pondělí 3. září 2012

Filmová podoba týdne (30)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název seriálu: Blood Ties
Režisér seriálu: Allan Kroeker, David Winkler, Holly Dale, Andy Mikita
Hrají: Christina Cox, Dylan Neal, Kyle Schmid, Gina Holden, Keith Dallas, Michael Eklund, Julian Sands, Greg Bryk a další
Název knihy: série Krevní pouta
Autor knihy: Tanya Huff
O čem seriál je? (ČSFD):
Vicky Nelson musela, kvůli svému zhoršujícímu se zraku, opustit svou práci policistky. Stává se soukromým detektivem. Při procházce městem se stane svědkem vraždy člověka. Všechno však nasvědčuje tomu, že vrah nebyl člověk, jelikož tělo oběti bylo dočista "vysáto". Vicky je na případ podivné vraždy najatá dívkou, která je přesvědčená, že vrahem je upír. Ona však jejím fantaziím nevěří, ale jen do doby než sama potká skutečného upíra. Je jím Henry Fitzroy, nelegitimní syn Jindřicha VIII. Henry Vicky přesvědčí o existenci upírů, démonů a jiných bytostí, v které nevěřila. Společně na případu spolupracují a rozhodně vůči sobě nezůstávají chladní. Vicki je ve většině případů velmi rozhodná, ale ani ona sama neví, co má dělat, když se jedná o muže. Dá přednost smyslnému šlechtici, který však má již století za sebou, nebo její srdce získá bývalý parťák Mike?

Můj názor:
Hádám, že moc z vás tenhle seriál nebude znát, nicméně pokud jste náhodou četli nějakou knihu ze série Krevní pouta, celkem snadno jste mohli zjistit, že seriál existuje, jelikož na každém dílů je napsáno "Předloha televizního seriálu Blood Ties". :)
Ale k seriálu - upřímně jsem z něj viděla jen první dva díly, přičemž si pamatuju, že jeden díl měl asi hodinu a první a druhý díl daly dohromady děj první knihy (aspoň pokud si to správně pamatuju ^^). Řekla bych, že zpracování to bylo docela dobré - patrně se natáčelo přímo v Torontu, kde se má kniha odehrávat (jedná se o kanadský seriál). Líbilo se mi i obsazení - má představa Vicky je dost podobné té herečce ze seriálu, Henry taky není špatný, i když Mike v mé hlavě vypadá trochu jinak. :) Nicméně ty dva díly, které jsem viděla, byly dost slušné a poměrně hodně se držely knižní předlohy, což se mi líbilo. :) Na další díly jsem se nedívala - ani nevím proč, ale buď jsem neměla čas nebo jsem je nikde nesehnala ke stažení. ^^
Takže pokud to shrnu, řekla bych, že se jedná o celkem slušné zpracování knižní předlohy. :)
Trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.