středa 19. září 2012

Waiting on Wednesday (31)


Toto meme pořádá Breaking the Spine. Cílem meme je uveřejnění knih, které si chceme přečíst.

Autor: Lauren Oliver
Originální název: Delirium
Český název: Delirium
Série: Delirium
Díl: 1.
Anotace:
Dříve si lidé mysleli, že je láska dobrá věc. To bylo předtím, než na ni vědci objevili lék. Lidé nechápali, že když vám jednou láska oblaží mysl a rozproudí krev, není úniku. Teď je všechno jinak, vědci ji dovedou vymýtit a vláda požaduje, aby se všichni občané v den svých osmnáctých narozenin podrobili speciálnímu lékařskému zákroku, díky němuž by měli být vůči lásce imunní. Lena Halowayová se na ten den vždy těšila. Život bez lásky přece znamená život bez bolesti, bezpečný a předvídatelný. A šťastný. Schází devadesát pět dní, jenže Leně se stane něco nemyslitelného: Zamiluje se.

Zatím nevím jestli si budu knihu pořizovat, ale určitě bych si ji moc ráda přečetla. U této knihy mě nejvíce zaujala ta anotace. Ten nápad, že láska se dá vyléčit lékem se mi dost líbí. Ono to celkově zní na zase trochu jinou dystopii, tak doufám, že kniha vážně překvapí a bude originální. Navíc má kniha dost kladná hodnocení, takže by opravdu nemusela být špatná. :)
A chválím nakladatelství za tak povedenou obálku! Jsem moc ráda, že se v nakladatelství rozhodli pro tuhle verzi, jelikož ta mi nejpřijde tolik tuctová jako verze druhá a obálka na mě celkově působí více zajímavě. Moc pěkná práce - a stejně tak u Pandemonia. :)

Zdroj obálky a anotace:
www.goodreads.com

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.