čtvrtek 9. března 2017

Nová ptákastická komiksová série pro děti


Seznamte se s Veverčákem, obrovským strašpytlem, pro kterého je dobrodružství v podstatě synonymem jisté smrti, nicméně v kraji nejvyšší nouze by přítele rozhodně nenechal na holičkách. A pak je tu Pták, který má pro strach uděláno,vlastně je až dosti bezstarostný. Jako poslední aktér je zde Kocour, který by si Veverčáka s Ptákem nejraději dal k večeři. Podaří se Ptákovi s Veverčákem utéct Kocourovi a ještě k tomu se dostat do jižních krajů?

James Burks je americký spisovatel a ilustrátor. Patnáct let pracoval jako kreslíř pro společnosti Walt Disney, Warner Brothers či Nickelodeon - pracoval na projektech jako je Atlantida či Planeta pokladů. V současné době píše a ilustruje vlastní knihy pro děti - Pták a Veverčák na útěku je první díl z jeho série Pták a Veverčák.

Má nějaké dítko ve vašem okolí přečtenou Hildu, zakoukalo se do komiksu, a vy tak hledáte něco dalšího, co by si mohlo přečíst? V tom případě se můžete zaradovat, Pták a Veverčák je totiž přesně to pravé pro vás! A rozhodně to není jen kvůli tomu komiksovému formátu. Příběh Ptáka a Veverčáka je totiž stejně napínavý a dobrodružný jako příběh Hildy, k tomu jako bonus obsahuje obrovské množství humoru.

Přestože by se Pták a Veverčák mohli zdát jako poněkud klišé dvojka, autorovi se daří jim dodat osobitý ráz, díky kterému si oba dva zamilujete. Ti dva tvoří úžasně vtipnou kombinaci, já sama jsem se zkrátka musela smát od začátku do konce. Věřím, že tenhle humor pobaví i děti, není totiž nijak složitý a určitě mu budou rozumět též.Co se týče příběhu, tak ten krásně odsýpá. Po celou knihu se neustále něco děje. Občas Pták a Veverčákem toho Kocoura přechytračí, občas mají zrovna štěstí. Avšak rozhodně to není tak, že by vůbec nedošli k úhoně! Právě naopak. Člověk nikdy neví, co dalšího je zrovna čeká. No a samotný konec láká na další dobrodružství této dvojky, na což se já osobně fakt těším!

Pochválit musím i tu samotnou kresbu, která je tak výborná, že jsem si celý ten příběh dokázala naprosto živě představit jako by to byl animovaný film (či seriál). Hlavně ta barevnost je vážně skvělá a já věřím, že i díky ní se bude tenhle komiks dětem zamlouvat.

Pták a Veverčák je možná spíše chlapecká záležitost, ale určitě to bude bavit i malé slečny se smyslem pro dobrodružství. Věřím, že pobavit by se mohli i starší čtenáři, protože tohle je opravdu úsměvná a krásně oddechová záležitost. 

Sama za sebe tedy musím tenhle komiks vřele doporučit! Těším se na pokračování (snad vyjde co nejdříve!) a klidně bych uvítala, kdyby česká nakladatelství pokračovala ve vydávání těchto originálních dětských komiksů.

Číselně to je pro tento komiks 100%, sama mu totiž nemám vůbec co vytknout.

Za knihu velice děkuji nakladatelství Host.


Komiks si můžete pořídit i přímo na stránkách nakladatelství.

Údaje o knize
Český název: Pták a Veverčák na útěku
Originální název: Bird & Squirrel on the Run
Autor: James Burks
Přeložil: Vrastislav Kadlec
Série: Pták a Veverčák
Díl: 1.
Nakladatelství: Host, 2017
Počet stran, vazba: 128 stran, paperback
Hodnocení na GoodReads: 4,13/5 (1 572 hodnotících)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.