pátek 14. června 2013

Třicetidenní knihobraní (7)

Třicetidenní knihobraní je projekt, který si pro nás na červen připravila VeEee. Více informací o projektu si můžete přečíst právě na jejích stránkách.
Dohromady je připraveno 15 témat, přičemž tím sedmým je:

Kniha, která mě opravdu rozplakala
Někteří autoři se snaží o srdcervoucí konce a některým se to opravdu povede. Jaká kniha upřímně rozplakala právě vás?

Na rovinu vám hned řeknu, že já jsem u knih nikdy moc neplakala. Nicméně já nikdy nebrečela ani u filmech či seriálech, no. Takže aby mě ta knížku rozplakala, musí být už sakra výjimečná. Avšak u mě "rozplakala" znamená to, že jsem měla stažené hrdlo a oči mě štípaly, případně mi nějaké slzička ukápla, žádný velký pláč, ano? :D No, zpět ke knihám. Knížky, které mě dojaly, jsem vlastně četla teprve letos. Z těch, které patří do mé knihovničky, mě dojala knížka Ten, kdo stojí v koutě. Ale o té jsem tu už mluvila a jelikož se nechci opakovat, rozhodla jsem se vybrat něco jiného. :)

Dneska musím jmenovat knížku Volání netvora, přestože ji doma nemám. Ale mám v plánu si ji pořídit, tak by se sem mohla počítat, ne? ^^ :) Volání netvora je vážně krásná knížka a u jejího konce mi i nějaká ta slzička ukápla. Sice je to knížka o dítěti, ale spíše bych ji dávala číst starším, protože dítě by ji nemuselo tak dobře pochopit. Nicméně opravdu jde o krásnou knížku, se silným příběhem a s naprosto úžasnými ilustracemi. Před tím výtvarníkem smekám. A smekám i před autory, protože mě je fakt těžké rozplakat a jim se to povedlo. :)

8 komentářů:

 1. Abych se přiznala, ta obálka mě tak trochu... Ne, kecám, ta obálka mě HODNĚ děsí. =D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děsí? :D No, ani se nedivím. :D Ale pěkně sedí k příběhu. :) A v podobném duchu jsou všechny ilustrace v knížce. Ta knížka je fakt neuvěřitelně pěkná, pokud ji neznáš, tak ti ji rozhodně doporučuji. :)

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. A ty ilustrace jsou ještě lepší! :)

   Vymazat
 3. jesus, já na konci brečela jako želva, minimálně pět minut. Nějak jsem měla přecitlivělou náladu a hned po dočtení letěla za svou maměnkou a objala ji. Chjo. Je to nádherná knížka...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já u knížek fakt normálně nebrečím, ale tohle dostalo i mě. Je to opravdu nádherná knížka. Vážně bych si ji měla pořídit co nejdřív, dostala jsem chuť si ji přečíst znovu. :)

   Vymazat
 4. Tohle bych si chtěla přečíst, každý to chválí!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle si rozhodně přečti! Ta knížka si tu chválu vážně zaslouží. :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.