pondělí 14. května 2012

Filmová podoba týdne (14)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.
Název filmu: Dívčí parta (The Clique)
Režisér filmu: Michael Lembeck
Hrají: Ellen Marlow, Elizabeth McLaughlin, Samantha Boscarino, Sophie Anna Everhard, Bridgit Mendler, Keli Price a další
Název knihy: Dívčí parta
Autor knihy: Lisi Harrison
O čem film je? (ČSFD):
Exkluzivní soukromé dívčí škole vládne půvabná Massie a její parta zvaná "spolek krásek". Zajímají se jen o značkové šaty a diety, a když se ve třídě objeví Claire z Floridy, nemá zdánlivě šanci dostat se mezi vyvolené. Ale nikdy neříkej nikdy...
Massie Blocková s hedvábnými vlasy, vyběleným úsměvem a úúúžasným šatníkem vládne společenské scéně v Octavian Country Day, což je exkluzivní soukromá dívčí škole na okraji New Yorku. Massiina parta, zvaná též "spolek krásek", čítá nákupní specialistku a věšák na značkové šaty Alicii Riverovou, zrzavou krasavici posedlou dietami Dylan Marvilovou a superelegantní atletickou hvězdu Kristen Gregoryovou. Místo v čele ovšem patří neoddiskutovatelné jedničce - Massii. Na scéně se však objeví nová dívka, Claire Lyonsová z Floridy. Nemožné oblečení, dva roky staré tenisky... pro spolek krásek zjevně zcela nevhodný materiál. Claire má ovšem smůlu, protože její rodina bydlí v domě pro hosty na rozlehlém rodinném panství Blockových. Nemá tedy moc šancí vyhnout se partě, do níž by tolik toužila patřit, a její budoucnost tudíž vypadá hůř než kopie Prady. Ovšem s trochou sebedůvěry a velkou dávkou intrik má Claire přece jenom šanci. V hlavních rolích americké komedie uvidíme Ellen Marlow, Elisabeth McLaughlin, Samanthu Boscarino, Bridgit Mendler a Sophii Annu Everhard.

Můj názor:
Na začátek bych ráda uvedla, že jsem knižní předlohu nečetla a ani se na to nechystám. Moc nejsem na knihy podobného žánru, jako je právě Dívčí parta. Ale jelikož jsem knižní předlohu nečetla, nemohu posuzovat nakolik se film a kniha podobají. Nicméně má spolužačka, která knihu četla a pak i viděla film tvrdí, že to není špatné a docela se to i podobá. :)
Samotný film se mi tenkrát líbil, i když je to dlouho, co jsem ho viděla naposled. Jednalo se o takovou oddechovku, u které se člověk snad i pobaví. Příběhově to nebylo nějak světoborné a originální, ale herecké obsazení bylo milé. Film stojí za zkouknutí, pokud se nudíte a jste holka. Kluky tohle asi moc bavit nebude. :)

Trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.