pondělí 30. července 2012

Filmová podoba týdne (25)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název filmu: Atlas mraků
Režisér filmu: Andy Wachowski, Lana Wachowski, Tom Tykwer
Hrají: Tom Hanks, Halle Berry, Hugo Weaving, Jim Sturgess, Susan Sarandon, Hugh Grant, Ben Whishaw, Jim Broadbent a další
Název knihy: Atlas mraků
Autor knihy: David Mitchell
O čem film je? (ČSFD):
Filmová adaptace románu Davida Mitchella vypráví šest žánrově odlišných příběhů, které se odehrávají v různých časech a na různých místech od začátku 19. století až po postapokalytickou budoucnost. Film zobrazuje myšlenku kontinuální propojenosti našeho bytí a především našich činů napříč časem a prostorem, kde všechno má svoji příčinu i následek, smysl, kde se vrahova duše promění ve velkého hrdinu a kde jediný laskavý skutek v přítomnosti vyvolá revoluci v daleké budoucnosti.

Můj názor:
Aby jste věděli, film jsem ještě neviděla - to neviděl nikdo vzhledem k datum premiéry 22.11.2012. A ani jsem nečetla knížku, protože jsem doteď nevěděla, že existuje. Ale viděla jsem trailer k připravovanému filmu. A musím říct, že mě opravdu okouzlil! A ohromně zaujal! Proto jsem si ihned vyhledala knížku a jakmile nám otevřou knihovnu, pro knížku si zaběhnu, protože i podle anotace se kniha jeví dobře a navíc získala několik cen.
Na film jsem taky hodně zvědavá kvůli obsazení - spoustu herců budete určitě znát a já několik z nich mám docela ráda. Plus ještě za filmem stojí tvůrci série Matrix. No, víc vám už k filmu neřeknu, spíše se níže podívejte na ten trailer. :)

Trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.