sobota 19. května 2012

Patricia Briggs v Praze! Aneb Svět knih

Jak mnozí z vás vědí, zrovna teď v Praze probíhá knižní veletrh Svět knih. Sice jsem věděla docela dost dopředu, že veletrh bude, ale neměla jsem v plánu ho navštívit. Nicméně pak jsem se dozvěděla, že na veletrhu bude mít autogramiádu Patricia Briggs, autorka série Mercy Thompson a Alfa a Omega!

Jakmile jsem toto zjistila, bylo jasné, že tam prostě musím být! Když už jsem měla smůlu s Christopherem Paolinim, musela jsem prostě dorazit aspoň na autogramiádu té Patricie a ulovit její podpis. :D

A tak jsme se sestrou vyrazily na téměř dvouhodinovou cestu autobusem. To jsem byla kupodivu dosti čilá a hlavně natěšená. Jednak jsem se těšila na samotný veletrh, protože jsem měla v plánu si nakoupit nějaké ty knížky a druhak jsem se těšila na Patricii. Obzvlášť po tom, co tvrdili fanoušci z Brna. Popisovali Patricii jako milou paní, takže jsem byla vážně zvědavá.

Nakonec jsme dorazily do Prahy a vyrazily do výstaviště. Cesta nám zabrala méně času, než jsem čekala, což bylo fajn. Nicméně se už skoro blížila jedenáctá hodina a já byla dost nervózní, že to nestihnu. Při frontě na vstupenky jsem se zděsila, ale naštěstí to šlo rychle. Se vstupenkami jsme pokračovaly dál, až jsme nakonec vešly do výstaviště. To už bylo jedenáct. Ségra ze mě byla nervní, protože jsem ji neustále popoháněla a buzerovala, jak je pomalá a že to kvůli ní nestihneme. A taky jsme se nejdříve nemohly trochu zorientovat. Naštěstí jsme stánek nakladatelství Fantom Print našly a postavily jsme se do fronty. Naštěstí nebyla nijak dlouhá a Patricia se už podepisovala.

Jak jsme čekaly ve frontě, tak nás překvapil manžel paní Briggsové, který se zastavil u slečny před námi a krátce si s ní povídal. Já osobně jsem pochytila to, že se mu tady líbí a Praha je prý hezké město. :)
Fronta se posouvala kupodivu docela rychle. Když jsme se dostaly k pultu, pokukovala jsem po prvním díle Mercy Thompsonové. Měla jsem v plánu ho koupit, nechat podepsat a následně o něj dát soutěžit. Bohužel jsem měla tu smůlu, že první díl už tam neměli a kupovat některý z dalších, to se mi nechtěla. Nu, co se dá dělat. Hold dám do soutěže nějakou jinou knihu. ^^ ;)

Jdeme dál! K paní Briggs jsme byly čím dál blíže a mohly jsme si ji hezky prohlédnout. Když ji sestra pořádně viděla, tak se hodně divila, že zrovna ona je ta spisovatelka, na kterou čekáme. Podle jejích slov jí přišla taková obyčejná a prostě né jako spisovatelka. Já tak překvapená nebyla, jelikož jsem ji už viděla na fotkách z Brna. :)

Nakonec se řada dostala až na nás. Já jsem hezky slušně pozdravila a následně jí dala podepsat Štvanici. Na nic jsem se nevyptávala a ani jsem nic neříkala, i když jsem původně chtěla. Nicméně jsem si to rozmyslela, protože jsem zas tolik své angličtině nevěřila. :D Patrcia se tedy podepsala, poděkovala mi a usmála se na mě. I když, ona se usmívala pořád, což může svědčit o její veselé povaze.

Patricia na mě celkově působila dost kladně a mile. Neustále se usmívala, dle mého fanouškům vyhovovala a neměla problém se s každým vyfotit. Rozhodně byla trochu jinačí, než jsem si ji úplně původně představovala. Překvapila mě. A tak nějak mi dokázala, že i spisovatelé jsou prostě jen obyčejné osoby. :)

Z autogramiády jsem vyrazila předat výhru z Majového knižního HOPu. Jsem moc ráda, že Abyss už má cenu u sebe a já ji našla. :D
Následně jsme se sestrou zamířily do stránku Albatrosu. Zde jsem popadla Divergenci, hned jak jsem ji spatřila. Knihu jsem si samozřejmě koupila a už ji i čtu. Prostě jsem jí cestou domů neodolala a pustila jsem se do ní, i když jsem původně nechtěla. A jakmile dopíšu tento článek, tak se do ní zase pustím.

Pak následovala obchůzka celého výstaviště. U Fragmentu jsem si chtěla zakoupit ten nově vydaný knižní komplet. Ale neučinila jsem tak. Při prohlédnutí zblízka se mi ten komplet příliš nelíbil. Hlavně co se týče vazby. Přišla mi zvláštní a taková pofidérní. Začernení stránek je zajímavé a i ta filmová obálka je hezká, ale ta vazba prostě byla moc zvláštní. Takže jsem si nakonec zakoupila jednotlivé knihy, protože jsem je už konečně chtěla mít doma.

Zastavily jsme se ještě u několika stánků. Nejvíce mě asi překvapil stránek Egmontu, který měl knihy vážně dost zlevněné. Taková Cinder se tam mohla koupit místo za 349 Kč za 249 Kč, tuším, a to už je znát. :)

Pokud to shrnu, tak se dle mého názoru veletrh docela vydařil. Jen na mou osobu tam bylo až moc lidí. :D A pak špatná klimatizace, nebo prostě tam bylo dost velké teplo a špatný vzduch. Nebylo mi tam úplně příjemně a proto jsem se tam nezdržela tak dlouho, jak jsem původně chtěla. :)
A nakonec... Má podepsaná Štvanice! :DŽádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.