pondělí 25. června 2012

Filmová podoba týdne (20)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název filmu: Anna Karenina
Režisér filmu: Joe Wright
Hrají: Keira Knightley, Jude Law, Aaron Johnson, Kelly Macdonald, Matthew Macfadyen, Emily Watson, Domhnall Gleeson, Alicia Vikander
Název knihy: Anna Karenina
Autor knihy: Lev Nikolajevič Tolstoj
O čem film je? (ČSFD):
Adaptace slavného románu L. N. Tolstého. Hlavní hrdinkou je mladá, krásná a inteligentní žena. Její muž má dobré postavení a ona nemá důvod si stěžovat. Je však nespokojená, seznamuje se s mladým důstojníkem Vronským. Následně od muže za Vronským odchází, její muž jí ale odmítá vydat syna. Anna ztrátou syna trpí, navíc ji postupně odsoudí celá společnost a Vronský ji přestává milovat.

Můj názor:
Knihu jsem nečetla, i když se na ni v rámci povinné četby k maturitě chystám. Vím jen, o čem zhruba by kniha měla být, ale ještě nikdy jsem neviděla žádnou knižní adaptaci, i když jich je dost.
A zatím jsem neviděla ani tenhle film. Premiéru má až v prosinci, ale mě už teď zaujaůa ukázka. Ta se mi moc líbí. Možná to je jen díky dobré práci střihařů či prostě osob, které měli trailer na starost, ale moc se jim povedl. Jenže navíc má film opravdu zajímavé obsazení.
Keiru Knightley mám docela ráda, i když jí spíše sedí role v těch historických filmech, v Pirátech z Karibiku ji moc nemusím. Dále tu je Jude Law, kterého jsem si dost oblíbila od té doby, co jsem ho viděla jako doktora Watsona v Sherlockovi. A Aaron Johnson je podle mě dost nadaný herec - ve filmu Kick-Ass je skvělý.
Ke všemu film režíruje Joe Wright, který má na starost i film Pýcha a předsudek. Ten se mu moc povedl a díky němu jsem se do toho příběhu zamilovala a pak si přečetla i knihu. Takže snad Anna bude stejně dobrá jako Pýcha a předsudek. A já budu plně spokojená. :)

A teď ten úžasný trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.