středa 9. května 2012

Waiting on Wednesday (12)


Toto meme pořádá Breaking the Spine. Cílem meme je uveřejnění knih, které si chceme přečíst.

Autor:
Rick Riordan
Originální název: The Red Pyramid
Český název: Rudá pyramida
Série: Kronika Cartera Kanea
Díl: 1.
Anotace:
První díl nové trilogie Ricka Riordana (autora Percyho Jacksona)!
Myslíte si, že je nějaký med nechodit do školy, věčně létat po celém světě, vozit s sebou jenom to, co se vejde do jednoho kufříku, a nemít žádný pořádný domov? Tak to budete koukat!
Už šest let cestuje Carter Kane z místa na místo se svým otcem, věhlasným egyptologem. Pořádně nezná ani vlastní sestru Sadie, která žije s prarodiči v Londýně. Děti se smějí setkat jen dvakrát do roka a tentokrát pro ně otec ještě ke všemu vymyslí nudnou prohlídku Britského muzea. Jenže pozor - egyptští bohové se probouzejí! Začínají nejděsivější Vánoce, jaké kdy Carter a Sadie zažili… Od toho dne se život čtrnáctiletého Cartera a dvanáctileté Sadie obrátí naruby. Sourozenci Kaneovi zjistí děsivou pravdu o své rodině a poznají tajemné egyptské bohy mnohem líp než z otcových výkladů a exponátů v muzeích.
Objevte zblízka starověký Egypt s jeho magií, dobrem i zlem a připojte se k dobrodružné výpravě sourozenců Kaneových!

Že si přečtu tuto knihu, to jsem rozhodnutá už hodně dlouho. Ricka Riordana mám totiž vážně ráda, protože píše skvěle a jeho knihy mě zatím vždy pobavily. Nicméně toto bude první kniha, která se netýká světa Percyho Jacksona. Nýbrž je zaměřena na Egyptskou mytologii, což považuju za skvělou věc. Egypt mě totiž vždycky fascinoval, více než Řecko. Na knihu se už moc těším, dokonce už ji mám i doma v poličce, tak snad si na ni už brzo najdu čas. :)


Zdroj anotace a obálky:
www.fragment.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.