neděle 25. března 2012

Posuď knihu podle obalu (3)


Jedná se o knižní meme, jehož autorkou je Syki. Vlastně jde o to, aby se v neděli zveřejnila obálka ke knize, kterou zhodnotím.

Název knihy: Cinder: Měsíční kroniky
Autor: Marissa Mayerová
Datum vydání: Duben 2012 (u nakladatelství Egmont)
Anotace:
Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody - mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci, díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou ve městě. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit. Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je "pocta", kterou dosud nikdo nepřežil. Ale netrvá dlouho a lékaři zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného. Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…

Můj názor:
Obálka mě na první pohled rozhodně zaujala. Přijde mi totiž vážně hezká. To pozadí, ty šaty té postavy a to písmo je též moc pěkné. Jediné co mi přijde vážně zvláštní je to cosi, co má ta dívka na hlavě. Ale jinak mě taková obálka donutí si přečíst anotaci.
Nicméně pokud tu anotaci přečtu a zadívám se znova na obálku, tak mi přijde trochu zvláštní a lehce mi nesedí. Hlavní postava, Cinder, by měla být kyborg, takže něco ve stylu robota, ne? Hádám, že postava na obálce má být právě Cinder, což možná i lehce naznačují ty zvláštní čáry/znaky na té její ruce. Ale stejně... Já jsem si u této obálky nejdříve představila něco trochu jiného.

Pro srovnání, originální obálka:
Vidíte tu pěknou obálku? Tu jakousi konstrukci? Tak přesně tohle skutečně odpovídá obálce, která se dle mého názoru skvěle hodí k anotaci. Prostě je vážně pěkná a povedená. A ten font písma se mi též líbí a k obálce podle mě ladí.
Pokud to shrnu, naše obálka není nijak ošklivá, to určitě ne. Vlastně je úplně stejná jako ta, kterou mají v Itálii, jestliže jsem hledala dobře. Ale... Já prostě preferuji spíše, když se zanechají ty originální obálky. V tomto případě mi ke knize rozhodně sedí více než ta naše.

Zdroj české obálky a anotace:
www.beletrie.eu

Zdroj originální obálky:
www.goodreads.com

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.