středa 30. ledna 2013

Waiting on Wednesday (48)


Toto meme pořádá Breaking the Spine. Cílem meme je uveřejnění knih, které si chceme přečíst.

Autor: Marie Lu
Originální název: Legend
Český název: Legenda
Série: Legenda
Díl: 1.
Anotace:
Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika - stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day se naproti tomu narodil ve slumu a už ve svém mladém věku je nehledanějším zločincem Republiky.
Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým. Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu.
Plná nepřetržité akce, napětí, romantiky, nečekaných zvratů a překvapivých odhalení. Legenda vás nenechá ani na chvíli vydechnout!

Anotace této knihy mi zní jednoduše skvěle. Vlastně i uvažuji, že bych si knihu pořídila, ale to ještě uvidím, jak budu mít peníze a tak. Nicméně určitě si ji chci přečíst. Někde jsem četla, že by to snad mělo být inspirované Bídníky, a i když jsem viděla jen filmové zpracování Bídníků, stejně musím říct, že je mám dost ráda. Jsem na knihu opravdu zvědavá - podle anotace hádám, že by mohlo jít o něco akčního a napínavého, co nebude nijak zvlášť přeslazené (aspoň v to doufám...). A navíc, ta obálka je úžasná! Takže... Uvidíme, jak to dopadne, jestli si knihu pořídím nebo ne, ale určitě o její přečtení stojím. :)


Zdroj anotace a obálky:
www.cooboo.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.