pondělí 5. listopadu 2012

Filmová podoba týdne (38)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název filmu: Marley a já (Marley & Me)
Ržisér filmu: David Frankel
Hrají: Owen Wilson, Jennifer Aniston, Alan Arkin, Kathleen Turner, Eris Dane, Haley Bennett, Haley Hudson, Nathan Gamble a další
Název knihy: Marley a já aneb život s nejhorším psem na světě
Autor knihy: John Grogan
O čem film je? (ČSFD):
Novomanželé John a Jenny Groganovi (Owen Wilson a Jennifer Aniston) se rozhodnou, že opustí drsné zimy Michiganu a začnou nový život na slunné Floridě. A aby těch změn nebylo málo, pořídí si roztomilého, šestikilového labradora Marleyho, který se během pár týdnů změní v padesátikilový parní stroj, plný nezkrotitelné energie. Takto začíná film režiséra Davida Frankela (Ďábel nosí Pradu), který popisuje 13 let života se psem, života, který někdy - a to dost často - připomíná soužití s nevypočitatelným uragánem. A tak John a Jenny Groganovi sledují, jak Marley slintá po nově natřených zdech, cupuje všechno na kousky, žere polštáře a kytky, pije vodu ze záchodu a honí pošťáka. Marley na oplátku zase sleduje život svých páníčků, jejich úspěchy i prohry, změnu práce a pomáhá jim svým živelným způsobem překonávat všechny nástrahy spojené s rozrůstající se rodinou. Ze všeho nejvíc jim však připomíná, že život nejsou jen starosti, ale hlavně velká zábava.

Můj názor:
Opět jeden z filmů jehož knižní předlohu jsem nečetla, i když bych ráda. Jen jsem si ještě nějak nenašla čas. Ale film, film mám moc ráda. Přestože je nakonec dosti smutný. Ale jelikož já mám psi velmi ráda, tak je tenhle film jako stvořený pro mě. Film dokáže člověka pobavit, ale i rozesmutnit či donutit k zamyšlení. A já hádám, že kniha bude dost podobná. Tak snad se k ní jednou dostanu a užiju si ji stejně jako film. :)

Trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.