neděle 1. července 2012

Potřeštěné letní kniho-dumání (1)

Nevím, jestli jste si toho všimli, ale VeEee za spolupráci se Syki vytvořila letní projekt Potřeštěné letní kniho-dumání. Má to určitou podobu dumání, ale spíše jde o sestavování knih na určitá, dosti zajímavá témata. Více o projektu si můžete přečíst ZDE.
A jak vám si došlo, já jsem se rozhodla zapojit, jelikož mě tento projekt dost zaujal a hlavně si myslím, že by to mohlo být zábavné. :) Dnes vám tedy přináším první téma.

Knihy, které si vezmu k vanilkové zmrzlině

Co se vám vybaví, když se řekne vanilková zmrzlina? Lahodně se na jazyku rozpouštějící pochoutka, která ve vás zanechá touhu po dalším sladkém opojení. Sestavte seznam 5 knih, které jsou stejně hříšné jako chuť vanilky a napište, proč jste si vybrali právě je.


1. Polibek pro Annu od Stephanie Perkins
Já osobně sice nemusím vanilkovou zrmzlinu, spíše bych byla pro čokoládovou, ale k téhle knize se hodí snad každá zmrzlina. Jedná se totiž o naprosto ideální čtení na léto a rozhodně je to ten typ knížky, od kterého budete chtít přídavek. A opravdu je to lahůdka, kterou by měl ochutit každý. Tahle knížka vám zmizí stejně rychle jako zmrzlina a ani si to nestihnete uvědomit!

2. Cinder od Marrisy Meyer
Další z hříšně lahodných knih, která bez pochyby stojí za ochutnání. Však samotná původní pohádka o Popelce je kouzelná a tato kniha není výjimkou. Navíc se v létě bude číst snadno a bezpochyby vás osvěží stejně dobře jako ta chutná zmrzlina, přece jenom, Popelka jako kyborg? To určitě je originální a celkové zpracování je velmi osvěžující.

3. Pýcha a předsudek od Jane Austen
Proč si nevychutnat nějakou tu klasiku? Pýcha a předsudek určitě je ten typ knihy, který si vychutnáte stejně dobře jako svou oblíbenou zmrzlinu. Když už se jednou do této knížku pustíte, rozhodně nebudete moct přestat číst tak jako nebudete moct přestat jíst svou zmrzlinu - až dokud ji celou nesníte - v tomto případě dokud si knihu nepřečtete. Pýcha a předsudek je určitě stejně lahodná jako vanilková zrmzlina. A když bude na scéně pan Darcy, jistě budete zrmzlinu potřebovat, aby jste se mohli hezky zchladit.

4. Série Mediátor od Meg Cabot
Já nevím jak vy, ale já si vychutnávám každou knížku od Meg Cabot. Ale za tu úplně největší lahůdku, ke které se dokonale hodí vanilková zmrzlina, můžu označit jedině sérii Mediátor. To je prostě mňamka, kterou bych si vychutnávala stále dokola, kdybych mohla. Už jenom kvůli Jessemu je tahle knížka hříšně dobrá. A s každým dílem člověk touží po dalším a dalším přídavku. Kéž by vážně byla pravda, že autorka pracuje na sedmém dílu.

5. Série Mercy Thompson od Patricie Briggs
Já osobně nemusím jen slaďárny a i když jsou zmrzliny hlavně sladké, stejně bych si k té vanilce vzala knížky o Mercy. V těch je totiž všechno krásně v rovnováze - co se týká akce, napětí, ale i nějaké té romantiky. A vanilková zmrzlina je vlastně taky taková vyvážená a proto je tak dobrá. Obzvlášť scény mezi Mercy a Adamem bych si s chutí vychutnávala, společně s tou zmrzlinou. Tyhle knížky také určitě stojí za ochutnání.

Tak tohle by byl můj seznam knih, které bych si neváhala vzít ke zmrzlině a pořádně si je vychutnat. Jak by vypadal váš seznam? Které knihy jsou podle vás hříšné jako vanilková zmrzlina? :))

Zdroj obálek:
www.goodreads.com

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.