čtvrtek 23. února 2012

Počátek


Název filmu: Počátek (Inception)
Režisér filmu: Christopher Nolan
Hrají: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Ellen Page, Cillian Murphy a další
Premiéra ČR: 22.7.2010
O čem film je? (ČSFD):
Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je zkušený zloděj, absolutní špička v nebezpečném umění extrakce: krádeže cenných tajemství z hloubi podvědomí během snění, kdy je mysl nejzranitelnější. Cobbova vzácná schopnost z něj učinila vyhledávaného hráče v zákeřném světě korporátní špionáže, ale také z něj udělala uprchlíka a stála ho všechno, co kdy miloval. Teď dostane Cobb šanci na vykoupení. Jedna poslední akce mu může vrátit normální život, ale jen pokud se mu podaří provést nemožné - počátek. Místo dokonalé krádeže musí Cobb a jeho tým specialistů zvrátit běh věcí. Jejich úkolem není myšlenku ukrást, ale vnuknout ji. Pokud uspějí, půjde o dokonalý zločin. Ale sebepečlivější plánování a odborná znalost je nemůže připravit na nebezpečného nepřítele, který nejspíš předvídá každý jejich krok. Nepřítel, kterého mohl čekat jen Cobb. Uznávaný režisér Christopher Nolan natočil mezinárodně obsazený sci-fi akční snímek "Počátek", který vás zavede nejen na různá místa na světě ale také do intimního a nekonečného světa snů.

Můj názor:
Jediné, co jsem byla schopná po shlédnutí toho filmu říct bylo slovíčko Boží. Jelikož ono to boží vážně je! Prostě, páni! Já osobně zbožňuju práci pana Nolana, tudíž pro mě nebylo téžké se do toho filmu zažrat a zamilovat si ho. Protože on je vážně chytrý a prostě nutí lidi přemýšlet. Ano, sice je velmi nutné u něho dávat pozor, jelikož pak je tu obrovská šance, že se v něm ztratíte, ale stojí to za to!
Filmu nechybí ani nějaká ta akce a spousta povedených triků. Je tam odveden velký kus práce, ať už té herecké či režiserské. A ten hudební doprovod! Prostě boží!
Herecké obsazení je pro mě též dosti sympatické, jelikož několik těch herců znám z jiných filmů od pana Nolana a jsou mi prostě sympatičtí.
Některým se může film zdát nudný a zdlouhavý. To dokážu pochopit. Ale takový se zdá lidem, kteří nad filmem prostě neradi přemýšlí a chtějí jen něco zábavného nad odreagování. Jenže já takový člověk nejsem, proto pro mě film byl prostě úchvatný.
Takže, asi vám došlo, že film vám rozhodně chci doporučit! Protože je prostě skvělý! A ti z vás, kteří mají rádi filmy od Christophera Nolana (např. film Batman Začíná, Temný rytíř či Dokonalý plán), mají povinné se na něj podívat!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.