pátek 20. září 2013

Blog Tour - Zeptej se na cokoliv


Zdravím!
Doufám, že jste si nezačali myslet, že jsem umřela a na blog se vykašlala. Opak je pravdou - celý týden totiž připravuji tenhle článek do Blog Tour, kterou pořádá naše milá laurdes. Ono totiž přeložit odpovědi autorů není až tak snadné, jak jsem si myslela. Kvůli tomu se i předem omlouvám, pokud se vám nějaké věty budou zdát lehce kostrbaté - s překládáním textu mám minimum zkušeností, a i když textu v zásadě rozumím, dát mu správně českou podobu není vždy snadné. A pak jsem se pachtila s bannery autorů, to mi také dalo nakonec docela zabrat vzhledem k tomu, že až takový grafický talent nejsem.

Ale dost bylo mého stěžování. Teď k samotné Blog Tour. Hodně jsem si rozmýšlela, jestli se jí účastnit nebo ne - bála jsem se hlavně té angličtiny. Nakonec jsem si řekla, že se sakra zapojím a ozkouším své schopnosti. Teď můžu říct, že jsem na sebe hrdá. :D Odpověděl mi mnohem vyšší počet autorů, než jsem vlastně čekala. Někdo odpověděl jen krátce, někdo mi poskytl odpověď delší, ale hlavní je, že odpověděli. :) Pokud se stane, že mi ještě nějaký autor napíše v době, kdy bude probíhat Blog Tour, tak jeho odpověď samozřejmě doplním a vám dám vědět. :)

Jen pokud čekáte soutěž, budu vás muset bohužel zklamat. Byla jsem ráda, že jsem autorům vůbec zvládla napsat o zodpovězení otázky, proto jsem o žádné dárky do soutěže nežádala, tak snad to nevadí a postačí vám jen ty odpovědi. :) Třeba při příští Blog Tour, pokud nějaká bude. :)

A teď už k mojí otázce a k odpovědím!

Zajímal by mě váš názor na knižní blogery. Myslíte si, že jejich recenze napomáhají propagaci vašich knih? Je podle vás spolupráce s nimi prospěšná, důležitá?

Odpovědi:

Americká autorka narozená v Michiganu, dnes žijící v Arizoně.
Zaměřená převážně na žánr YA. Napsala například sérii Visions, trilogii Lovkyně snů či knihu Prokleté město - obě posledně zmíněné vydalo nakl. Fragment.

(Za Lisu odpověděla její asistentka)
Můžu říci, že má ráda blogery a jejich recenze určitě pomáhají s propagací jejích knih. Přeje si, aby měla více času pro osobní zapojení, ale je velice zaneprázdněná svým psaním a plánovaným turné, takže není schopná trávit tímto čas, avšak rozhodně oceňuje recenze, které představují její knihy.

Autorka původně z Jižní Korei, ale vyrůstala a dosud i žije v USA. 
Ve známost se dostala svojí sérií Anna - u nás vydalo nakl. Baronet.
Před pár dny vyšel první díl z její nové série Goddess War - u nás chystá nakl. Baronet.

Hm... Knižní blogeři... Jsou velmi důležití. Pokud blogeři milují knihu, šíří tuto lásku kolem sebe. Protože o tom celé blogování je! Šíření lásky ke knihám. A to je něco, co budu vždy podporovat. Lidé čtou pospolu, a povídání si o věcech, které přečetli, je velice důležitá zkušenost. Dělat čtení více společenským jevem povzbudí více lidí ke čtení, a my potřebujeme, aby lidé více četli. Takže knižní blogy a knižní blogeři jsou fantastičtí.

Autor se narodil a vyrůstal v Arizoně, USA.
Pokus o napsaní epické fantasy mu nevyšel, nakonec se prosadil s urban fantasy sérií Kroniky železného druida - u nás vydává nakl. Laser Books.

Myslím, že knižní blogeři jsou nesmírně užiteční, když recenzují důkladně a roste jejich publikum, vytváří skupinu čtenářů se stejným vkusem. Spolupracoval jsem s několika blogery ve Státech a jejich pomoc byla úžasná.

Americká autorka, která se narodila v New Yorku.
Debutovala se svou knihou Chvíle před koncem - u nás vydalo nakl. CooBoo.
Avšak více se proslavila dystopickou trilogií Delirium - u nás vydalo nakl. CooBoo.
Na příští rok chystá novou knihu Panic - u nás chystá opět nakl. CooBoo.

Jsem vážně vděčná za vztah, který s knižními blogery mám. Myslím, že je báječné, že na internetu jsou vyhrazené prostory pro lidi k diskutování o literatuře. Doufám, že nadšení a komunita, která tu je vytvořena, přinutí lidi více číst!

Autorka pochází z Arizony v USA, dnes žije ve městě Salem, stát Oregon.
Proslavila se svou Tygří ságou z prostředí Indie - u nás vydává nakl. CooBoo.
V současné době chystá novou sérii zaměřenou na Egypt.

Navíc jsem se Colleen ptala, jestli někdy byla v Indii. A jelikož si myslím, že odpověď by mohla zajímat i vás, rozhodla jsem se to pro vás přeložit celé. :)
Colleen právě teď bohužel nemá čas odpovídat na všechny blogerské otázky osobně. (Proto odpovídá její mladší sestra.) Nikdy nebyla v Indii, ale intenzivně ji zkoumala. Chtěla by Indii jednou navštívit. Také si myslí, že blogy můžou být prospěšné, ale spíše v tom případě, pokud mají dobré pravidelné čtenáře.

Autorka pocházející z Kanady.
Give Up the Ghost je její první vydaná kniha, ovšem více se proslavila svou trilogií Tak padne náš svět - u nás vydává nakl. Egmont.
Na příští rok chystá první díl její nové trilogie Earth & Sky.

Myslím si, že knižní blogeři jsou skvělý. Mají tolik nadšení pro knihy a jsou tak horlivý sdílet to své nadšení, což je úžasné vidět. Rozhodně jsem toho názoru, že jejich recenze a další příspěvky pomáhají šířit informace o knihách a povzbuzují další čtenáře ke čtení. Ze všech těchto důvodů se s nimi snažím spolupracovat tak moc, jak je to možné. Nemohla bych být spisovatelkou bez podpory mých fanoušků a knižní blogeři patří mezi ty nejzanícenější.

Americký autor pocházející z Utahu.
Nejsem sériový vrah je jeho první vydaná kniha a zároveň první kniha se série John Cleaver - u nás vydává nakl. BB/art.
Velice populární je i jeho série Partials - na Slovensku vydán první díl jako Potomkovia.

Podle mě jsou knižní blogeři úžasní a já je mám moc rád. Oni milují knihy, milují čtení a rádi s každým sdílejí své oblíbené knížky. Jsou velmi interaktivní a jejich recenze se mohou dostat k hodně lidem. Rád s nimi spolupracuji kdykoliv můžu.
- A mimochodem, Dan se zmínil, že u nás v Čechách byl a moc mu chutnalo naše jídlo. :)

Autorka žijící ve státě Washington, USA.
Debutovala svým sci-fi retellingem pohádky Cinder, což je první díl ze série Měsíční kroniky - u nás vydává nakl. Egmont.

Myslím, že v těchto dnech se blogeři stávají velice důležití pro propagaci knih. Všichni víme, že předávání informací "z úst do úst" může mít velký vliv na lidi, jenž si knihy kupují, a blogeři jsou perfektní skupina zapálených čtenářů, kteří chtějí sdílet svou lásku ke knihám s ostatními čtenáři. Navíc, jelikož tolik novin a časopisů přestalo recenzovat knihy, cítím, že blogeři převzali tuhle roli v recenzování knih a šíření informací o nich k ostatním čtenářům. Takže ano – zbožňuji blogery a jsem opravdu šťastná, že Cinder byla tak dobře přijatá touto komunitou!

Americká autorka, dříve se věnující převážně žánru (historická) romance.
Ovšem v posledních letech zavítala i do žánru YA - to se prosadila svou trilogií Drakie - u nás vydalo nakl. CooBoo.
Na příští rok chystá další YA sérii - Uninvited.

Rozhodně, v dnešním světě se sociálními médii jsou blogeři nesmírně důležití pro úspěch autorovi knihy. Vlastně jsem i prodala sérii Drakie do jedné země na základě blogerské recenze a pomoci, takže ano, shledávám blogery velice prospěšnými.


Autorka žijící v Severní Karolíně, USA.
Debutovala svou knihou Ptačí zpěv, ke které chystá i pokračování - u nás vydává nakl. CooBoo.
Letos ještě ve spolupráci s Amie Kaufman vydá první díl z trilogie Starbound.

Mám ráda knižní blogery! Je nemožné říct, jak dobře vyvíjejí různé marketingové úsilí, ale vím, že velice ráda čtu články od knižních blogerů. A vždycky se snažím dělat věci, které mám ráda, což znamená i spolupráce s dalšími knižními fanoušky. :)

Americká autorka, která v současné době bydlí v Chicagu.
Píše převážně romantické knihy. Nejznámější je její prvotina Espessologie - u nás vydalo nakl. CooBoo.

Ano, myslím si, že knižní blogeři jsou skvělí. Opravdu pomáhají šířit informace o knihách mezi lidmi sdílením obálek, souhrnů a recenzí.

Autorka původem z Irska, několik let žila v New Yorku, v současné době pak pobývá v Londýně.
První jí vyšla kniha pro děti - The Weight of Water.
Avšak známější se stala svou dystopickou knihou Dech - u nás vydalo nakl. Baronet. Letos vyjde v originále její pokračování - Resist.

Blogery mám ráda, protože jsou tolik vášniví ohledně knih, které čtou a vždycky se snaží rozšiřovat povědomí o knihách, jež milují. Mám spoustu kontaktu s blogery a to stoprocentně pomáhá mým knihám, jelikož jsou vždy nadšení, když mé nové knihy vychází, a hodně o tom tweetují!

Mladá začínající autorka pocházející z Texasu, USA.
Debutovala svou knihou Reset - u nás vydalo nakl. Egmont. V současné době chystá její pokračování.
Práva na film odkoupilo filmové studio Fox. 


Jsem toho názoru, že knižní blogeři hrají velkou roli v šíření slova o knihách. Takže jejich recenze jsou rozhodně užitečné a jsem velice vděčná, že jich tolik zrecenzovalo Reset. Přeji si, abych měla čas dělat všechny požadované rozhovory a soutěže, ale určitě jsem se snažila do několika zapojit. Jsem jim tolik vděčná za jejich čas, který věnují recenzím a mluvení o knihách! :)

Autorka žije v Severní Virginii, USA.
Debutovala knihou Svůdné zlo - u nás chystá nakl. CooBoo, jejíž druhý díl vyšel letos a třetí se chystá na příští rok.

JÁ ZBOŽŇUJI knižní blogery. Hodně z knižních blogerů, kteří četli mou první knihu a napsali mi, se stali mými blízkými přáteli. Snažím se odpovědět na všechny zprávy od blogerů, protože jsou TOLIK důležití pro autory a naši cestu. Pomáhají šířit slovo. Propagují naše knihy zadarmo, jednoduše proto, že milují čtení. Nevím, co bych bez knižních blogerů dělala! <3  
- Wendy se také zmínila, že má moc velkou radost, že Svůdné zlo u nás vyjde a doufá, že se nám bude kniha líbit.

Americká self-published autorka.
Věnuje se hlavně knihám pro mládež, většinou jsou určené pro dívky a plné humoru. Například kniha V is for Virgin či knihy o Jamie Baker. 

Knižní blogová komunita pro mě byla a je neocenitelným zdrojem. Jakožto self-published (publikování na vlastní náklady) autor bez rozpočtu na masovou marketingovou reklamu jsem primárně závislá na pomoci knižních blogerů se šířením informací o mých knihách. Pozitivní recenze od zavedeného blogera vždycky zvýší mé prodeje a pomáhá budovat mou reputaci jako autor. Naneštěstí je tu hodně lidí, kteří neberou self-published knihy za "legitimní". Neustále musím bojovat proti podobným předsudkům a nic nepomůže více než pozitivní recenze od čtenářů. Mám opravdu ráda blogery a vážím si všeho, co pro mě dělají.


Tak to jsou všechny odpovědi, které se mi podařilo získat. Já osobně mám z toho množství moc velkou radost. A velice všem autorům děkuji za zapojení a zodpovězení mé otázky. Jste úžasní! 
Účast v téhle Blog Tour se mi moc líbila a už teď se těším na nějakou další, pokud bude. :)
Každá odpověď mě moc potěšila, i když největší radost mi udělala odpověď asi od Marissy Meyer - to jsem vůbec nečekala a Marissa byla moc milá. :)

Doufám, že i vám se odpovědi autorů líbily. Snad jsem vše správně přeložila, kdyby jste měli nějaké nejasnosti, dejte vědět, klidně vám odpovědi poskytnu i v angličtině. :) Pokud jste článek přečetli hezky celý, moc vám děkuji. A klidně zanechte nějaký komentář - dost by mě zajímalo, čí odpověď vás zaujala nejvíce? Kdo vám přijde nejsympatičtější? No jen se klidně rozepište, zlobit se nebudu! :)

10 komentářů:

 1. Tak Wendy Higgins je asi najzanietenejšia ganúšička knižných blogerov 8D To bola taká milá odpoveď od srdca 8)
  A s Kelly Oram by som si raz tak rada napísala pár slovíčok, veľmi ju mám rada! 8)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, Wendy je prostě hrozně milá a jednoduše skvělá. :D Fakt se těším na tu její knížku. :)
   Kelly určitě napiš. :) Sice mi neodepsala hned, protože se ten můj email tak trochu ztratil, ale nakonec napsala i omluvu a odepsala. :) Myslím, že i když jí napíšeš jen tak, tak ti stejně odpoví. :)

   Vymazat
 2. Toľko úžasných autorov ti odpovedalo :) To máš skvelé :) Ja dúfam, že Hearne odpíše aj mne :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já z toho mám velkou radost! :) Budu držet palce, aby odepsal. :) Já asi měla štěstí, že jsem mu napsala zrovna v době, kdy email asi kontroloval, protože mi napsal nějakou hoďku po té, co jsem mu email poslala. :) Tak držím palce! :)

   Vymazat
 3. Jak tak na všechny články z blog tour koukám, budu nejslabší. :D Mám odpovědi asi 3, zbytek bohužel neodepsal. :/ A pochybuji, že by ještě něco přišlo. I když McMannové jsem taky psala. Každopádně odpovědi jsou velice zajímavé a článek máš udělaný moc hezky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I tři odpovědi jsou moc pěkný, já jsem původně nedoufala ani v to. :D Ale asi jsem měla holt štěstí a vytipovala jsem správné autory nebo dobu, kdy jim psát. :) Mně za McMannovou odepisovala její asistentka, tak třeba ještě napíše. :) A děkuji za pochvalu. :)

   Vymazat
 4. Zajímavé odpovědi :) Nejvíc se mi líbí odpověď od Wendy Higgins:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsou! Jop, Wendy celkově byla hrozně milá a její odpověď byla celá taková nadšená. :D :)

   Vymazat
 5. Dobrá otázka, veľmi príjemne sa to čítalo.:) Tiež by som rada napísala niekedy nejakému autorovi/autorke, hádam sa odhodlám.:3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že? Přímo pohlazení pro duši. :D Tak budu držet palce, aby jsi se tedy jednou odhodlala. :) Vážně to stojí za to, já osobně jsem moc ráda, že jsem se do toho pustila. A z každé nové odpovědi jsem měla hroznou radost. :D Navíc mi Marissa pochválila mou angličtinu a z toho jsem fakt zářila nadšením. :D :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.