středa 30. dubna 2014

Add Yours - Duben

Add Yours je jakási knižní řetězovka, za kterou stojí Judit z blogu My Alternative World of Books. U Judit bude možné každý měsíc najít nové otázky. Pokud chcete vědět víc, přečtěte si tento článek, pokud chcete znát otázky na měsíc duben a zapsat svůj příspěvek do linkovače, navštivte tento článek.

Autor, od ktorého by som si prečítala aj telefónny zoznam

Nad touto otázkou se nemusím ani dlouho zamýšlet, je mi hned jasné, že musím říct Brandon Sanderson. Už několikrát jsem prohlásila, že od tohoto autora bych si přečetla prostě cokoliv. A myslím to naprosto vážně. Sanderson je totiž jeden ze spisovatelů s tou největší a nejbáječnější fantazií vůbec. Navíc umí skvěle psát. A je prostě totálně boží, já bych si od něj přečetla cokoliv a vy byste se do jeho tvorby také měli pustit!

Autor ktorého tak neznášam, až ho milujem

Na tuto otázku se mi odpovídá dost těžce. Nějak si totiž neuvědomuji, že bych měla nějakého autora, který na tento popis sedí. Ale možná bych našla autorku, kterou jednu chvíli nesnáším a tu druhou zase zbožňuji. Jde o J. R. Ward, u jejích knih prožívám takovou škálu emocí, že to ani není možný. :D U některých scén v jejích knihách mám chuť řvát a knihu jí omlátit o hlavu, ale pak se zase objeví scéna, ze které se naprosto rozplývám a jen zasněně vzdychám (ano, i já jsem takový stav zažila, i když častý u mě není). Takže jop, musím jmenovat Wardovou.

Kniha, kvôli ktorej som jednu noc vôbec nespala

Já u knih až tak často neponocuji. Když dlouho čtu, jsem unavená a druhý den protivná, proto se radši donutím knihu odložit a jít spát. Upřímně si nepamatuji, jestli jsem někdy kvůli nějaké knize vůbec nespala. Nicméně u knih od Ricka Riordana vydržím být vzhůru velice dlouho a vždycky se toho snažím přečíst co nejvíc, než mě začne bolet hlava a já začnu usínat.

Kniha, na ktorú se odhodlávam už roky

No... Těch by bylo víc. :D Vlastně až moc. Ale už vážně hodně, hodně dlouho se chystám na trilogii Věk pěti od Trudi Canavan. Trudi a její tvorbu mám fakt ráda, opravdu mě baví, ale zatím jsem se blíže seznámila jen s jejím světem, který se týká příběhů o Sonee. A přitom je mi už vážně dlouho připomínáno, že bych se už konečně měla podívat i na další tvorbu od Canavan. Měla bych to už v blízké době vážně udělat, hm.

Postava, ktorá mi zlomila srdce

Uch, já asi zas taková citlivka nejsem. Já fakt nevím, jestli mi někdy nějaká postava zlomila srdce. I když bych možná našla postavy, jejichž osud mě dost zasáhl a přišel mi pro ně hrozně nefér. Jde o Lyru a Willa ze série Jeho temné esence od Philipa Pullmana. To, jaký osud jim autor připravil, mi dá se říci zlomilo srdce - rozhodně se mi chtělo řvát, jak je okolní svět nespravedlivý.

Hrdina, ktorý ma zruinoval pre všetkých ostatných

Já mám vybrat jen jednoho? :D Lidi, to po mně chcete nějak moc! :D Těch hrdinů, kteří si nějakým způsobem získali mé srdce, je hrozně moc. Ale když mám vybrat jen jednoho... Duší jsem velký romantik, i když na to nevypadám, a mé srdce mi říká, že tím pravým a jediným (berte to s nadsázkou, ano? :D) je pan Darcy z knihy Pýcha a předsudek od Jane Austen. Pan Darcy je prostě dokonalý gentleman, po kterém aspoň jednou za život každá dívka zatouží. :)

Hrdinka, ktorá ma sklamala

Hm... Jako první mi na mysl přijde Juliette z knihy Jsem roztříštěná od Tahereh Mafi. Než jsem knihu začala číst, slyšela jsem na ni hlavně chválu. Z nějakého důvodu jsem čekala pořádnou hrdinku, která bude silná, nezávislá a chytrá. Nakonec jsem dostala neskutečně ufňukané děcko, které se pořád roztékalo a rozpouštělo. Takže jsem z hlavní hrdinky byla naprosto zklamaná.

Knižný pár, ktorý nie je pár ale mal by byť, pretože by mi to urobilo hroznú radosť!

Před pár dny jsem na blogu uveřejnila článek zaměřený na mých TOP 7 Knižních párů a jeden z jmenovaných párů technicky párem nikdy nebyl. A přitom bych byla hrozně ráda, kdyby párem byl. Jde o Severuse Snapea a Lily Evans a určitě většina z vás ví, proč zrovna je vybírám. Vztah těch dvou je jedna z nejkrásnějších věcí na knize a právě kvůli tomu, že je v tom díle vše vysvětleno, mám ten sedmý díl nejradši. :)

Za filmové spracovanie ktorej knihy by som dala svoju pravú obličku?

Mistborn! Rozhodně a stoprocentně Mistborn! Tahle série od Brandona Sandersona je naprosto boží a opravdu moc by mě zajímalo, jak by se s ní popralo nějaké filmové studium. Tohle by jako film mohlo být epické! A i seriál bych brala, možná by to mohlo mít své výhody. Pokud tohle někdo jednou zfilmuje, bez debat půjdu do kina. Možná i víckrát. Tohle je kvalitní materiál, ze kterého by šlo vytřískat opravdu hodně.

Otázka na telo: Môj najväčší knižný prehrešok

S pokorou se přiznám, že často v knihách listuji dopředu, abych věděla, co se stane a na co se psychicky připravit. A pak hrozně nadávám, když si přečtu nějaký fakt velký spoiler. :D Ale stejně to pořád dělám, ehm. Stydím se za to, vím, že jsem hrozná.

Ták a to je tentokrát celé. Vím, že příspěvek přidávám na poslední chvíli, ale v pondělí jsem to nestihla dopsat a včera též ne. Snad to nevadí. A brzy bude Add Yours za květen. :)

4 komentáře:

 1. Jo, děláš úplně tu stejnou ošklivou věc, co dělám já. Listování napřed je vážně hroznej zlozvyk. =D Taky bych si vždycky nejradši nafackovala, když omylem narazím na fakt klíčovou událost, pokud možno ještě když se mi ta událost nelíbí. A věř, že já mám talent na náhodný nacházení klíčovejch scén... XD

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé, nejsem v tom sama? :D To je dobré slyšet. :D Taky mám štěstí na ty nejvíc klíčové scény. :D

   Vymazat
 2. Ja som si zvykla prečítať poslednú vetu, ale už sa krotím a robím to stále menej a menej :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To občas dělám taky. :D Ale taktéž se snažím krotit a nedělat to moc často. :)

   Vymazat

Za každý nový komentář jsem moc vděčná, vždycky mě potěší a budu jedině ráda, když komentář zanecháte. :)
Pokud použijete profil "Anonymní" prosím, abyste se na konci příspěvku podepsali. Předem děkuji.