pátek 29. března 2013

Kouzelná knihovnička ke dni 27.3.2013 (2. část)


Takže dneska vám tedy přináším druhou část mé knihovničky! Článek s tím, jak knihovnička vypadala před půl rokem najdete zde. A nezapomeňte se podívat na první část mé knihovny! :) Myslím, že je celkem zbytečné se na úvod nějak rozkecávat, takže se mrkněte níže rovnou na tu mou knihovničku! :)


Tak tohle jsou ty nové poličky, které jsem dostala k těm Vánocům. Já osobně jsem z poliček dosti nadšená - přece jenom mám zase místo kam dávat knížky. :D Nicméně jsem dost zvědavá, kdy se mi povede je celé zaplnit. :)

Detail levé poličky aneb paperbackové:


Jelikož se mi objevilo dost knih s měkkou vazbou, které se mi nikam nevešly, rozhodla jsem se vytvořit si paperbackovou poličku! Všechny mé paperbacky tu nejsou, ale většina ano. :)
Ta fialová kráska, to je Cinder. Ani nevíte, jak se těším na Scarlet, která by měla být u nás někdy v létě. I když jsem dost zvědavá na její obálku, hm.
Následuje první díl z nové série Mezi nebem a zemí od Fragmentu. Setkání s duchem právě čtu, kniha se mi líbí a v pár ohledech mi připomíná Mediátora. :)
Knížka do hněda - to je Alenka v říši divů a za zrcadlem, kterou jsem si pořídila v dobré víře, že si ji přečtu k maturitě. Zatím jsem se k ní nedostala. :D
Ukolébavka a Poslouchej! jsou dvě romantické knížky od CooBoo, které jsem stále nečetla. Ale přemýšlím, že bych se do jedné z nich pustila. Ukolébavku jsem si koupila sama, Poslouchej! je výhra. 
K Andělům noci jsem se stále nedokopala a silně uvažuji, že knihu prodám - nesnáším nedovydané série, no.
Oškliví je knížka, která se mi moc líbila. Na Krásné a Speciály se vrhnu co nejdříve. Tyto knížky jsou recenzní výtisky od Tritonu. :)
Černobílý svět jsem pořád nečetla a nehorázně mě to štve, protože film byl jednoduše úžasný.
Knihy Velikost L a Velikost XL jsem sháněla hrozně dlouho! Jsem moc ráda, že je mám konečně doma, ale ještě radši bych byla, kdyby se mi podařilo sehnat i třetí díl. :)

Detail prostřední poličky aneb té patřící Richelle Mead:


Z téhle poličky jsem oficiálně udělala poličku knih od Richelle Mead. Vidět tu tedy můžete box Vampýrské akademie, první dva díly ze série Pokrevní pouta a čtyři díly ze série Sukuba. Ale víte, co je zvláštní? :D Já tolik věřím této autorce, že mám tyto knížky nakoupené, aniž bych všechny pořádně četla. Vlastně se musím upřímně přiznat, že z VA jsem četla jen první dva díly. A ze Sukuby jen díl první, ehm. Ale jak víte, nesnáším nedokoupené série. A ty knížky od Richelle, které jsem četla, se mi líbily. Takže... Snad se mi bude líbit i ten zbytek, až se ke knihám dostanu. :D

Spodní polička aneb fantasy:


Této poličky si opravdu moc vážím! Jsou tady jedny z dražších knížek, ale jak u některých doufám, tak i kvalitnějších. Už se moc těším, až budu mít tuto poličku zaplněnou! :)
Takže sérii Sedm království určitě znáte. Já jsem četla knihu Výjimečnou v češtině a už tenkrát se do ní zamilovala. Nicméně už je to dlouho, co jsem ji četla poprvé a tenkrát jsem na ni trochu pozapomněla. Až s knižními blogy jsem si na ni vzpomněla. Když jsem pak zjistila, že na Slovensku vyšla i pokračování, bylo jasné, že je musím mít doma. Tak jsem si tyto tři krásky koupila k Vánocům a nemůžu se na ně vynadívat! :D Těším se, až si přečtu Ohnivou a Iskrivou. :)
Knihy od Trudi Canavan mám velmi ráda, takže když jsem našla knihu Sonea: Vyslancova mise za 89 korun na stránkách nakladatelství kvůli malému poškození, musela být moje. Druhý díl jsem pořídila nedávno a taky za úžasnou cenu. Navíc teď Zoner Press začal vydávat Trilogii o černém mágovi v přepracovaném vydání - stejném jako tyto dvě knížky - takže jsem rozhodnutá, že si konečně pořídím i tu Trilogii o černém mágovi. :)
Z těch dalších dvou bichlí mám také ohromnou radost! Sice jsem ještě ani jednu nečetla, ale na obě se neuvěřitelně těším! Jde o Jméno větru a Strach moudrého muže, dva díly z Kronik královraha. Bože, jestli mě tyhle knížky zklamou, tak se upřímně naseru. :D
Sabriel jsem vyhrála v soutěži, ale jsem zvědavá, jak se mi knížka bude líbit, až se k ní dostanu. Pokud bude, jsem ochotná si pořídit i pokračování. :)

Pravá polička aneb urban fantasy:


Tahle polička, to je moje srdcovka! ♥ Knížky v této poličce mám vážně ráda, což by vás patrně nemělo udivovat - jednoduše jsem fanoušek urban fantasy a tohle jsou moje oblíbené série! :D :)
Takže první tu máme sérii Alfa a omega, sice jsem zatím četla jen Štvanici, ale ta byla skvělá. Navíc je to knížka podepsaná samotnou autorkou! :) Nejsem si moc jistá jestli či případně kdy má vyjít další díl, ale snad ještě něco vyjde. :D Ale vidíte, jak je Dvojí spravedlnost hubená, chudinka? Dost mě ta její tloušťka překvapila, no. :) Kromě Alfy a omegy mám v plánu si pořídit i sérii o Mercy Thompson, dokonce jsem na tom začala už i pracovat. :)
Sérii o Kate Daniels vám určitě ani nemusím představovat! :D Já k tomu řeknu jedině to, že ji prostě zbožňuji! :)
Temnou horečku jsem měla nejdříve půjčenou z knihovny, ale líbila se mi natolik, že jsem si ji i druhý díl pořídila domů. A na Krvavou horečku se už moc těším. :)
Prohnaný mě nejdříve dostal obálkou, pak anotací a když jsem si tu knížku přečetla, byla jsem z ní vážně nadšená! Atticus s Oberonem prostě nemají chybu! :D Doufám, že Proklatý bude stejně dobrý. :) A Praštěného si pořídím snad co nejdříve. :)

Sestry knihy poprvé:


Všechny tyto knihy sice nepatří přímo sestře, ale jsou u ní v poličce, takže jsou vlastně její, no. :D 
Takžé, vidět tu můžete ságu Stmívání. Zase jeden díl chybí - tentokrát ten první. Jsem zvědavá, kdy budeme mít všechny díly doma. :D Následuje knížka o Bree a nově nám přibyl Oficiální ilustrovaný průvodce - za 83 korun by byl docela hřích to nekoupit. Ale víte, jak je ta knížka těžká? :D Také ten papír je dosti kvalitní. :)
Kolumbova záhada je knížka mojí mamky, zároveň je to kniha podepsaná od samotného autora. :)
Následuje Omnibus složený z prvních tří knih o Temperance Brennanové, který také patří mamce. Knížku jsme se sestrou daly mamce jako dárek a já mám v plánu postupem času pokoupit i ty ostatní. :)
Level 26 je taťky. Nemám nejmenší tušení, který to je díl, ale vím, že doma by jsme měli mít všechny - někde. :D

Sestry knihy podruhé:


Myslím, že tady jsou všechny knížky jako minule, ale stejně se vám musím se sbírkou knih od Tolkiena mé sestry pochlubit. :D Navíc si můžete všimnou, že vedle přibyly DVD s filmy Pán prstenů! Jop, tohle je takový koutek patřící Tolkienovi a věcem s jeho tvorbou souvisejícími. :D :)
Můžete tam vidět List od Nimrala a jiné příběhy, Nedokončené příběhy, Silmarillion, Húronovy děti, Hobit aneb cesta tam a zase zpátky, Pán prstenů - Společenstvo prstenu, Dvě věže a Návrat krále.

Sestry knihy potřetí:


Vidíte? Sestra je na Pána prstenů vážně ujetá. :D Takže tu máte ještě jeden pohled na DVD Pán prstenů, poté na hrnek s Gandalfem, 3D záložku s Gandalfem, propisku v podobě Gandalfově hole a sáček, ve kterém byl Jeden prsten - ten sestra teď nosí na řetízku a pěkně okolo krku. Hezké, ne? :D :)
Co se týče knih, které můžete vidět, jde o knihy Tolkien a jeho tajemný svět a Tolkienův svět. Obě jsou neoficiální průvodci, pokud se nepletu, ale obě musela mít sestra doma. Ty knížky nejsou špatné - rozhodně mají krásné ilustrace. :)

Tak to by mělo být z mé knihovničky vše! Doufám, že jsem na nic nezapomněla. :D 

Co říkáte na druhou část knihovničky, hm? :) Která část se vám líbí více, tahle nebo ta první? :) Za každý komentář budu ráda! A nezapomeňte mi hodit odkaz na vaši knihovničku, ráda se mrknu! :)

5 komentářů:

 1. *začíná tiše propadat depresím nad ubohým počtem svých knih*

  Ale náhodou, poličku Pána Prstenů mám taky. =D A taky v ní nejsou zdaleka jen knížky, ale třeba i originální soundtracky, figurky Gandalfa a Legolase a Prsten... =D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Originální soundtracky? Jé, tak to ti vážně závidím. :D Ty figurky by sestra určitě také brala. :D
   Prosím tě, nepropadej depresím! Aspoň nemusíš řešit dilema, kam ty knížky budeš brzo dávat. :D Navíc ty knížky nestíhám číst! Možná jsem se měla líp, když jsem jich měla méně a měla je aspoň všechny přečtené. :D :)

   Vymazat
  2. No, abych se přiznala, značnou část svojí knihovny jsem přečíst ještě nestihla... 0=) =D A to dilema mám taky. Knihovnu mám sice vcelku velkou, ale značnou část zabíraj jiný věci než knížky... =D

   Vymazat
 2. Rozhodl jsem se, že ti napíšu koment až uvidím celou tvou knihovničku.
  A máš ji naprosto super! Nejvíc ti závidím kompletní českou Richelle Mead. Já už si tu Sukubu budu muset taky splašit! Ale ty si ty všechny knížky brzo přečti, ok? :D
  Jinak polička Urban Fantasy je moc hezká! Jak vidím, ta Kate vedle sebe vypadá opravdu hezky. Já ty první dva díly budu objednávat, možná už teď přes víkend. :D Ale ta Alfa o Omega vedle sebe vypadá opravdu trošku divně nó, s tím třetím dílem. Ale ten je jediný, který zatím vlastním a miluju tu obálku a povrch přebalu! Je takový příjemný na dotek. :D
  A když teď vidím na fotkách tu Výjimečnou a spol, musím taky do ní někdy jít. Jen nevím, jestli koupit první díl v češtině a zbytek ve slovenštině. Pokud by měly stejnou výšku, ani by mi to nevadilo. :)
  A fotky z minula jsou taky pěkný! Nejvíc mě zaujala CooBoovká polička a ta dystopická. :))

  A na závěr jen řeknu, že ti závidím také to místo, kde knihy skladovat, protože mě už došlo. :/ :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! :D Dobře, pokusím se k těm knížkám dostat co nejdříve. :D :)
   Jop, Kate vedle sebe vypadá skvěle! :D Tak to jsem dost zvědavá, co na knihy řekneš - snad nebudeš litovat, že jsi si je pořídil. :) Já osobně mám moc ráda všechny obálky knihy od Patricie Briggs, protože jsou vážně boží! Ten umělec, co je tvoří, je vážně moc šikovný! :)
   Nejsem si úplně jistá, ale řekla bych, že Výjimečná je v češtině i slovenštině stejně velká. :) Jen teda ta v češtině se hůře shání, co já vím. To byl taky důvod, proč jsem kupovala ve slovenštině, no. :)
   Jop, tyhle dvě poličky mám taky nejradši. :D

   Jó, to já se děsím okamžiku, kdy mi dojde to místo, které mi ještě zbývá. :D

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.