pondělí 12. března 2012

Filmová podoba týdne (5)


Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus. Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název filmu: Eragon
Režisér filmu: Stefen Fangmeier
Hrají: Ed Speleers, Jeremy Irons, Sienna Guillory, Robert Carlyle, John Malkovich a další
Název knihy: Eragon (Odkaz dračích jezdců)
Autor knihy: Christopher Paolini
O čem film je? (ČSFD):
Chudý farmářský chlapec Eragon najde v Dračích horách podivný modrý kámen. Zprvu ho chce pouze zpeněžit a zabezpečit jím rodinu na nadcházející krutou zimu, jenže když se z kamene "vyklube" dračí vejce a z něj později dračí mládě - Safira, uvědomí si, že stojí tváří v tvář dobrodružství, které sahá vysoko nad jeho možnosti. Jeho prostý život přes noc zanikne a on se ocitne v novém, nebezpečném světě intrik, kouzel a válek. Pouze se starodávným mečem a moudrým průvodcem musí Eragon se Safirou zdolávat nebezpečné situace a odolávat temným silám v království, kterému vládne král, jehož zlo nezná hranic. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou...

Můj názor:
Pokud budu koukat na samotný film, tak bych ho asi zas tak nekritizovala. Po vizuální stránce je docela povedený, obsazení je dobré a příběh není zlý.
Nicméně pokud budu srovnávat film a knihu, tak se budu hodně zlobit. Protože z příběhu, který je v knize, toho ve filmu zůstalo dost málo. Vlastně hodně, hodně málo a to já nemám ráda. Pokud někdo dělá knižní zpracování v podobě filmu, tak jsem vážně radši, pokud se film aspoň trochu drží knihy. Avšak u tohoto filmu to neplatí.
Jediná pozitivní věc podle mě je Safira, ta je naprosto skvělá! To obsazení asi též není zlé, ale mohlo by být lepší, dle mého názoru.

Trailer:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.