středa 13. června 2012

Wainting on Wednesday (17)


Toto meme pořádá Breaking the Spine. Cílem meme je uveřejnění knih, které si chceme přečíst.

Autor: Kathryn Stockett
Originální název: The Help
Český název: Černobílý svět
Anotace:
Společenský román Černobílý svět je jedna z nejúspěšnějších amerických knih posledních let. Hluboký a dojemný příběh zasazený do 60. let 20. století na americký Jih je vyprávěn očima tří výjimečných žen. V době panující rasové segregace se mladá běloška slečna Skeeterová s pomocí moudré Aibileen a rázovité Minny rozhodne ukázat svět očima černých hospodyň, čímž převrátí vzhůru nohama město i způsob, jakým se na sebe dívají ženy - matky, dcery, pečovatelky, přítelkyně.
Za otázkami rasismu i postavením ženy ve společnosti tkví hlubší poselství o hranicích, těch skutečných i těch, které existují v našich myslích. Černobílý svět patří ke knihám, které stojí za to číst.

Tahle kniha je v mém hledáčku už od té doby, co jsem si zkoukla trailer na připravovaný film. Ten mě velmi zaujal. Původně jsem nejdříve chtěla přečíst knihu a až pak vidět film, ale nakonec jsem neodolala a na film se podívala. A byla jsem z něj nadšená! Takže na knihu jsem maximálně zvědavá. Už ji mám i doma, vypůjčenou z knihovny, tak snad se k ní brzy dostanu. :)
Dokonce uvažuji, že si knihu i koupím, ale asi v paperbacku, který má filmovou obálku, kdežto harback, který mám teď doma, ji má přesně takovou, jak můžete vidět výše a ta se mi tolik nelíbí. :)


Zdroj anotace a obálky:
www.bux.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.