pondělí 10. září 2012

Filmová podoba týdne (31)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název filmu: Stormbreaker
Režisér filmu: Geoffrey Sax
Hrají: Alex Pettyfer, Ewan McGregor, Mickey Rourke, Bill Nighy, Sophie Okonedo, Alicia Silverstone, Missi Pyle, Sarah Bolger a další
Název knihy: Stormbreaker
Autor knihy: Anthony Horowitz
O čem film je? (ČSFD):
Natočeno podle prvního dílu populární knižní série Anthonyho Horowitze, který je zároveň autorem scénáře filmu. Stormbreaker je rafinovaná počítačová hra, která převrátila vzhůru nohama život jednoho obyčejného kluka. Po letecké katastrofě, při které zahynou oba jeho rodiče, je čtrnáctiletý Alex Rider (Alex Pettyfer) vychováván strýcem Ianem (Ewan McGregor). Ten za záhadných okolností zemře a ukáže se, že vedl dvojí život. Na jedné straně spořádaný bankovní úředník, a na straně druhé špión MI6, kterého sprovodil ze světa nájemný vrah. Alex je osloven speciální jednotkou MI6, aby dokončil nebezpečný úkol, který jeho strýc nemohl splnit. Jeho posláním je předstírat počítačového maniaka, který by zjistil, co přesně je a k čemu bude sloužit počítačová herní konzole Stormbreaker, kterou se chystá uvést na trh Darrius Sayle (Mickey Rourke). Aniž by to věděl, byl strýčkem dlouhodobě připravován na podobnou misi. Dobrou průpravou pro dráhu neohroženého špióna se mu staly adrenalinové sporty jako potápění, horolezectví, ale i znalost šifrovacích kódů.

Můj názor:
Už je to hooodně dlouho co jsem tenhle film viděla. A dlouho jsem ani pořádně nevěděla jak se jmenuje, protože jsem na něj narazila v televizi, sama jsem ho úmyslně nevyhledala. A už vůbec jsem nevěděla, že je to podle knihy. To jsem zjistila teprve nedávno, když jsem hledala nějaké informace právě o Anthonym Horowitzovi - prohlížela jsem si knihy, které napsal a u knihy Stormbreaker jsem zahlédla filmovou obálku - vévodil jí obličej Alexe Pettyfera. Toho jsem si z filmu pamatovala nejlépe. Takže se mi to takhle hezky spojilo a já objevila další knihu, podle níž byl natočen film.
Jelikož to je dlouho co jsem film viděla, moc vám k tomu neřeknu, snad jen, že není špatný a hraje v něm kupodivu docela dost známějších herců. Podle filmu hádám, že knihy o Alexovi budou aspoň trochu podobné sérii CHERUB od Roberta Muchamorea - což nejsou špatné knížky, jen mi postupem času přišlo, že se už všechno hrozně opakuje. Tím chci říct, že jsem knihu nečetla, takže nemohu srovnat kvalitu zpracování, ale scénář si podle všeho dělal sám autor, takže se to knihy asi bude držet. Avšak na knihy se chci mrknout, pokud bude čas, protože vypadají dobře. :)

Trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.