neděle 26. února 2012

Posuď knihu podle obalu (1)


Jedná se o knižní meme, jehož autorkou je Syki. Vlastně jde o to, aby se každou neděli zveřejnila obálka ke knize, kterou vlastně zhodnotím.

Název knihy: Drakova přísaha (Dragon´s oath)
Autor: P.C. a Kristin Castová
Datum vydání: 26.6.2012
Anotace:
Drakova přísaha je samostatná povídka přidružená k cyklu Škola noci, věnovaná osudům jedné z jejích postav, bojovníka a učitele šermu Draka Lankforda. Odehrává se v devatenáctém století a vypráví o zapuzeném synovi anglického šlechtice, jenž se stal upírem, odešel do Ameriky a poznal svou budoucí manželku Anastasii. To z lásky k ní kdysi odpřisáhl, že bude svou nezřízenou sílu krotit milosrdenstvím. To pod vlivem této přísahy daroval život podivnému havranovi s lidskýma očima. Avšak nyní - tváří v tvář událostem odehrávajícím se v současnosti - svůj slib odvolává a nahrazuje novým: že už nikdy nikoho neušetří…

Můj názor:
Současně nejsem nijak velký fanoušek knižní série Škola noci, nicméně mám doma asi sedm dílů. A jelikož mám ráda kompletní série, tak je možné, že si je dokoupím.
A obálka této knihy je vskutku povedená, proto nemá problém zaujmout. Vskutku se mi ten meč a ženská tvář v něm, i když netuším koho má přesně představovat, líbí.
Podklad pod mečem mi přijde věru zvláštní a díky tomu o něco více zajímavý. Já si v něm představuji nějaký plášť, na kterém je ten meč položen.
Celkové slazení do tmavých barev je pěkné a mě se líbí. Plus to písmo není špatné a k obálce se podle mě hodí.
Pro srovnání, americká obálka:

Můj názor:
Ta americká obálka se mi líbí o chlup více než obálka česká. Fialovou barvu mám moc ráda, takže to je velké plus.
Meč na této obálce je o kousek hezčí než ten na té české. Zdá se mi o něco vhodnější pro obálku. Taktéž je na obálce vhodněji umístěn a díky tomu je tvář modelky lépe vidět.
Využitý typ písma k této obálce docela sedí. Rozhodně není zlý.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.