středa 3. dubna 2013

Waiting on Wednesday (55)

Toto meme pořádá Breaking the Spine. Cílem meme je uveřejnění knih, které si chceme přečíst.

Autor: J. K. Rowling
Originální název: The Casual Vacancy
Český název: Prázdné místo
Anotace:
Po nenadálé smrti čtyřicátníka Barryho Fairbrothera zůstane Pagford v šoku. Je to zdánlivě idylické anglické městečko s dlážděným náměstím a starobylým opatstvím, ale za hezkou fasádou zuří tichá válka. Bohatí válčí s chudými, teenageři s rodiči, manželky s manželi, učitelé se žáky. Pagford rozhodně není tím, čím se na první pohled zdá. Prázdné místo, které po Barrym zůstane v městské radě, se brzy stane katalyzátorem největší války, jakou město zažilo. Kdo bude triumfovat ve volbách provázených vášněmi, pokrytectvím a nečekanými odhaleními? Brilantně napsaná kniha, která je autorčiným prvním románem pro dospělé čtenáře, zároveň nutí k přemýšlení a na každé své stránce znovu a znovu překvapuje.

Myslím, že patrně každý knihomol slyšel o nové knize paní Rownlingové, autorky Harryho Pottera. Kniha by měla zítra vyjít dokonce i v Čechách. A já jsem na ni moc zvědavá. Co jsem si stihla všimnout, někteří čtenáři z ní nejsou moc nadšení a o to více mě zajímá - vážně moc ráda bych si na knihu udělala svůj vlastní názor. Přestože sérii o Harrym mám moc ráda, radši od této knížky moc nečekám - to je totiž podle mě ten kámen úrazu u této knihy - všichni čekají druhého Pottera a on to druhý Potter patrně nebude. No... Fakt jsem zvědavá, co se z té knihy vyklube. :)

Zdroj anotace a obálky:
www.goodreads.com

6 komentářů:

 1. Na Prázdné místo jsem taky moc zvědavá. Někde jsem četla recenzi na originál a prý to není zas tak skvělá knížka... Každopádně anotace zní zajímavě, tak uvidíme. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já četla několik dost rozporuplných recenzí. Když to někdo srovnává s Potterem, je docela zklamaný. Když se někdo od tohoto srovnávání odprostí, líbí se mu kniha poněkud více. :) Takže já jsem rozhodnutá od knihy čekat co nejméně, s ničím to nesrovnávat, tak uvidíme, co se z toho vyklube. :)

   Vymazat
 2. Taky jsem zvědavá. :) Mělo by to vyjít v průběhu tohoto měsíce. :) Už se na to těším. ;) Harry Potter je super, ale tohle by mohla být také dobré.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jop, kniha vyšla 4. dubna, tuším. :) Harry Potter patří mezi mé nejoblíbenější série, takže doufám, že se mi to Prázdné místo bude aspoň trochu líbit. :)

   Vymazat
 3. Som zvedavá áno, ale nejak to neuteká. Zase námet ma až tak nezaujal, takže dúfam ale že raz 8) Možno podľa recenzií sa rozhodnem 8)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si nejdřív knížku vypůjčím z knihovny, přečtu si ji a možná až po tom se rozhodnu, jestli si ji třeba chci pořídit. Ale určitě bych si ji přečetla ráda. :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.