pondělí 22. července 2013

Pětistovka je jen číslo - Úvod


Jelikož CooBoo-A-Thon už mám zdárně za sebou, rozhodla jsem se zapojit do projektu Pětistovka je jen číslo od laurdes.

Vím, že červenec je už prakticky pryč (bože... hrozně rychle to utíká!), takže se vlastně zapojuji jen na zbývající srpen, ale já jsem stejně do této doby nepřečetla ani jednu knihu, která by více než těch pět set stránek měla, tudíž je to vlastně docela jedno. Nicméně v následujících dnech si chci pár delších knih přečíst, proto jsem se rozhodla, že se do projektu zapojím.

Netuším, kolik toho nakonec stihnu, proto si zatím nedávám žádný cíl. Místo toho vypíšu seznam knih, které mají více než těch pět set stránek a já bych byla moc ráda, kdyby se mi podařilo se k nim do konce prázdnin dostat.

1. Mistborn: Finální říše - Brandon Sanderson / Mistborn / 1. díl / 592 stran
2. Zlodějka knih - Markus Zusak / 526 stran
3. Znamení Athény - Rick Riordan / Bohové Olympu / 3. díl / 528 stran
4. Jméno větru - Patrick Rothfuss / Kroniky královraha / 1. díl / 648 stran
5. Dívka, která si hrála s ohněm - Stieg Larsson / Milénium / 2. díl / 608 stran
6. Prázdné místo - J. K. Rowling / 541 stran
7. Dvanáctka - Justin Cronin / Přechod / 2. díl / 528 stran

Tohle je tedy seznam knížek, které mají více než pět set stran a které mám v současné době i doma a na jejich čtení se tak či tak chystám. Já osobně doufám, že aspoň první tři stihnu přečíst určitě. No, tak uvidíme. :)

12 komentářů:

 1. Moc pěkný seznam knih, určitě něco přečíst zvládneš..:) Já sama začnu až teď na srpen..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Něco určitě přečíst zvládnu. :) Otázka je co přesně. :D Ale tak uvidíme. :)

   Vymazat
 2. Výborný zoznam. Osobne môžem odporúčať Zlodejku kníh a Meno vetra. Naozaj stoja za to. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Zlodějku knih se moc těším, vzhledem k tomu, jak ji všichni chválí. :) Do Jména větru bych se chtěla pustit, když už mám oba ty díly doma, tak snad si na něj najdu čas. :)

   Vymazat
 3. No kdybys všech těch sedm knížek měla v úmyslu fakt přečíst, tak bych tě asi označila za absolutního šílence. =D Každopádně budu držet palce, abys toho stihla co nejvíc... =)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravdu mám v plánu je přečíst, i pořád je to jen plán, těžko říct, jak to nakonec vyjde. :D
   Ale třeba Znamení Athény půjde rychle, stejně jako všechny knihy od Riordana. ^^ Milénium by také mohlo odsýpat. A Zlodějku s Mistbornem i přečíst musím, protože to mám z knihovny. :D No, tak uvidíme. A děkuji, že mi budeš držet palce. :D

   Vymazat
 4. hmm... dobrý seznam, skoro bych si ho mohla vyvěsit na zeď a odškrtávat taky. :D Až na Dvanáctku, Znamení a Mistborna se všeobecně na ty knihy chystám. A i ta Dvanáctka je někdy daleko na řadě. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hej, díky za pochvalu. :D Já si sice myslím, že z toho stihnu přečíst ještě leda tak to Znamení, ale i tak je to pro mě úspěch. :D Na Dvanáctku jsem zvědavá, Přechod se mi totiž líbil celkem hodně. I když už je to dlouho, co jsem tu knížku četla. :)

   Vymazat
  2. máš zač. :D
   jojo, stihneš jen Znamení, jistě. :D
   Přechod mě taky hodně překvapil, ale mám toho tolik, že Dvanáctka vypadá bledě. :D

   Vymazat
  3. Fájn. :D :D
   No, ono to Znamení se mi musí nejdřív vrátit. :D Má ho totiž půjčený syn mamky kolegyně z práce, kterého průběžně zásobuji knihami (ach, to je tak skvělý pocit, cpát někomu své oblíbené knížky, aniž by jsi ho musela složitě přesvědčovat o jejich přečtení :D), takže nevím, jak to stihne přečíst on. :D :)
   Jasně, jasně, úplně ti rozumím. :D Já to mám půjčené z knihovny, zatím mám na přečtení čas, tak snad se k tomu dokopu, než to budu muset vrátit. :D :)

   Vymazat
 5. Já nemám nikoho, kdo by tak hezky poslouchal. Jedna kamarádka sice ode mě vezme každou knihu, ale jen v mezích a já vím, že ji můžu doporučovat jen knihy typu Beautiful Disaster nebo jednoduché YA. A nečte v aj. Se máš. :D
  Dvanáctku máš doma? Hmm... :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já to v tomhle nemám nijak složité. Prostě mamka přijde s tím, že mám Kryštofovi poslat nějakou knihu, tak něco vyberu, pošlu mu to a on to přečte. :D A pokud se nepletu, zatím jsem se vždycky trefila do jeho vkusu. Jop, fakt je to dobrý pocit, když někdo čte knížky, které mu vybírám. :D
   Ale taky mám jednu kamarádku, které můžu dávat jen nějaké contemporary či něco romantického, no. :D :)
   Mám, mám. :D

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.