pondělí 28. ledna 2013

Filmová podoba týdne (47)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název filmu: Hostitel (The Host)
Režisér filmu: Andrew Niccol
Hrají: Saoirse Ronan, Max Irons, Diane Kruger, Jake Abel, William Hurt, Frances Fisher, Phil Austin, Andrea Frankle a další
Název knihy: Hostitel (The Host)
Autor knihy: Stephenie Meyer
O čem film je? (ČSFD):
O tom, že nitka osudu je velmi tenká a může se kdykoliv přetrhnout, ví moc dobře i dvacetiletá Melanie Stryderová. Když se v blízké budoucnosti usídlí na naší planetě neviditelní parazité, jež po implantaci do lidského těla mohou ovládat mysl člověka, Melanii se spolu s ostatními přeživšími podaří uprchnout do tajného úkrytu, kde začnou skromně přežívat těžkou dobu. Jednou však přece jen nešťastně padne Melanie do spárů parazity ovládnutými lidmi, kteří jí do těla rovněž implantují jednoho parazita - zkušenou Poutnici, pro kterou se teď Melaniino tělo stává hostitelem. Jelikož však Poutnice netuší, jak silnou a obrněnou mysl Melanie má, nepodaří se jí ovládnout ji. A tak musí Poutnice nechtěně žít v Melaniině těle jen "napůl" a zažívat s ní mnohdy nelehké situace. Zpracováno dle stejnojmenného knižního románu americké spisovatelky Stephenie Meyerové, autorky fenoménu Stmívání.

Můj názor:
Nu. Knihu Hostitel mám doma už nějaký ten pátek. Kupovala jsem si ji v době, kdy jsem byla zblázněná do série Stmívání. To mě nakonec přešlo a jelikož jsem knihu za dobu svého nadšení přečíst nestihla, ještě stále jsem se k ní nedostala. I když jsem už dříve slyšela, že je to lepší než právě Stmívání. Nicméně, stejně mě to ke knize netáhlo. A ani o film jsem se příliš nezajímala. Dokud do hlavní role neobsadili Saoirse Ronan, což je podle mě velmi talentovaná herečka a já ji mám moc ráda. Sice nevím jak moc odpovídá knižní hrdince, ale kvůli ní jsem se o film začala zajímat trochu více. Až jsem viděla i trailer. Který vypadá překvapivě dobře. A hlavně kvůli němu začínám uvažovat, jestli se do knížky nemám nakonec pustit. Uvidím, jak budu mít čas, ale jo, možná si to přečtu před tím, než se na film mrknu. :)

Trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.