neděle 12. srpna 2012

Potřeštěné letní kniho-dumání (7)

VeEee ve spolupráci se Syki vytvořila letní projekt Potřeštěné letní kniho-dumání. Má to určitou podobu dumání, ale spíše jde o sestavování knih na určitá, dosti zajímavá témata. Více o projektu si můžete přečíst ZDE.
A jak vám si došlo, já jsem se rozhodla zapojit, jelikož mě tento projekt dost zaujal a hlavně si myslím, že by to mohlo být zábavné. :) Dnes vám tedy přináším sedmé téma.

Knihy, které překonají i leteckou katastrofu

Říká se, že lidská blbost je nesmrtelná... a stejně tak jsou nesmrtelné i některé knihy. Ať už s nimi děláte cokoliv, přežijí to a vy je můžete číst opakovaně a opakovaně a opakovaně. Sestavte seznam 5 knih, které přežijí snad úplně všechno, i tu leteckou katastrofu, a napište, proč jste si vybrali právě je.

Série Harry Potter od J. K. Rowling
Tak tohle jsou bez menších pochyb knihy, které přežijí všechno, i tu leteckou katastrofu. Příběh Harryho zná snad každý - ať už z knih nebo z filmů. Já Harryho zbožňuju, prakticky jsem s ním vyrůstala. A tahle série patří ke knihám, které jsem četla nejvíckrát. Já opakovaně knihy normálně moc nečtu, ale kolikrát jsem četla Harryho, to si už ani nepamatuju. Tohle je moje srdcovka, která prostě je nesmrtelná a přežije úplně všechno.


Hobit a trilogie Pán prstenů od J. R. R. Tolkiena
Budu upřímná a přiznám se, že jsem tuhle klasiku ještě nečetla. Vím, jsem hrozná, obzvlášť když už ty knihy máme doma, ale já se k tomu pořád nedostala. Ale doufám, že brzo dostanu, snad. Nicméně i přesto, že jsem tyhle knihy nečetla, si myslím, že jsou nesmrtelné a přežily by cokoliv. Však si vezměte jejich stáří a přitom jsou pořád hodně populární a čtené. Z toho plyne, že i nesmrtelné. A já osobně si myslím, že díla pana Tolkiena se budou číst ještě hodně, hodně dlouho a bude to jedině dobře. :)

Trilogie Hunger Games od Suzanne Collins
Z výše uvedených knih se jedná o nejnovější dílo. Ale rozhodně neméně populární. Hunger Games rozpoutalo šílenství okolo dystopií a přineslo do literatury zase něco nového. Tohle jsou po Harrym mé nejoblíbenější knihy a hádám, že jednou budou též nesmrtelné. A přežijí všechno. Hunger Games bych taky mohla číst stále dokola, kdybych na to měla čas. Jenže ten teď bohužel nemám, takže budu muset s re-readingem počkat. Ale moc ráda bych si to přečetla znova, připomněla si příběh a všechny postavy. :)
Tak to by pro mě byly všechny nesmrtelné knihy, které přežijí i leteckou katastrofu. Myslím, že každý o těchto knihách slyšel a hádám, že o nich ještě pár let uslyšíme.

A jaké knihy jsou nesmrtelné podle vás? :)

Zdroj obrázků: 
www.goodreads.com, www.bux.com

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.