sobota 2. června 2012

Knižní přírustky: Květen 2012

A je další měsíc za námi. Já jsem i tentokrát utrácela peníze za knížky, i když jsem to tak úplně neměla v plánu. Nicméně navštívila jsem knižní veletrh Svět knih a pak měl internetový obchod Albatrosu dost příjemné slevy... Takže jsem nakonec neodolala. A co všechno jsem za tento měsíc nashromáždila? Nu, to máte níže.

Trilogie Hunger Games, to je můj první úlovek z knižního veletrhu. Možná si říkáte, proč si tyto knihy kupuji až teď, ale já je doposud neměla doma. A na veletrh jsem jela rozhodnutá pořídit si je. Sice jsem ty knihy četla, ale to už jsou tak dva rok zpátky, když tenkrát čerstvě vycházely. Já jsem si je tenkrát půjčovala z knihovny. Nicméně jsem se rozhodla, že tenhle skvost prostě musím mít doma, takže ke mně hezky putovaly a už mají čestné místo v knihovničce. :)
A o prázdninách si je asi přečtu znova. Přece jenom bych si ráda osvěžila paměť, i když zrovna tyto knihy si pamatuju sakra dobře. :D Tak snad mi na ně zbude čas, když mám na přečtení tolik dalších knížek. :)
Mým dalším cílem na veletrhu byla Divergence. Pevně jsem doufala, že ji tam budou mít a já si ji budu moci odvézt domů. Když jsem ji tedy na stánku Albatrosu našla, byla jsem vážně vděčná a bez zaváhání jsem ji popadla do rukou. A ta obálka se mi naživo líbila ještě více než na obrázku! Hrozně moc u CooBoo oceňuji, že dali knihu do hardbacku a bez přebalu. Nevím jak vy, ale mně přebal moc nevyhovuje. Obzvlášť pokud je kniha bez něj nějaká černá a prostě bez hezké obálky.
Knihu jsem pak začala číst, hned jak jsem si sedla do autobusu. Neměla jsem co dělat a dvě hodiny, to je času dost. Kniha se mi četla dobře a ze začátku byla vážně slibná. Ale nakonec jsem od ní nedostala to, co jsem chtěla. Více můžete nalézt v recenzi, která už se nachází na blogu. :)

Na veletrhu jsem pak ještě mamce zakoupila knihu Box 21. Jedná se o severskou kriminálku a jelikož mamka knihy tohoto žánru čte, tak to byla jasná volba a navíc hezký dárek k svátku. Tak snad se ke knize brzy dostane a bude se jí líbit. :)
A málem bych zapomněla, ale na veletrhu jsem si zakoupila ještě jednu knihu! Tentokrát se jedná o nějakou tu klasiku. A tou knihou je Lakomec, kterého napsal francouzský spisovatel a dramatik Moliére. Sama od sebe bych si knihu určitě nekoupila... Ale neúprosně se mi blížil termín odevzdání portfolia a já stále neměla doma knihu z knihovny a začínala jsem být nervózní. Já nejsem ten typ člověka, co by si portfolio okopíroval z internetu. Já se radši k přečtení té knihy donutím a portfolio zpracuji.
Nu a jelikož kniha stále nebyla v žádné knihovně k vypůjčení a já procházela okolo stánku nakladatelství ARTUR, které vydává hlavně knihy, jež v povinné četbě bývají, nakoukla jsem k nim a po chvíli Lakomce našla. Když už jsem tu knížku měla takhle hezky v ruce, rozhodla jsem se pro její koupi. Takže ji mám doma, už hezky přečtenou a portfolio hotové. A jsem vážně ráda, že jsem si ji koupila, jelikož z knihovny mi ještě knížka nedošla a půlka třídy ji chtěla půjčit. ^^ :D

To jsou všechny knihy, které jsem si na veletrhu koupila já. Sestra navštívila stánek nakladatelství Argo, kde si koupila knihy do své sbírky knih od Tolkiena a ještě jí chyběly. Takže teď máme doma snad vše, co souvisí se Středozemí a napsal to pan Tolkien. Sama jsem ještě žádnou z knih nečetla, za což se opravdu stydím, ale určitě se přes prázdniny vrhnu alespoň na Hobita a Pána prstenů.
Tak a teď knihy, které jsem si koupila během slev u Albatrosu. Jsou to knihy jen dvě a původně jsem vůbec neměla v plánu je kupovat. A tedy doufám, že jejich koupi litovat nebudu a nebudu nakonec nadávat, že jsem si mohla koupit lepší knížky. :D
Ale vzhledem k jejich hodnocení to snad nehrozí. :)) První z nich je Polibek pro Annu od Stephanie Perkins. Ta knížka napohled vypadá úžasně, vážně. A pevně doufám, že její obsah bude stejně krásný jako její obálka. Nebo snad i lepší. :)
A tou druhou je kniha Ukolébavka od Sarah Dessen. I na Ukolébavku se velmi těším. Rozhodně se pro mě bude jednat o změnu, jelikož moc knih z tohoto žánru nečtu.

Tak to by bylo z knih vše. Za květen jsem sice nevyhrála žádnou knihu, ale něco přece jenom ano. Opět jsem totiž měla štěstí u Willindy z My books - My loves. Výhrou v její soutěži tentokrát byla podepsaná záložka ke knize Slide. A je opravdu krásná! Mně se strašně moc líbí a ještě jednou za ni děkuji. :)) Navíc, pokud se nepletu, kniha Slide by měla vyjít v češtině, možná ještě tento rok, ale jistě to nevím - tedy, nepamatuju si to. :D
Ale jelikož jsem už u Willindy vyhrála, místo slíbených záložek, které bych dostala už podruhé, jsem získala něco speciální. A co, to máte níže:


A tady jsou všechny knihy hezky pohromadě:
Ták... Tentokrát toho ještě je dost nebo si to aspoň myslím já, ale za červen toho bude určitě méně. :D Za prvé jsem vyčerpala skoro všechny své zásoby peněz a za druhé, asi nebudu mít čas na shánění knih. Takže jedině přes internet. Nu, uvidíme kolik toho nakonec bude. :)

A čím jste si za květen udělali radost vy? :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.