neděle 27. května 2012

Posuď knihu podle obalu (10)


Jedná se o knižní meme, jehož autorkou je Syki. Vlastně jde o to, aby se v neděli zveřejnila obálka ke knize, kterou zhodnotím.
Název knihy: Čarodějnice z Hex Hall (Hex Hall)
Autor knihy: Rachel Hawkins
Datum vydání: Rok 2011 (u nakladatelství Knižní klub)
Anotace:
Sophie Mercerová je čarodějka. Jenže její kouzla většinou skončí katastrofou a její poslední šancí je Hex Hall, elitní nápravné zařízení pro adolescenty Prodigia, tedy pro čarodějky, kouzelníky a řádku dalších bytostí. Sophie se už během prvního dne podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, zakouká se do přitažlivého kouzelníka a dostane novou spolubydlící, jedinou upírku na škole. Vedle (ne)obyčejných školních starostí bude Sophie muset čelit i zlovolné síle, která začala útočit na studenty Hecate Hall.

Můj názor:
Za prvé, knihu jsem ještě nečetla, tudíž nemohu soudit, jak moc obálka souvisí s dějem. Nicméně jsem hledala, jakou knihu dát do tohoto meme. A podle mi padl na ni, jelikož ji mám právě vypůjčenou z knihovny. Tak jsem se mrkla na GoodReads na další obálky rozhodla se pro tuhle, jelikož u ní i je co hodnotit.
Na první pohled mě obálka rozhodně zaujme. Líbí se mi ten odraz v jezírku, kde je ta stejná dívka, ale v jiných šatech. Možná to dává tušit dvě různé povahy hrdinky. Jako že v jedné situaci je taková a v druhé jiná. Líbí se mi tam kočka, která působí jako ta správná kočka od čarodějek. Font písma je též dost pěkný a celkový dojem obálky nekazí, jelikož k ní sedí.
Za další klad považuji, že je obálka světlá. To rozhodně oceňuji, jelikož já mám radši světlé barvy než ty tmavé, i když v dnešní době jsou všechny obálky spíše v těch tmavých barvách.
Navíc je obálka prakticky stejná jako obálka originální. Jediný rozdíl je v umístěný modelky. Zatímco na naší obálce je modelka posunutá na stranu, na obálce originální je modelka hezky uprostřed. To sice vypadá lépe, ale vzhledem k českému názvu, který je dlouhý, umístění modelky na stranu plně chápu.

Pro srovnání, další obálky:

Tentokrát vám nepředstavím obálku originální, protože je vlastně stejná jako ta naše. Takže vám představím obálku německou. Ta je dle mého názoru povedená, stejně jako některé ostatní německé obálky. Sice je opět taková tmavá, ale zase né tolik tmavá. Má spíše fialový nádech a to je fajn, jelikož mám fialovou ráda.
Modelka je zajímavá, i když mě asi nejvíce zaujme to modré oko, které je na ní nejvýraznější. Ale je fakt, že úplně jako první si všimnu té květiny. U té nějak nevím, jestli se k té obálce hodí a nebo kazí celkový dojem. Mně osobně se příliš nelíbí a spíše jí beru za mínus. Mohlo to být bez ní, bylo by to asi hezčí.
Co se mi na obálce velmi líbí je zvolený font písma. Ten je opravdu zajímavý, hezčí než u té obálky české. Celkově je i barvově slezený s celou obálkou, takže opět nijak neruší.
Přijde mi, že obálka má takovou "zastaralou" strukturu či jak to mám vyjádřit. Ale myslím, že díky tomu je obálka také hezká.

Jako další obálku jsem si vybrala obálku polskou, která se mi ze všech líbí asi nejvíce. Nevím proč, ale přijde mi nejvíce... Kouzelná. Tak nějak mi nejvíc ke knize sedí, aspoň podle anotace. Sice netuším koho dívky představují, ale mně se líbí. Takové moderní čarodějky, řekla bych. :D
Líbí se mi to, jak jsou ty modelky osvětlené a zbytek je tmavý. To působí poměrně tajemně, hlavně když pozadí vypadá na nějaký ten les. Líbí se mi, že je to celkově slazené do modré barvy, tu mám ráda též.
Navíc, obálka není nijak přeplácaná, alespoň podle mě. A to je fajn. Mám radši nějaké jednoduché obálky než obálky, na kterých je deset dalších naprosto nesmyslných věcí.
Font písma je též dobře zvolený, přesně takový, který k celé obálce sedí.
Zkrátka pokud to shrnu, tato obálka se mi ze všech obálek líbí úplně nejvíc a na pultě knihkupectví by mě jednoznačně zaujala.

Mám tu další dvě obálky, které jsou dle mého názoru hezké a stojí za povšimnutí. První je britská, pokud se nepletu a ta druhá je portugalská.

Zdroj obálek a anotace:
www.goodreads.com

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.