sobota 2. listopadu 2013

Student knihomol - říjen 2013

Tento projekt vytvořila Cathy z blogu Mezi nebem a peklem.


• Kaibab Unbound - Kevin Hearne / Kroniky železného druida / 0.6 díl / 17 stran

- Tuto doplňkovou povídku jsem četla v češtině, vyšla totiž v časopisu Pevnost, jak někteří možná víte. Sama si sice Pevnost nekupuji, ale má spolužačka ano, takže jsem si tu povídku mohla hezky přečíst. :) Český překlad názvu si bohužel nepamatuji, proto jsem použila název anglický.
Samotný příběh byl docela fajn. Sice si nejsem vědoma toho, že bych zjistila nějaké nové informace, ale trochu lépe čtenář poznává Attika. A Oberon je stejně skvělý jako vždy, s ním je prostě zábava. :) On je jednoduše nejlepší pes, o jakém jsem četla.
Na GoodReads jsem knihu hodnotila 3/5 hvězdiček.

• Bitva o Hex Hall - Rachel Hawkins / Hex Hall / 3. díl / 232 stran

- Tak jsem zas jednou dočetla rozečtenou sérii! Juch! :D Tentokrát mi moc nevadilo, že se mám s nějakou sérií rozloučit. U Hex Hall to mám takové rozporuplné. Z prvního dílu jsem byla naprosto nadšená, hrozně mě bavil a opravdu se mi líbil. Kdežto druhý díl byl tak trochu zklamání. A třetí mi přišel stejně průměrný, bohužel. Velká odhalení mi byla vždycky předem jasná, některé scény mi přišly dosti nedotažené - nevyužil se jejich potenciál, některé informace moc šroubované a prostě mi to přišlo takové odbyté. A to je škoda. Fakt že jo. Na té knížce opravdu není nic zvláštního, jop.
Na GoodReads hodnoceno 3/5 hvězdiček.

• Lovci - John Flanagan / Bratrstvo / 3. díl / 392 stran

- V říjnu jsem si našla čas také na další díl Bratrstva, který je zároveň posledním vydaným dílem. A i když se chystají další, zatím nemám žádné bližší informace o jejich vydání, tudíž si patrně ještě nějakou chvíli na pokračování počkám. Nicméně to mi prozatím nikterak nevadí, protože příběh z prvních dvou knih byl v tomto dílu ukončen, takže já jsem spokojená. :) Knížka se mi líbila, ostatně jako snad všechny knihy od Johna Flanagana. Prostě mám ráda podobné dobrodružné příběhy a vždycky jsem měla. :) Avšak pořád se nemůžu rozhodnout, jestli je lepší Bratrstvo nebo Hraničářův učeň, hm...
Na GoodReads ode mě dostala kniha 4/5 hvězdiček.

• The Demigod Files - Rick Riordan / Percy Jackson a Olympané / 160 stran

- Já jsem něco přečetla v angličtině! :D Hurá! :D A dokonce jsem to přečetla poměrně rychle - asi během tří dnů. A to ještě na počítači. Já sama mám kvůli tomu ze sebe radost. :D I když ve skutečnosti tam jsou pořádně jen tři příběhy, zbytek jsou nějaké rozhovory a informace o bozích či monstrech a tak. Ale stejně to bylo fajn. V té angličtině se mi to četlo kupodivu dobře a lehce, problém jsem měla snad jen při popisech nějaké té šarvátky a u pojmů ohledně zbraní. Nicméně těžko říct, jak rychle bych podobnou knížku přečetla, kdyby nešlo o mého milovaného Percyho, žé. To byla docela velká motivace, jop. :D :)
Na GoodReads jsem knize dala 4/5 hvězdiček.

• Saturnin - Zdeněk Jirotka / 240 stran

- V říjnu jsem zvládla dočíst ještě Saturnina. Když jsem sháněla co si přečíst ze seznamu povinné četby k maturitě, hodně lidí mi právě Saturnina doporučovalo. Proto jsem se do něj nakonec pustila a rozhodně toho nelituji. Prozatím totiž jde o patrně tu nejvtipnější povinnou četbu, která se mi dostala do ruky. Saturnin se mi vážně líbil, u té knížky jsem se opravdu pobavila a občas i upřímně zasmála. Bylo to milé, dosti čtivé a pokud jste Saturnina ještě nečetli, určitě vám ho doporučuji, vážně stojí za to! :) Právě teď přemýšlím, jestli si pustit filmové zpracování... Nu, uvidíme. :)
A tuhle knihu jsem na GoodReads hodnotila 4/5 hvězdiček.

A to je za říjen všechno. Opět jsem tomu čtení moc nedala, i když jsem měla na podzimní prázdniny velké plány, chtěla jsem hrozně moc číst. Bohužel mi to nakonec nevyšlo. Místo toho jsem totiž skončila u filmů a seriálů, knížku jsem vůbec nevzala do ruky. Což mě nehorázně štve, ale zrovna teď se mi nedaří moc najít knihu, která by mě chytla už na začátku, nutila mě číst dál a dál a dovolila mi přestat až na jejím konci. No, tak snad budu mít v listopadu větší štěstí, jop. :)

Rozečteno:
• Aktuálně aktivně čtu jen dvě knihy a to Kmotra a Na západní frontě klid. Obě to jsou knížky velice zajímavé a vlastně se mi líbí, jen mi vždycky hrozně trvá se k nim dokopat. Ale to Na západní frontě klid budu muset za tenhle víkend přečíst, jelikož mě z toho čeká portfolio. No, aspoň že se to nečte špatně. Tak uvidíme, jaké tyhle knížky nakonec budou. :)

A jak jste na tom se čtením vy? Hádám, že určitě lépe než já, což? :D :)

4 komentáře:

 1. No, já jsem na tom se čtením asi nějak podobně, potíž je v tom, že u mě ty přečtený knížky tvoří výhradně jenom povinná četba. Závidim, fakt závidim, že máš čas i na další věci... =D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, tolik toho času není, docela bych brala, kdyby ho bylo víc. :D Ale zatím je i ta povinná fajn, takže kvůli tomu tolik neremcám. A tobě s tou povinnou přeji pevné nervy, je mi jasné, že ne vždy to je zrovna zajímavé čtení, jop. :D :)

   Vymazat
 2. Pekný počet :) ja sa chystám na Hex Hall v blízkej budúcnosti tiež :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. :) No tak snad se ti Hex Hall bude líbit více než mně. :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.