pondělí 30. prosince 2013

Knižní přírůstky - prosinec 2013Jak jste si možná všimli (ale spíše asi ne), za říjen a listopad jsem knižní přírůstky vynechala z celkem prostého důvodu - nic jsem si nepořídila. Šetřila jsem totiž na Vánoce, takže na knihy mi nic nezbylo. A taky jsem věděla, že nějaké knihy si pořídím v prosinci, kdy je pak najdu pod stromečkem. Tudíž tu mám svou vánoční nadílku. Takže co že jsem to k Vánocům dostala? :)

Jako svůj první nový přírůstek tu mám knihu Návrat stínu od Lynn Flewelling, což je čtvrtý díl ze série Noční běžci. Knihu jsem ještě nečetla, ale dost se na ni těším. Aleka se Seregilem mám vážně ráda a už mi poněkud chybí, takže se do knihy pokusím pustit co nejdříve. Zároveň s tím doufám, že si v blízké době pořídím i ten pátý díl, který v češtině již také vyšel. :)

Dále tu mám knihu Mistborn: Finální říše od Brandona Sandersona. Tuhle knížku jsem už četla, měla jsem ji vypůjčenou z knihovny. A vzhledem k tomu, že se mi zatraceně moc líbila, říkala jsem si, že si ji budu muset pořídit. Bohužel není už tak snadno k sehnání. Takže když jsem na beletrie.eu viděla, že ji mají skladem, musela jsem si ji pořídit! Teď mi hezky trůní na poličce a snad se k ní brzy přidá i pokračování. 

Á, hrozně se těším, až se k téhle knížce dostanu. Cinder se mi líbila hrozně moc a já osobně si myslím, že se Scarlet tomu nebude jinak. Ráda bych si ji přečetla do konce prázdnin, i když to moc nadějně nevidím. No, uvidíme. :) Jinak mě samozřejmě mrzí, že obálka neladí k obálce Cinder, přestože se mi líbí. Snad obálka třetí knihy bude aspoň trochu sedět, no. :)

         
Hledání Aljašky jsem si z části pořídila kvůli sestře - četla Hvězdy a hrozně si tu knížku zamilovala, takže když zjistila, že od Johna Greena vyjde další kniha, chtěla ji mít doma. Já sama jsem Hvězdy nečetla, ale stejně si myslím, že se mi budou líbit. A i Aljaška. Takže ty knížky mám doma, jop. :)
A musím Aljašce moc pochválit obálku. Vážně se mi hrozně líbí! A i bez přebalu je kniha pěkná. :) Tohle se povedlo. Navíc vedle sebe Aljaška i Hvězdy vypadají moc dobře. :)

Mé sladké šestnácté století od  Rachel Harris jsem si prostě musela pořídit. :D :) Mám ráda cestování časem. Mám ráda ztřeštěné hrdinky. Mám ráda milé knížky, u kterých si můžu oddechnout. A podle všeho bych se měla těchto prvků u této knihy dočkat. Moc se mi líbí ta obálka, vážně jsem ráda, že byla ponechána originální. Pevně doufám, že se mi bude tato knížka opravdu líbit. :)

No dobře. Tohle není přímo knížka, ale tak trochu i ano. Navíc jsem ji také našla pod stromečkem. Abyste tomu rozuměli - s matematikou mám prostě problémy. Nějaký text vám rozeberu klidně křížem krážem, ale počítat nerovnice po mně nechtějte. Nemám na to buňky. I když z části to bude asi i naší učitelkou... No nic. Tahle učebnice vypadá moc dobře a já osobně doufám, že mi aspoň trochu pomůže. :)

A tohle je můj hlavní dárek, tahle krásná čtečka! Tedy, aspoň mně krásná přijde, že jo. A hlavně z ní mám vážně velkou radost. :) Konečně mám na čem číst knížky v angličtině. Už jsem ji i ozkoušela a čte se na ní moc dobře. Také nebyla nijak drahá - já osobně nechtěla nic přeplácaného za vysokou cenu. Stačilo mi něco, na čem budu moci v klidu číst. A to pro tuhle čtečku platí. Takže z mé strany prozatím spokojenost. :) 

Souhrnné foto:
Tak tohle je za prosinec všechno. Já osobně mám ze všech dárků moc velkou radost a už se jen těším, až se do knížek pustím. :) Doufám, že to bude v dohledné době. :)
A co přinesl Ježíšek vám? Jakými knížkami jste si v prosinci udělali radost vy? :)

18 komentářů:

 1. Krásné přírůstky :)). Knížku Mé sladké šestnácté století Ježíšek přinesl i mně a stejně jako ty jsem na knížku hodně moc zvědavá ;) Tak snad se nám oběma bude líbit :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. :) Jo, tak v to pevně doufám! :) Ale vážně se myslím, že se mi líbit bude. :)

   Vymazat
 2. Čtečka krásná, knížky jakbysmet :) Na Cinder se chystám v příštím roce, jsem zvědavá! :)

  A hodně štěstí s matikou - jestli tě to uklidní, tak já vždy bojovala o to, abych neměla čtyřku, ale maturitu jsem dala na plný počet bodů :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! :) Cinder si přečti, je to vážně moc pěkná knížka, za sebe ji rozhodně doporučuji! :)

   Jé, fakt? :D Mám podobný problém, jop. I když nevím, jestli by se mně mohlo něco podobného stát. :D Ale hned to vidím trochu nadějněji. :) A tobě moc gratuluji, to jsi opravdu dobrá! :)

   Vymazat
 3. Mé sladké šestnácté století, Scarlet a Hledání Aljašky mám taky a z toho jsem Scarlet i Aljašku už četla a obě knížky se mi moc líbily - Scarlet sice o něco méně než Cinder, ale zase naopak Hledání Aljašky se mi líbilo mnohem víc než Hvězdy nám nepřály. Jinak mám dokonce i tu samou čtečku a jsem s ní moc spokojená! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kéž bych na ty knížku už měla taky čas! Ale já se k nim nakonec dostanu! :) Na Scarlet se těším a jestli bude aspoň trochu dobrá jako Cinder, tak budu spokojená. :) Vážně se ti Aljaška líbila víc? No vidíš, tak nějak mám pocit, že i mně více sedne Aljaška než Hvězdy. Tak uvidíme. :) Tak to je hezké! :D Já osobně jsem s ní také naprosto spokojená a doufám, že ještě dlouho budu. :)

   Vymazat
 4. Scarlet má nádhernú obálku 8)
  16 storočie mám aj ja, akurát čítam 8)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To má! Škoda, že Cinder není v podobném stylu. :)
   Jo? A jak se ti líbí? Já sama se na ni už moc těším! :)

   Vymazat
 5. Nádherné přírůstky! :) Mistborn si chci taky koupit.. pořád ale váhám jestli v cz nebo v aj .. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky! :) Ó, tak Mistborn si rozhodně kup! Jazyk nechám na tobě, i když ohledně českého překladu si nemůžu nijak stěžovat, jop. Jen ta obálka bude hezčí asi u anglické verze. :)

   Vymazat
 6. Super knižky!:) Moje sladké 16. storočie by som veľmi chcela... Aljaška bola úžasná! Od Brandona Sandersona si niečo musím prečítať a juu, čítačka, super darček.:))
  Ja som na Vianoce knihy nedostala, celkovo sa ich snažím tak veľmi nenakupovať a keď už, kúpim si sama čo práve chcem.:D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky si myslím! :D Tak snad se ti poštěstí a v blízké době si knížku pořídíš. :) Těším se na ni! A od Sandersona si určitě něco přečti! Četla jsem od něj jen jednu knihu a stejně už ho řadím mezi své oblíbené autory. :D Ze čtečky mám moc velkou radost. :)
   Já jsem si letos taky pořídila méně knížek než loni, ale to bude asi i tím, že tu velkou nakupovací horečku mám už za sebou a teď si knihy vybírám lépe. :D A ty knížky jsem si k Vánocům vybrala sama, jop. :) Já jsem stejně ani jinak nevěděla, co jiného si za peníze od příbuzných koupit, no. :D :)

   Vymazat
 7. Jééé, to je můj Loki! =D Chci říct, moje čtečka. Dokonce i se stejným obalem. Já jí prostě říkám Loki. Nějak mi ho připomíná... XD

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejdřív jsem si říkala: Cože? Loki? Kde?! a pak: Jo ták, čtečka. :D I se stejným obalem? Hezký. :D V současné době přemýšlím nad pojmenováním, ale zatím mě nenapadlo nic výstižného. Asi se s ní musím nejdřív trochu sžít, ono se pak nějaké jméno objeví. :D :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.