středa 21. března 2012

Waiting on Wednesday (5)


Toto meme pořádá Breaking the Spine. Cílem meme je uveřejnění knih, které si chceme přečíst.

Autor: Megan Crewe
Originální název: The Way We Fall
Český název: Tak padne náš svět
Série: Fallen World
Díl: 1.
Anotace:
První část dystopické trilogie!
Začíná to jako svědění, kterého se nemůžete zbavit. Pak přijde horečka a šimrání v krku. Pár dní nato budete vykládat svá tajemství na potkání neznámým lidem, jako by to byli vaši staří přátelé. Za další tři dny vás postihnou paranoidní halucinace.
A pak budete mrtví.
Šestnáctiletá Kaelyn žije na ostrově nedaleko pobřeží. Když její nejlepší kamarád odjíždí studovat na pevninu, vůbec ji nenapadne, že ho možná už nikdy neuvidí. Ale pak její malou ostrovní komunitu postihne podivná virová epidemie. Počet mrtvých narůstá a vláda dá ostrov do karantény: nikdo nesmí z ostrova odjet, ani se na něj vrátit.
Ti, kteří jsou dosud zdraví, musejí bojovat o tenčící se zásoby potravin, aby neztratili naději na přežití. Zatímco svět, který Kaelyn znala, se kolem ní hroutí, ona nachází nečekané spojence, přátelství i novou lásku. A když ji virus začne okrádat o přátele a rodinu, ze všech sil se snaží udržet si víru, že musí existovat způsob, jak zachránit lidi, kteří jí jsou nejdražší.

Na tuhle knížku jsem narazila čistě náhodou, když jsem si obhlížela stránky různých nakladatelství. Nejdříve mě zaujal název a vlastně i ta obálka, která je podle mě krásná - hlavně svou jednoduchostí. A ten nápis je tam vážně povedený. Nicméně pak jsem se podívala na podrobnější informace, přečetla jsem si anotaci a hned jsem věděla, že si to budu chtít přečíst. Jelikož to prostě zní vážně dobře a já mám podobné knihy ráda. Takže už teď se těším, až se mi knížka dostane do rukou.

Zdroj anotace a obálky:
www.egmont.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.