pondělí 16. července 2012

Filmová podoba týdne (23)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název filmu: Kárlík a továrna na čokoládu
Režisér filmu: Tim Burton
Hrají: Johnny Depp, Freddie Highmore, Helena Bonham Carter, Jamie Fox, David Kelly, Christopher Lee, Deep Roy, AnnaSophia Robb a další
Název knihy: Kárlík a továrna na čokoládu
Autor knihy: Roald Dahl
O čem film je? (ČSFD):
Charlie Bucket je malý chlapec, pochádzajúci z celkom zbedačenej rodiny, býva na okraji mesta hneď vedľa obrovskej továrne na čokoládu. Charlie miluje čokoládu, aj keď dostáva čokoládový bombón len raz do roka. Jedného dňa však vyhrá aj s ďalšími štyrmi deťmi cestu po fantastickej čokoládovej továrni, ktorú vlastní excentrický Willy Wonka a jeho nemenej zaujímaví zamestnanci.

Můj názor:
Nevím jak vy, ale tenhle film mám moc ráda. Nejen, že ho režíroval Tim Burton (což se na filmu výrazně podepsalo), ale hraje tu i Johnny Depp, který svou roli podle mě zvládl skvěle. Navíc tu je Freddie Highmore, který se na roli Karlíka hezky hodí, aspoň podle mě. Helen Bonhman Carter mám ráda v každém filmu. U tohohle filmu jsem spokojená s obsazením i s příběhem. Ten film mám vážně ráda a tak jednou do roka se na něj mrknu. :)
Knižní předlohu jsem nečetla, ale chystám se na ni, nicméně vždycky když jdu do knihovny, tak si o knihu zapomenu říct. Nu, co se dá dělat. Snad se k ní někdy dostanu. :)

Trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.