pátek 15. března 2013

Colors of books (2)

Připravila jsem si pro vás další část projektu, který jsem si vymyslela já sama. Pro ty, co neví, o co jde: Podstatou projektu je si vybrat jednu barvu, v té barvě najít knížky ve své knihovničce a nějak je vyfotit a knihy tak představit. Díky tomu vlastně zjistíte, jak barevnou svou knihovničku máte. :)
Dnes jsem se po chvilce přemýšlení rozhodla zaměřit na modrou barvu a upřímně mě překvapilo, kolik modrých knížek mám! :)
Tak tohle jsou všechny mé knížky s modrou obálkou nebo aspoň já je za modré považuji. :D Ale je jich celkem dost, že? :) Pokud správně počítám, je jich přesně dvacet. Vážně jsem nečekala, že jich bude tolik. To konečné číslo mě docela dost překvapilo. :)
Přesně jde o tyto knihy (začínáme vlevo nahoře): Eragon, Kolumbova záhada, Temná horečka, Inkarceron, Iskrivá, Síla vzdoru, Hvězdy nám nepřály, Lantuin, Modrá jako safír, Harry Potter: Fénixův řád, Narnie: Lev, čarodějnice a skříň, Narnie: Plavba Jitřního poutníka, VA: Mrazivý polibek, Sukuba: Žár, Pod nekonečnou oblohou, Dokonalý sen, Sonea: Vyslancova mise, Milion sluncí, Marcelo ve skutečném světě a Divergence.

Detail knih:
 

Jakýsi "žebříček" modrých knih:
Ty "nejmodřejší" knížky. Aneb ty v krásném odstínu modré.
Ty modré s nejkrásnějšími obálkami! Ze všech modrých knížek se mi tyhle líbí patrně nejvíce. :) 
Ty klíče na Iskrivé jsou úžasné. Temná horečka se mi taky moc líbí, i když není originální. Modrá jako safír je jednoduše skvělá. Na Dokonalém snu se mi moc líbí ty střepy! Ty hvězdy na Milionu sluncí jsou bezkonkurenční. A obálka Hvězd je povedená, i když bez té nálepky by byla ještě hezčí. :)
A které se líbí nejvíce vám?
Naopak ty nejtmavší modré. Docela mě překvapilo, jak je Eragon tmavý, myslela jsem, že je světlejší. Inkarceron je možná spíše černý, ale při bližším zkoumání je na něm té modré dost. :) Marcelo je též spíše modro černý. :)
A tohle jsou ty modré knížky, které jsem četla a líbily se mi nejvíce. Harry je snad jasný, že? :) Modrá byla úžasná, stejně jako Rudá a Zelená. Třetí díl HG mě sice trochu zklamal, ale stejně je to dost dobrá knížka. Sonea, to je moje oblíbená Trudi Canavan. A Temná horečka mě moc mile překvapila.

Když si Kristie hraje...:

Všechny knížky hezky dohromady:
Dneska to bylo spíše hodně skrze fotky, než že bych se nějak vykecávala, ale zrovna nemám moc povídací náladu, takže tak. :) Doufám, že se vám fotky líbí tolik jako mě! Snažila jsem se, aby byly aspoň trochu zajímavé. Příští příspěvek se pokusím přidat dříve než po nějakém měsíci. :D

Co vy a modrá? Máte doma nějaké modré knížky? A která modrá kniha se vám líbí nejvíce? :)

14 komentářů:

 1. Tak tohle je úžasný projekt!! :) Už vím, do čeho se zapojím. A všechny ty krásné modré knihy vypadají perfektně :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Budu jedině ráda, když se také zapojíš! :) Souhlasím, ty knížky jsou vážně pěkné. :)

   Vymazat
 2. teda ty sis s těma fotkama a knihama vyhrála :D Máš trpělivost :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, když mě to baví, takže jsem si s tím hrála ráda. :D Horší to pak bylo uklízet. :D :)

   Vymazat
 3. To je krása :).. Strašně se mi to líbí :)

  OdpovědětVymazat
 4. Pání, těch je, tolik modrých knih já doma určitě nemám, z těch, co jsi tu představila se v mojí knihovně nachází pouze Modrá jako safít, Milion sluncí, Eragon, Divergence a Narnie^^

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Docela mě překvapilo, když jsem viděla, kolik jich je no. :D Vážně jsem si nemyslela, že mám tolik modrých knížek. :) Ale i tak máš těch modrých knížek dost. ;) :)

   Vymazat
 5. Teda, ty máš ale modrých knížek! Asi bych neměla trpělivost všechny je hledat a takhle na aranžovat. Ale tím, že mám teď všechny knížky v krabicích, tak přemýšlím o tom, že bych se mohla přidat :) Uvidíme jestli před tím najdu foťák :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jop, nečekala jsem, že jich budu mít tolik. :) To mě to bavilo, takže nebyl problém. :D Pokud se přidáš, budu jedině ráda. :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.