asi navždy obdivovat :D
  Mluv bych si také ráda pořídila, jsem na něj dost zvědavá..
  Uvnitř mé hlavy bylo skvělé počtení, mě se moc líbila, tak snad se bude líbit i tobě :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! Jo, já taky. :D Když vidím všechny ty nádherné obálky k těm anglickým klasikám, chce se mi vždycky brečet, když vidím, s jakými obálkami ty knihy vychází u nás. :D :)
   Já to pravděpodobně budu v blízké době číst, tak dám vědět, jestli to za to pořízení opravdu stojí. :)
   Tak to ráda slyším! Jsem fakt zvědavá, co na ni povím, asi se na ni budu muset brzo podívat též. :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.