úterý 11. června 2013

Třicetidenní knihobraní (6)

Třicetidenní knihobraní je projekt, který si pro nás na červen připravila VeEee. Více informací o projektu si můžete přečíst právě na jejích stránkách.
Dohromady je připraveno 15 témat, přičemž tím šestým je:

Kniha, při které jsem se opravdu červenala
S příchodem 50 Shades se roztrhl pytel s knihami plnými sexu. Je tu nějaká, klidně i 50 Shades, při které se opravdu červenáte?

Já osobně si nejsem vědoma, že bych se při čtení knih nějak červenala, obzvlášť když čtu jen se sestrou v místnosti. Ale pokud to zadání vezmu tak, že jsem se třeba červenala, když jsem o těch knihách měla mluvit, to by se asi už něco našlo. :D Já se klidně přiznám, že jsem nějakou tu eroticky laděnou knihu už četla. Kdybych měla vybírat z knih, které jsem četla, patrně bych vybrala Bratrstvo černé dýky nebo jinou knihu od J.R.Ward. Ke knížkám od paní Wardové jsem přišla jako slepý k houslím - knihovnice nacpala první díl mé mamce se slovy, ať mi to dá přečíst, že tam jsou upíři. Vůbec jsem nečekala, že dostanu paranormální romanci a když jsem si přečetla první poněkud žhavější scénu, byla jsem z toho dost vykulená. :D Ale četla jsem dál a od té doby je takhle série jedna z mých nejoblíbenějších - avšak né vlivem té erotiky, ale díky těm vztahům, postavám, příběhu a stylu psaní. Knihy od Wardové mi vážně sedí. :) Nom... Ale doma je nemám. Takže nakonec vybírám něco jiného.

Temná horečka je sice vzhledem k Bratrstvo poněkud slabší odvar, ale z těch knih, které mám doma, tomu má asi nejblíže. A jako jediná z knih mi sem pasuje. Některé ty scény jsou totiž docela dost peprné a dalo by se říct, že i žhavé, i když ne tolik romantické, rozhodně v porovnání s tím Bratrstvem. V dalších dílech se podle mě dočkám trochu víc romantiky, aspoň si to tedy myslím, no. :D (Já osobně doufám, že se k pokračování dostanu přes prázdniny, tak snad mi to vyjde...) Kdybych některou z těch knižních scén měla popsat, určitě bych byla rudá až po kořínky vlasů. :D Takže, Temná horečka patrně bude knížka, u které jsem se červenala, pokud mám vybírat z knih, které vlastním. :)

A detaily na závěr:

8 komentářů:

 1. Hm, teď to začalo znít jako fakt zajímavá knížka... =D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D :D
   Ale né, mně se Temná horečka moc líbila, i když někdo z ní tak nadšený není. Prostě záleží na tom, jak dotyčnému ta knížka sedne. Mně sedla zatraceně dobře. :)

   Vymazat
 2. Zkus si přečíst Anitu (8+) nebo Merry Gentry, myslím, že i oproti Bratrstvu je to jízda. :D
  btw - Temné horečce jsou nějaké sexuální scény? Myslela jsem, že byly až v dalších dílech. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fákt? :D No, na Anitu se už hrozně dlouho chystám, tak snad se do ní vážně už fakt pustím, brzo. :D Ale možná se dřív dostanu k té Merry Gentry, to se ještě uvidí. :D :)
   Vyloženě sexuální scéna tam tuším není žádná, ale ten V'lane na Mac působí docela dost intenzivně a autorka to popisuje hodně barvitě. :D Jako, fakt bych nebyla schopná ty scény s ním popsat bez toho, abych u toho zrudla. :D

   Vymazat
  2. Anita je ze začátku ještě nabitá akcí a slušnou dějovou zápletkou, ale Merry... zatímco Anita se k pornu v románu postupně dopracuje, Merry Gentry si na nic nehraje a skočí do toho rovnýma nohama. A přitom je to taková pohádka pro dospělé, vtipné. :D
   Jo tohle. Aha. :D

   Vymazat
  3. Jop, to vím, že většina si chválí první díly Anity, ty ostatní už kousek méně. Ale mrknout se na to chci. Pohádka pro dospělé? Hezké. :D
   Jó, jo, tohle. :D

   Vymazat
 3. Tak při téhle knize jsem se spíš vztekala :D nějak se mi nelíbila :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jop, to vím. :D Ale tahle knížka se čtenáři buď líbí nebo holt ne. :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.