středa 13. března 2013

Waiting on Wednesday (52)

Toto meme pořádá Breaking the Spine. Cílem meme je uveřejnění knih, které si chceme přečíst.

Autor: Justin Cronin
Originální název: The Twelve
Český název: Dvanáctka
Série: Přechod
Díl: 2.
Anotace:
V mezinárodním bestselleru Přechod vytvořil Justin Cronin nezapomenutelný obraz apokalyptického světa, v němž celý americký kontinent zachvátí tajemná „upírská“ infekce. Ve Dvanáctce se příběh vrací do roku Nula. Nakažení lidé se mění ve vraždící nesmrtelná monstra a chaos a zmar postupně ovládá jedno město za druhým. Uprostřed vylidněného světa přežívají zbytky těch, jimž se dosud nákaza vyhnula. Těhotná lékařka Lila, válečný veterán Kittridge a dospívající April se setkávají uprostřed zkázy, aby zjistili, že nejsou úplně sami…Ve sto let vzdálené budoucnosti zatím Amy a její přátelé bojují o přežití posledních potomků lidstva. Jejich nepřítel se však změnil: prvních dvanáct infikovaných totiž usiluje o mnohem víc než jen o povraždění posledních živých bytostí na Zemi.

Nevím, kolik z vás zná knihu Přechod, první díl z této série, ale pokud tu knihu neznáte, rozhodně vám ji doporučuji. Když jsem Přechod četla, naprosto mě dostal. Sice to možná bylo místy zdlouhavé, ale jinak pro mě šlo o perfektní knihu, kterou jsem i přes její tloušťku zhltla za relativně krátkou dobu. A na tohle pokračování čekám netrpělivě už třetím rokem! Byla jsem vážně nadšená, když jsem se dozvěděla, že kniha vyjde letos v květnu. Už teď se na ni velmi těším a pevně doufám, že druhý díl mě bude bavit stejně jako ten první! :)

Zdroj anotace a obálky:
www.bux.cz

4 komentáře:

 1. jasně že jsem Přechod četla! Úžasná knížka hodně mi stylem psaní připomínala Kinga - dobře, ne tak dobrá, jako mé milované Kingovky, ale slušný nadprůměr Takže Dvanáctka konečně vyjde? Trvalo to vážně strašně dlouho. Už je jen otázka, jestli udělat re-read Přechodu nebo doufat, že se to nějak usadí. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kinga jsem ještě nečetla, i když o srovnávání Přechodu s jeho knihami jsem už slyšela. :) Jop, to tedy trvalo. :D A nad tím re-readingem přemýšlím taktéž. Ale asi to nakonec dopadne tak, že z nedostatku času nic nebude. :D

   Vymazat
 2. Díky za doporučení určitě se po tom podívám :). Al pokud to připomíná Kinga(viz komentář výše), tak do toho určitě jdu :D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen se po tom podívej! Určitě jde o kvalitní četbu, kterou za sebe rozhodně doporučuji. :) Tak doufám, že se ti to bude líbit. :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.