úterý 14. února 2012

Filmová podoba týdne (1)


Tohoto meme jsem si všimla u Syki a jelikož mě zaujalo, rozhodla jsem se zapojit. Autorem je Niklaus. Cílem meme je každé pondělí uveřejnění nějakého filmu/seriálu, který je podle knihy.

Název filmu: Město Ember (City of Ember)
Režisér filmu: Gil Kenan
Hrají: Bill Murray, Saorise Ronan, Tim Robbins, Toby Jones, Martin Landau, Harry Treadaway a další
Název knihy: Město Ember
Autor knihy: Jeanne DuPrau
O čem film je (ČSFD):
Posledních dvě stě let je útočištěm lidské rasy podzemní gigantické město Ember. Nyní však stojí na pokraji zániku. Generátor, poskytující jeho obyvatelům energii, která zajišťuje světlo, teplo a vzduch, dosluhuje a začíná selhávat. Obrovské sklady potravin jsou již téměř prázdné a komplikují se i dodávky vody. Klesá morálka přeživších. A nikdo neví, co nastane, až se celé město ocitne v temnotě. Lina (Saoirse Ronan) a její kamarád Doon (Harry Treadaway) právě dokončili školu a dospěli ke Dni rozřazení: Lina byla přidělena mezi poslíčky a Doon se stal opravářem potrubí. Oba si začínají uvědomovat, že město Ember se blíží k svému zániku. Jediný způsob, jak přežít, je odtud utéct. Jenže kudy a kam? Všude okolo panuje temnota a stavitelé města důmyslně zabezpečili všechny cesty na povrch. Shodou náhod Lina nachází starodávnou schránku s tajemnými dokumenty. Jde o zašifrované pokyny, které popisují cestu ven z města. Lina a Doon se podle nich vydávají na dobrodružnou výpravu, při které hraje podstatnou roli vyluštění útržků tohoto dávného dokumentu. Ale to je teprve začátek. V cestě jim totiž stojí nejen skryté stopy, šifry a tajenky, ale především mocný, zkorumpovaný a bezohledný starosta Cole (Bill Murray), který je ochoten zabránit změnám za každou cenu. Linu a Doona čekají temné časy…

Můj názor:
Film dle mého názoru není zas tak špatné zpracování knihy. V rámci možností se jí docela drží. Chápu, že muselo místy dojít někde ke zkrácení. A ten základní příběh je dodržen, dá se pochopit.
Mě osobně se to líbilo. Jak knížka, tak film. Mám ráda podobný žánr, kde děti řeší nějakou záhadu, dalo-li by se to tak u tohoto filmu říci.
Doporučila bych ho hlavně mladším osobám, ale i ty straší by mohl film pobavit, zaujmout.
Kniha má sice další pokračování, avšak filmového zpracování se další díly zatím nedočkaly a asi ani nedočkají.

Trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.