pondělí 18. června 2012

Filmová podoba týdne (19)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.
Název filmu: Kronika rodu Spiderwicků
Režisér filmu: Mark Waters
Hrají: Freddie Highmore, Andrew McCarthy, Izabella Miko, Sarah Bolger, Mary-Louise Parker, Joan Plowright, Martin Short, Seth Rogen a další
Název knihy: série Kronika rodu Spiderwicků
Autor knihy: Holly Black
O čem film je? (ČSFD):
Dům prastrýce Spiderwicka, do kterého se sourozenci Jared, Simon a Mallory právě přistěhovali, vypadal už na první pohled velmi záhadně. A druhý pohled jim stačil k tomu, aby vytušili, že je na téhle divné adrese čeká největší dobrodružství jejich života. Kronika rodu Spiderwicků je adaptací populární stejnojmenné knižní série (vyšla i u nás), ve které ožívá fantastický svět obývaný ještě fantastičtějšími bytostmi. Pro jejich návštěvu nepotřebujete ani kouzelné skříně ani vlaky odjíždějící z neexistujících nástupišť. Ten svět je totiž mnohem blíž, než si myslíte. Když nejzvídavější z dětí, Jared, najde v jednom z pokojů knížku, na které je ručně psaná poznámka "Ať se ji nikdo nikdy neopovažuje číst", pochopitelně ji okamžitě otevře. Autor - jeho strýc Arthur Spiderwick - v ní popisuje magické bytosti, které žijí kolem jeho lehce strašidelného sídla. Mazaného plivníka Hogsqueala, bandu nebezpečných goblinů, nádherné víly a tajemné skřítky ale může vidět jenom ten, kdo se na ně dívá skrz kouzelný "kámen ke koukání" nebo komu uvízl v oku plivníkův plivanec. Kniha ale není pouhým průvodcem po alternativním světě a jeho obyvatelích, ale zároveň v sobě skrývá zdroj moci nad ním. I proto o její získání usiluje zlobr Mulgarath, jeho nejnebezpečnější obyvatel. Na Jaredovi, Simonovi a Mallory bude, aby před ním zachránili nejen tuhle říši fantazie, ale taky sami sebe.

Můj názor:
Tohle je takový hrozně milý film, i když je to už dlouho, co jsem ho viděla, takže si ho pamatuji jen letmo. Ale pokud si vzpomínám, tenkrát se mi dost líbil, hlavně díky námětu a jednotlivým bytostem. Místy jsem se dokonce i bála. A též se mi zamlouvalo herecké obsazení, jelikož Freddie Highmore v té době hrál v hodně zajímavých filmech a já jsem si ho tenkrát docela dost oblíbila.
Co se týče knih a toho, jak jsou podobné filmu, tak o tom nemám nejmenší tušení, jelikož jsem knihy nečetla. Před těmi čtyřmi lety jsem si je přečíst chtěla, ale nějak jsem se k tomu nedostala a pak jsem na to pozapomněla. Ale tak snad aspoň trochu to podobné bude. :)

Trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.